1399-04-161399-04-26bool(false) 19 نفردر روز اول همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 تير 1399 - شماره 3803
 
امروز : پنجشنبه ، 26 تير 1399

Today : Thu, July 16, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  102184 تاریخ انتشار:  1398-09-11 - 10:33 تعداد بازدید:  148
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گزارش خبرنگاران روزنامه از ستادهای انتخابات مجلس در سطح استان
19 نفردر روز اول

داخلی

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی درحالی از ساعت ساعت 8 صبح روز گذشته آغاز شد که سالن اجتماعات فرمانداری همدان و شهرستان های استان پذیرای داوطلبان بود.
روز گذشته با دستور وزیر کشور زنگ آغاز انتخابات یازدهم دوره مجلس شورای اسلامی نواخته شد. ثبت نام از نامزدهای کرسی خانه ملت در فرمانداری های سراسر کشور و همزمان در وزارت کشور " 208 حوزه انتخابیه" انجام می‌شود که سهم همدان با ۱۰ شهرستان، 7 حوزه انتخابیه است.
 مهلت ثبت نام داوطلبان ۷ روز است که تا پایان روز شنبه ۱۶ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت. همچنین اخذ رای انتخابات یاد شده در روز جمعه 2 اسفند ۹۸ در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتخابات در استان همدان تاکنون برای انتخاب ۹ نماینده در  7 حوزه انتخابیه برگزار شده که در این میان حوزه های همدان و فامنین ۲ نماینده، ملایر ۲ نماینده، بهار و کبودراهنگ یک نماینده و مابقی شهرستان ها هر کدام یک نماینده داشتند.
در طول ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی مردم همدان اشخاص مختلفی را از طیف های مختلف سیاسی به عنوان نماینده راهی بهارستان کردند که طی این دوره ها ۲ تن از راه یافتگان به مجلس خانم بودند.
در شماره روز گذشته  همدان پیام پیش از آغاز نامنویسی برای حضور در انتخابات یازدهم لیست هایی از اسامی نامزدهای انتخاباتی منتشر شد که در بین آنها اسامی مسئولان اجرایی دولت های گذشته به همراه نمایندگان ادوار  و فعلی مجلس نیز دیده می شود.
همچنین به لحاظ شغلی مواردی همچون سفیر، نماینده، پزشک، بازنشسته، فرهنگی، پاسدار، قاضی، مدیر، کارمند، حوزوی، فرماندار و استاندار نیز در جمع داوطلبان در این دوره انتخابات حضور دارند.
با نگاهی به وضعیت همدان در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی می توان دریافت که ۲۹۷ تن در این دوره انتخابات شرکت کردند که از منظر شغلی ۱۶ تن دارای سابقه نمایندگی مجلس، ۱۰ تن وکیل یا قاضی دادگستری، ۴۸ تن استاد دانشگاه، ۱۵۳ کارمند، ۲۶ بازنشسته، ۱۵ پزشک، ۲۲ تن دارای مشاغل آزاد و 7 تن سایر مشاغل بودند.
همچنین ۲۷ تن از شرکت کنندگان در انتخابات شامل 1/9 درصد زن و گروه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال با ۶۱ داوطلب و داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس با ۲۲۸ تن معادل ۷۶.۸ درصد، بیشترین میزان شرکت کنندگان در انتخابات را به خود اختصاص دادند.
با این وجود، استان همدان با 7 حوزه اصلی همچنین دارای ۱۹ حوزه فرعی شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری است و کار نامنویسی از داوطلبان به مدت یک هفته از 8 صبح تا ۶ صورت می گیرد.
روز گذشته در ساعت های اولیه ثبت نام متصدیان امور ثبت نام در فرمانداری های استان کار خاصی نداشتند میزان استقبال در نخستین ساعات ثبت نام انتخابات به نحوی بوده که میزهای کاربری ثبت‌نام بعضا خالی بوده است. حدود ساعت 10آرام آرام داوطلبان رسیدند و فرایند ثبت نام عملا آغاز شد.
