اولیا نگران؛ مسئولان اصرار به حضور همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119747 تاریخ انتشار:  1400-06-29 - 08:26 تعداد بازدید:  95
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برنامه آغاز مهر و مدرسه همچنان مبهم است
اولیا نگران؛ مسئولان اصرار به حضور

اجتماعی

■ 12 تا 18 ساله‌ها واکسن می‌زنند

 امسال دومین سالی است که کرونا سیستم آموزشی را در استان مختل کرده و مدارس به‌صورت غیرحضوری این روند را طی کرده‌اند با این ‌حال با اجرای طرح واکسیناسیون برای فرهنگیان زمزمه بازگشایی مدارس و حضوری شدن کلاس‌های درس به گوش می‌رسید.
این خبر واکنش‌هایی را در بین والدین دانش‌آموزان به دنبال داشت و همگی واکسیناسیون فرزندان خود را شرط اصلی برای حضوری شدن مدارس می‌دانستند در ادامه این تقاضا وزارت بهداشت طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان را در دستور کار قرارداد.
به همین منظور برای بازگشایی مدارس لازم است که هر 2 دُز واکسن تزریق شود و توصیه وزارت بهداشت هم این است که دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸سال به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
وزیر بهداشت هم در این‌خصوص اعلام کرده است براساس مطالعات علمی و تصمیمات کمیته علمی وزارت بهداشت، قرار شد در تمام مراکز واکسیناسیون کشور دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن دریافت کنند و براساس میزان واکسن‌های موجود در کشور کار واکسیناسیون دانش‌آموزان را آغاز می‌کنیم و در مرحله بعدی هم کودکان ۷ تا ۱۲سال واکسینه می‌شوند.
تاکنون ۲۸ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۹۹۵ نفر دُز نخست واکسن کرونا و ۱۳میلیون و ۶۲۰هزار و ۸۶۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۲ میلیون و ۳ هزار و ۸۶۳ دُز رسید.
در استان همدان نیز بنا برگفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان مدارس سطح استان در آغاز سالتحصیلی جدید(سوم مهرماه) همزمان با سراسر کشور و براساس دستورالعمل‌های ابلاغی با توجه به جمعیت دانش‌آموزی و به‌صورت حضوری بازگشایی می‌شود.
مصطفی آزادبخت در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان همدان، افزود: شیوه‌نامه ارائه آموزش‌ها در مدارس باید به گونه‌ای اجرا شود که آموزش‌های حضوری و غیرحضوری مکمل یکدیگر باشند.
وی گفت: در این زمینه رسانه‌ها نقش مؤثری برای کاهش نگرانی و دغدغه دانش‌آموزان و اولیای آنها در راستای حضور در مدارس دارند.
آزادبخت افزود: مدارس پس از یک مدت طولانی تعطیلی، فعالیت خود را با ارائه آموزش‌های حضوری از سر می‌گیرند که این موضوع با همکاری رسانه‌ها، اولیا و دانش‌آموزان از سالتحصیلی جاری عملیاتی می‌شود.
وی بیان کرد: برای بازگشایی مدارس نیاز به اتحاد، هماهنگی و هم‌افزایی داریم و بهترین راه اغنای خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای حضور در مدارس، بهره‌مندی از ظرفیت رسانه‌ها است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با اشاره به اینکه بیشتر خانواده‌ها از تعطیلی طولانی‌مدت مدارس ابراز نگرانی می‌کنند، افزود: بازگشایی مدارس و حضور دانش‌آموزان در کلاس درس خواسته جدی و مطالبه اصلی اولیاست که با فراهم شدن امکانات و زمینه‌های لازم، این مهم از ابتدای سالتحصیلی جدید محقق می‌شود.
وی بیان کرد: برای ما نقطه‌نظرات و دغدغه‌های اولیا بسیار مهم است و با اجرای دقیق مصوبات پروژه مهر، آموزش‌ها دوباره به صورت حضوری ارائه می‌شود.
آزادبخت گفت: تنها در ۳۰ کشور دنیا آموزش‌وپرورش تعطیل است و در ۱۷۰ کشور آموزش دانش‌آموزان به صورت حضوری و با حضور در مدارس و کلاس‌های درس ارائه می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: در بازگشایی مدارس اگر شیوه‌نامه‌های مربوط به پروژه مهر به خوبی اجرا شود، کمترین مشکل را در رابطه با شیوع ویروس کرونا خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه با دستور وزیر بهداشت افراد بالای ۱۸سال در استان همدان می‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند، افزود: ۲۵مرکز جدید واکسیناسیون در استان همدان به مراکز فعال قبلی اضافه شده تا خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان بدون کمترین دغدغه برای ثبت در سامانه و دریافت واکسن اقدام کنند.
آزادبخت با بیان اینکه موتور محرکه اجرای مصوبه شورای سوادآموزی، آموزش‌وپرورش است، گفت: خانواده دانش‌آموزان نیز با تزریق واکسن کرونا، چرخه آموزش را تکمیل کنند، چراکه تزریق واکسن برای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸سال نیز در سطح استان همدان آغاز شده است.
 معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان همدان نیز در این جلسه گفت: روند ثبت‌نام دانش‌آموزان برای تزریق واکسن کرونا در این استان آغاز شده است.
عبدا... جعفری افزود: در این طرح دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸سال می‌توانند با مراجعه به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی به نشانی
 http://www.salamat.gov.ir  برای دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com