شاهرخي معاون سياسي شد؟! همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 آبان 1397 - شماره 3320
 
امروز : چهارشنبه ، 2 آبان 1397

Today : Wed, October 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82907 تاریخ انتشار:  1396-08-02 - 05:45 تعداد بازدید:  740
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شاهرخي معاون سياسي شد؟!

اخبار

■ لحن نیکبخت می‌گوید که رفتن الهی تبار قطعی است

 پس از آنکه استان همدان از ماندن نیکبخت به عنوان استاندار خود اطمینان پیدا کرد یکی از زمزمه های چیره شده در فضای رسانه ای و مدیریتی استان تغییر و جابجایی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوده است. محمد ابراهیم الهی تبار نیروی کارکشته و با گرایش اصلاح طلبی که کمتر کسی در میان فعالان سیاسی نزدیک به دولت فکر تغییر وی را می کرد. اما بر اساس اخبار و شنیده ها تغییر وی گویا وجه المصالحه نمایندگان استان با وزیر کشور برای باقی ماندن نیکبخت قرار گرفته است.
این در حالی بود که از آمدن نیکبخت به استانداری همدان از آنجایی که وی بیشتر شخصیتی اقتصادی بود تا سیاسی بیشترین بار فعالیت های سیاسی استان روی دوش معاون سیاسی با تجربه وی قرار گرفت تا به نوعی الهی تبار در بسیاری از برهه وجریاناتی که می توانست برای نیکبخت هزینه زا باشد به عنوان ضربه گیر عمل کند.
با مطرح شدن این زمزمه ها گروههای سیاسی همراه دولت و اصلاح طلبان با تهیه نامه هایی به حمایت علنی و رسمی خود از معاون سیاسی استاندار دست زدند. حمایتی که با انتقاد و گلایه از استاندار نیز همراه بود اما آنچه که بیشتر عیان بود چربیدن توافقی بین وزارت کشوری ها و نمایندگان در این ماجرا بود.
نمایندگان استان در مجلس که پیش از حرف و حدیث های رفتن یا ماندن نیکبخت دراستان بارها رضایت و حمایت تریبونی خود را از او اعلام کرده بودند این بار در نشست مشورتی با وزیر کشور بر سر استاندار که نه بر سر معاون سیاسی وی بحث کردند.
بحثی که بوی مخالفت شدید از بودن الهی تبار از آن استشمام می شد. بر این مخالفت آنچنان پافشاری شد که به شرط اصلی رضایت نمایندگان به ماندن نیکبخت در استان بدل شد.
خبری که استانداری همدان اگرچه آن را باز نکرد اما کلیت آنرا رد کرد. پس از آن بود که هواه خواهان و گروههای خواستار تغییر الهی تبار در استان با استفاده از ابزارهای رسانه ای خود به جستجوی جانشین برای معاون سیاسی همدان اقدام کردند.  روابط پیچیده در مدیریت و معادلات صندلی های قدرت اما بازی را فراتر از بازی های جناحی و حزبی برد تا جایی گزینه ها یکی پس از دیگری فارغ از ارزش این جایگاه و شایستگی افراد مطرح می شدند.
معاون سیاسی در این روزها همچنان راه خود را رفته و نه تغییر را تکذیب و نه تائید کرده است.
روز گذشته اما خبری دیگر از جانشیان معاون سیاسی امنیتی استانداری منتشر شد که شبیه به اخبار رسمی نیز بود. خبر آمدن سیدسعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بود. شاهرخی که پیش از این معاونت سیاسی استانداری لرستان را به عهده داشته از آذر ماه سال 95 به قزوین رفته و به عنوان مدیری با گرایش اصلاح طلبانه شناخته می شود. او پیش از این در استان همدان سابقه مسئولیت های مختلف از جمله فرمانداری شهرستان های نهاوند و اسدآباد و شهردار ملایر را داشته است.
مدیری همدانی که دوستی نزدیکی با بازوند استاندار فعلی کرمانشاه و سابق لرستان داشته و به این واسطه به سمت معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان انتصاب شد.
مطرح شدن این چهره برای معاونت سیاسی امنیتی استانداری همدان اما از سوی استاندار همدان، معاون سیاسی و هیچ کس دیگری تائید نشده تا فقط گزینه ای دیگر به لیست گزینه های مطرح شده اضافه کرده باشد.
 استاندار نه تائید کرد نه تکذیب!
ابتدا این استاندار همدان بود که از آمدن شاهرخی به استان اظهار بی اطلاعی کرد. نیکبخت در گفتگویی با ایسنا در واکنش به این خبر گفت که نه آنرا تائید میکند و نه تکذیب. این اظهار نظر عجیب و قابل تامل از سوی استاندار در حالی بود که علی القاعده انتصاب معاونان اگر چه باید حکم وزیر کشور را داشته باشد اما بدون هماهنگی با استانداران صورت نمی گیرد. نیکبخت با این بیان که «نه این خبر را تائید می کند و نه تکذیب» در واقع مهر تائیدی به جابجایی معاون سیاسی خود زد اما در آمدن شاهرخی لحنی تردید برانگیز را بکار برد. او گفت که « هنوز از وزارت کشور به بنده مطلبی در این‌باره اعلام نشده است».
 الهی تبار: از استاندار بپرسيد   
پس از انتشار این خبر همدان پیام در تماسی موضوع را با الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری مطرح کرد که وی ابتدا اظهار بی اطلاعی کرد. وی در ادامه پاسخ خود در واکنش به خبر جابجایی خود اینگونه گفت که اين موضوع را از استاندار بپرسيد.
چنین پاسخی از سوی معاون سیاسی امنیتی استاندار اگر چه به معنای تائید آمدن شاهرخی به استان نبود اما بوی رفتن الهی تبار را می داد. بویی که البته از هفته های گذشته با سکوت و واکنش های سرد استاندار نیز بیشتر تائید شده است.
 به فکر تغییرات دیگر هم باشید
به هر روی اگرچه صحت و سقم این خبر نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته اما آنچه پیدا و به قطعیت نزدیک است رفتن الهی تبار از استان به استان دیگر است. آنچه اما قابل طرح است لزوم تغییر در چنین سطحی آنهم با گزینه های همسطح و مساوی همچون شاهرخی بوده است. اگر قرار بر تغییر در استان باشد حوزه های واجب تر از حوزه معاونت سیاسی استانداری نیز وجود دارند که علیرغم تاکید دلسوزان و رسانه ها در این چهارسال از چشم استاندار همدان دور ماندند. کاش استاندار همدان به اندازه رضایت به این تغییر به فکر دیگر حوزه های مدیریتی در استان نیز باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com