1401-05-161401-05-26bool(false) تأکید بر ساخت 100 هزار مسکن در همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : چهارشنبه ، 26 مرداد 1401

Today : Wed, August 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  121338 تاریخ انتشار:  1400-10-02 - 09:33 تعداد بازدید:  458
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأکید بر ساخت 100 هزار مسکن در همدان

نویسنده : غزل اسلامي

اقتصادی

■ فرزاد تیموری معاون عمرانی استانداری شد
■ مصطفی مرادی مدیرکل دفتر بازرسی شد

 معاون امور عمرانی دومین معاون استاندار همدان است که در 2 ماه گذشته تغییر کرده است.
دیروز فرزاد تیموری، معاون دفتر فنی استانداری با حکم وزیر، معاون امور عمرانی استاندار شد و به جای فرهاد فرزانه نشست.
فرزانه از مهرماه 1399 مسئولیت این معاونت را به عهده داشته و در حال‌حاضر به‌عنوان مشاور استاندار منصوب شده است.
هرچند که استاندار در مدتی که به کاخ سبز آمده تمایلی به تغییرات سریع ندارد و معتقد است که باید تغییر مدیران با حوصله و به‌ دور از سیاسی‌کاری باشد، اما آن‌طور که گفته می‌شود جابه‌جایی در این معاونت تحت فشارهای سیاسی قرار داشت.
فرزانه در 19 سال مدیریت خود ثابت کرده است مدیری محتاط و محافظه‌کار و در عین‌حال توانا، فکور و کارشناس است و اعتقاد به استفاده کارشناسان در انجام امور شهر دارد. وی به‌ دلیل سابقه مدیریتی خود مدیری فنی است، اما استقلال و وابسته نبودن وی به طیف‌های سیاسی سبب شده تا در مواقعی عمر مدیریتی‌اش در بخش‌های مختلف چندان طولانی نباشد. با این حال از آنجا که مدیری فنی و معتدل است نادیده گرفته نمی‌شود و پس از هر جابه‌جایی، استان از وی محافظت کرده و جایگاهش را در نظر می‌گیرد.
تیموری نیز به دلیل سابقه مدیریت و تجربه در چند بخش مختلف استان و رشته‌ تحصیلی می‌تواند در سمت فعلی موفق عمل کند. وی لیسانس عمران و فوق لیسانس معماری دارد، بنابراین هم با مسائل فنی و اجرایی و هم با مسائل معماری و شهرسازی آشنایی دارد.
آن‌طور که برخی کارشناسان و صاحبنظران در حوزه شهری می‌گویند تیموری تاکنون عملکرد منفی نداشته و در جلسات فنی و کارشناسی متعددی که حضور داشته نظرات کاملاً منطقی و معقول ارائه کرده و شخصیت غیرمنطقی به ‌نظر نمی‌آید. وی تاکنون با اتکا بر اجماع نظر و خرد جمعی کار کرده و اهل رانت و رانت‌خواری نیست و در همه موارد صادقانه عمل کرده است بر این اساس انتظار می‌رود در سمت فعلی نیز چنین عمل کند.
تیموری در شرایطی به عنوان معاون امور عمرانی منصوب شده که به‌زودی باید طرح جامع شهر همدان را به تصویب برساند. هرچند که ممکن است چند هفته زمان ببرد تا وی به امور شهر مسلط شود، اما در حال‌حاضر مهمترین اقدامی که باید انجام بدهد ایجاد وحدت نظر در تصمیم‌گیری برای به تصویب رساندن آن و در کل باید توانایی ایجاد وحدت‌نظر در تصمیم‌گیری‌های کلان عمرانی شهر را داشته باشد.
وی در حوزه معاونت خود علاوه بر کمیسیون ماده 5 و به نتیجه رساندن طرح جامع که اخیراً با مشکلات و اختلافاتی مواجه شده، وظایف دیگری از جمله مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری نیز برعهده دارد که با توجه به سابقه کار در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری از جزییات این بخش مطلع است و می‌تواند از عهده آن بربیاید.
تجربه کار در شهرداری، نوسازی مدارس و دفتر فنی استانداری نیز سبب شده تا توانایی هماهنگی بین کارشناسان دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری، راه و شهرسازی، محیط‌زیست، جهاد کشاورزی امور آب و میراث فرهنگی را داشته باشد و بتواند وظایف خود را به راحتی انجام بدهد.
علاوه بر اینها تیموری فردی دقیق و منضبط است از این‌رو توانایی هماهنگی بین دفاتر امور شهری و شوراها و روستایی را خواهد داشت.
مدیریت بحران نیز از جمله وظایف حوزه معاونت وی است که به‌نظر می‌رسد باید برای آن برنامه‌هایی داشته باشد زیرا تاکنون همدان با بحران‌های زیادی مواجه نشده تا از تجربیات گذشته استفاده کند، ولی اخیراً که با بحران آب مواجه بوده‌ایم هنوز برنامه‌ریزی منسجمی برای آن ارائه نشده است که به نظر می‌رسد یکی از نیازهای مهم استان است.
تیموری در گفت‌وگویی که با همدان پیام داشت مهمترین اولویت خود را برای هماهنگی در ساخت 100 هزار مسکن نهضت ملی در استان همدان عنوان کرد و گفت که پس از انقلاب اسلامی بزرگترین طرح مسکن اجرای مسکن مهر بود که 29 هزار واحد در استان ساخته شد، اما در نهضت ملی مسکن بیش از 3 برابر آن ساخته خواهد شد که به تلاش و برنامه‌ریزی مضاعف نیاز دارد. تیموری معتقد است که مشکلات اجرای نهضت مسکن ملی در همدان مشخص و قابل حل است و می‌توان با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی به نتیجه دلخواه رسید.
معاون امور عمرانی همچنین در پاسخ به شائبه منصوب بودن به یکی از نمایندگان مجلس هم گفت: بنده با هر 9 نماینده رابطه خوبی دارم، همه آنها برای من عزیز و محترم هستند، با همه تعامل یکسان برقرار کرده‌ام.
تیموری درباره رویکردش به طرح جامع و اختلافات بین موافقان و مخالفان تصویب آن گفت: هر دو طیف را به‌خوبی می‌شناسم، همه آنها دلسوزان شهر هستند، اما باید باور داشته باشیم که بر اساس نظریات نمی‌توانیم تصمیم بگیریم، بلکه باید در جلسات و با همفکری، گفتمان و تصمیم واحد امور را به سرانجام برسانیم.
استاندار هم در جلسه معارفه گفت: مدیریت کاهش قیمت مسکن در استان همدان در اولویت‌های کاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان قرار گیرد. با بررسی‌های صورت گرفته «فرزاد تیموری» که تجارب خوبی در عرصه عمرانی دارد به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان انتخاب شد. قاسمی‌فرزاد اضافه کرد: وی از خانواده شهدا هست و انتظار داریم همچون 3 برادر شهیدش، در عرصه‌ای متفاوت برای عمران و آبادانی این مرز و بوم تلاش کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه گرانی مسکن موجب ایجاد مشکلات اجتماعی می‌شود، اظهار کرد: همه مسئولان باید با قدرت، تعامل و هماهنگی برای کاهش قیمت مسکن در استان همدان تلاش کنیم.
حمیدرضا حاجی‌بابایی افزود: دولت سیزدهم قرار است در طول 4سال، حدود 4 میلیون واحد مسکونی در کشور بسازد که ۱۰۰ هزار واحد آن متعلق به استان همدان است که ساخت این واحدها بسیاری از مشکلات مسکن همدان را برطرف می‌کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com