فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی منتشر شد همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119777 تاریخ انتشار:  1400-06-30 - 09:48 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی منتشر شد

فرهنگی

 فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، با معرفی ۶ عنوان کتاب و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ کتابخوانی منتشر شد.
یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیادفرهنگی، هنری بین‌المللی امام‌رضا(ع) و معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) برگزار می‌شود.

 منابع معرفی شده در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی
در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در 3 رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است. در رده «کودک» (۴ تا ۱۲سال، متولدان (۱۳۸۸-۱۳۹۶) کتاب‌های «زندگی امام‌رضا(ع)» اثر سید مهدی مهاجرانی از انتشارات کتابک و «مجموعه ۱۴معصوم: امام‌زمان (عج)» اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی شده است. کودکان علاقه‌مند می‌توانند در 2 رشته نقاشی و پویش کتابخوان به ازای هر 2 کتاب، شرکت کنند.
در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷سال، متولدان (۱۳۸7-۱۳۸3) کتاب‌های «برای ضامن آهو، ۵۵پرسش و پاسخ درباره امام‌رضا(ع) و زیارت ایشان» اثر غلامرضا حیدری‌ابهری از انتشارات به نشر و «10 قصه از امام‌زمان(عج)» اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود. نوجوانان می‌توانند در 6 رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه 4گزینه‌ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه‌گویی به ازای هر 2کتاب شرکت کنند، همچنین «چشمه‌های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر محمدهادی زاهدی از انتشارات به نشر و«پرسش و پاسخ‌های دانشجویی: مهدویت(دوران ظهور)» اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی‌رضوی در رده سنی جوان بزرگسال (بالای ۱۸سال) خواهد بود. بزرگسالان می‌توانند در ۶رشته پویش کتابخوان، 4گزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه(داستانک، دل‌نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه‌گویی شرکت کنند.

 بخش‌های یازدهمین جشنواره کتابخوانی‌رضوی
این جشنواره در 2 بخش«فردی» و «خانوادگی» در بستر الکترونیک برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.
در بخش«فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته‌های جشنواره شرکت کنند. در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب‌ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته‌های مسابقه شرکت کنند.
 شرایط و مقررات شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی‌رضوی
مسابقه نقاشی در رده سنی کودک و نوجوان منوط به خواندن و ترسیم تصویر متناسب با مفاهیم موجود در کتاب با ذکر نام کتاب و عنوان داستان موردنظر است. هر فرد می‌تواند به ازای هر کتاب در رده سنی خود، 2 نقاشی ارسال کند. علاقه‌مندان برای شرکت در این بخش می‌توانند بر روی صفحه4 A نقاشی‌های خود را کشیده و تصویر با کیفیت نقاشی را به صورت تمام‌صفحه در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

 راهنمای شرکت در پویش کتابخوانی
شرکت‌کنندگان(گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال) فیلم‌های معرفی و خوانش بخش‌های جذاب کتاب (از منابع جشنواره در رده سنی خود) را می‌توانند در قالب پویش کتابخوانی و به صورت فردی ارسال کنند. هر فرد می‌تواند به ازای هر کتاب در رده سنی خود، یک ویدئو ارسال کند. در هنگام ضبط فایل‌های ویدئویی هر شرکت‌کننده بایستی ابتدا نام و نام‌خانوادگی خود و نام کتاب و داستان یا صفحه مربوطه را ذکر کند.

 راهنمای شرکت در رشته شعرسرایی
علاقه‌مندان(گروه‌های سنی نوجوان و بزرگسال) برای شرکت در این بخش می‌توانند پس از مطالعه منابع متناسب با رده سنی خود، سروده‌های خود را (برگرفته از محتوای منابع) در سایت بارگذاری کنند. هر فرد می‌تواند به ازای هر کتاب در رده سنی خود، یک شعر ارسال کند اشعار به زبان یا گویش محلی نیز پذیرفته می‌شود.

 راهنمای شرکت در پویش «برای امام زمانم(عج)»
درصورتی که مطالعه کتابی با موضوع مهدویت از منابع آزاد(منابع جشنواره در گروه‌های سنی مختلف و منابع دیگر مرتبط با موضوع) در نوجوانان انگیزه و رویکردی جدید ایجاد کرده که صفت یا عمل نیکویی به دنبال داشته، می‌توانند به منظور شرکت در این پویش فیلمی تحت‌عنوان «من برای تعجیل در فرج امام زمانم(عج) این‌گونه عمل کردم» از خود تهیه کرده و آن را در صفحه اینستاگرام با هشتگ #پویش برای امام زمانم(عج) منتشر، سپس آدرس صفحه به همراه کلیپ موردنظر را در سایت جشنواره بارگذاری کنند. فیلم‌های ارسالی باید به صورت افقی، حداکثر در ۵ دقیقه با حجم ۱۰۰مگابایت ضبط و در سایت جشنواره بارگذاری شود. شرکت‌کنندگان هنگام ضبط فایل‌های ویدئویی باید ابتدا خود را معرفی کنند، نام کتاب، داستان یا صفحه مربوطه را بیان و همچنین درخصوص فعالیت موردنظر را توضیح دهند. شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از بارگذاری پویش در فضای مجازی با هشتگ‌های مربوطه به ترتیب اولویت(#برای امام زمانم(عج)، #جشنواره کتابخوانی رضوی، نهاد کتابخانه‌های عمومی-کشور) لینک اثر به همراه کلیپ را در سایت جشنواره بارگذاری کنند. انتشار این پویش با هشتگ خاص (@iranplir)  در اولویت داوری و امتیازدهی هستند.
 راهنمای شرکت در رشته داستان کوتاه (داستانک)، دل‌نوشته و متن ادبی
علاقه‌مندان شرکت در این بخش(گروه سنی بزرگسال) با توجه به منابع جشنواره در رده سنی خود می‌توانند از محتوای کتاب‌ها، احادیث، آیات و... به نگارش داستانی کوتاه، دل‌نوشته و یا متن ادبی پرداخته و آن را با ذکر شماره صفحه کتاب و عنوان داستان در سایت بارگذاری کنند. هر فرد می‌تواند به ازای هر کتاب در رده سنی خود، یک متن ارسال کند. داستان‌های کوتاه باید حداکثر هزار کلمه باشد.

 راهنمای شرکت در رشته قصه‌گویی
علاقه‌مندان شرکت در این بخش(رده سنی نوجوان و بزرگسال) می‌توانند در موضوعات جشنواره(حضرت امام‌رضا(ع) و حضرت مهدی(عج) و از منابع آزاد(منابع جشنواره در گروه‌های سنی مختلف و منابع دیگر مرتبط با موضوع) با ارسال قصه متناسب با رده سنی کودک و نوجوان و بارگذاری آن در سایت در این بخش شرکت کنند.

 راهنمای شرکت در رشته تولید آثار هنری
علاقه‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند در موضوعات جشنواره(حضرت امام‌رضا(ع) و حضرت مهدی(عج) و از منابع آزاد(منابع جشنواره در گروه‌های سنی مختلف و منابع مرتبط با موضوع) در قالب تولید آثار هنری خود(کتاب‌محور) مانند موشن‌گرافی، کلیپ، فیلم کوتاه، انیمیشن، پوستر و خط‌نوشته و... و بارگذاری آن در سایت، در این بخش شرکت کنند. هر فرد می‌تواند به ازای هر موضوع، 3 اثر ارسال کند.

 راهنمای شرکت در بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر(ویژه ناشران)
ناشرانی که منابع فاخر و جدید(چاپ نشده) در گروه‌های سنی مختلف در موضوعات امام‌رضا(ع) و حضرت فاطمه‌معصومه(س) و حضرت احمدبن موسی(ع) در اختیار دارند، می‌توانند فایل pdf و یا ماکت کتاب موردنظر را در سایت بارگذاری کنند. کتاب‌های برتر پس از انجام داوری و تأیید کارگروه تخصصی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای خرید و یا استفاده در جشنواره‌های کتابخوانی موردحمایت قرار می‌گیرند.
 راهنمای شرکت در رشته مروجان فرهنگ رضوی(ویژه کتابداران)
کتابداران به عنوان مروّجان فرهنگ‌رضوی می‌توانند با بارگذاری هرگونه اقدام انجام شده درخصوص تبلیغ و ترویج جشنواره، در فضاهای در اختیار اعم از گروه، کانال و صفحات مجازی(ایجاد صفحه مختص به جشنواره)، در این بخش شرکت کرده و لینک و آدرس مربوطه را در سامانه سماک بارگذاری کنند.

 مهلت شرکت در جشنواره
علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا یکم آبان‌ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 نشانی دبیرخانه
تهران، بلوار کشاورز، تقاطع فلسطین، خیابان شهید کبکانیان، خیابان شهید طباطبایی‌رفیعی، نبش کوچه شهید نوری(کامبیز)، پلاک ۱۸، معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی، اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی.
شماره‌ تماس: ۸۸۹۵۱۴۹۳
رایانامه: samak@iranpl.ir
درگاه الکترونیکی:www.samakpl.ir 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com