در سالن اجتماعات فرمانداری همدان تدابیر لازم برای ثبت نام داوطلبان در نظر گرفته شده است در دو طرف صندلی‌هایی برای داوطلبان چیده شده  تا بتوانند روند ثبت نام را انجام دهند.
سالن دارای ۱6 میز کاربری است. نماینده هیأت نظارت و کارشناسان تحویل مدارک نیز در این سالن حضور دارند. قسمتی نیز برای خبرنگاران در نظر گرفته شده تا با داوطلبان مصاحبه کنند.
حمید رضا حاجی بابایی نخستین فردی بود که برای ثبت نام از حوزه انتخابیه همدان، فامنین و قهاوند به ستاد انتخابات شهرستان همدان مراجعه کرد.
حاجی‌بابایی از آن جا که معتقد است  کار امروز را نباید به فردا موکول کرد می‌گوید: در همان روز اول و ساعات اولیه ثبت نام کردم و امیدوارم در این دور از انتخابات نیز اعتماد مردم را برای خدمت به آنها جلب کنم.
در مجموع در حوزه انتخابیه همدان - فامنین 3 نفر روز گذشته ثبت نام کردند.
نکته جالب در نخستین روز ثبت نام از داوطلبان، حضور کم داوطلبان بود گویا داوطلبان علی‌رغم تاکید فرمانداران ثبت نام را به روز های پایانی موکول کرده اند.
 آغاز ثبت نام ها در نهاوند
با 4 داوطلب
روز گذشته ۳ داوطلب برای شرکت در ماراتن انتخاباتی مجلس یازدهم با حضور در فرمانداری نهاوند و ستاد انتخابات این شهرستان اعلام آمادگی و ثبت نام کردند.
نخستین چراغ انتخابات مجلس یازدهم در نهاوند را حسن بهرام نیا نماینده نهاوند در مجلس دهم روشن کرد.
سپس عیسی سراقی از کارمندان راه و شهرسازی استان بعنوان دومین داوطلب در حوزه نهاوند ثبت نام کرد.
همچنین سید سجاد کیانی داوطلب سوم روز نخست در حوزه نهاوند ثبت نام کرد. ایوب سنگ سفیدی هم به عنوان داوطلب چهارم روز نخست در حوزه انتخابیه نهاوند برای مجلس یازدهم ثبت نام کرد.
بنظر می رسد روزهای میانی هفته شاهد شرکت افراد بیشتر و ترافیک این ثبت نام‌ها در شهرستان باشیم.
همچنین اعضای هیأت نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی در نهاوند هم مشخص شدند.برهمین اساس غلامرضا رستمی، قاسم یوسفی و حجت الاسلام عباس مولوی به عنوان اعضای هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان نهاوند معرفی شدند.یک خانم نخستین متقاضی کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ملایر شد.به گزارش خبرنگار همدان پیام در ملایر، الهام فرهادی از جامعه  فرهنگیان  نخستین فردی بود که صبح دیروز با حضور در ستاد انتخابات شهرستان ملایر روند ثبت نام خود را کامل کرد.
 قانونمندی و اجرای مرّ قانون هدف اصلی ماست
 همچنین روز گذشته ستاد انتخابات شهرستان ملایر با حضور فرماندار ملایر و رئیس ستاد انتخابات شهرستان ، رئیس هیأت نظارت ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و رئیس هیأت بازرسی افتتاح شد .
فرماندار ملایر در حاشیه این  مراسم با بیان اینکه در سه بخش جوکار، سامن و زند نیز همزمان با ستاد مرکزی، مراحل کاری ستاد انتخابات شروع شده است گفت: انتخابات در دوم اسفند با 199 شعبه اخذ رأی در شهرستان ملایر برگزار می شود.
قدرت ا... ولدی با بیان اینکه هیأت های اجرای ، بازرسی و نظارت شهرستان به عنوان سه برادر و دوست هستند خاطرنشان کرد: همدلی و همراهی مجریان و ناظران برگزار کننده انتخابات باعث مأیوس شدن دشمن از ایجاد تفرقه و دودستگی می شود.
وی به تصاحب دو کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی در ملایر اشاره و بیان کرد: 7 کاربر برای ثبت ‌نام از داوطلبان در ستاد آموزش دیده اند و تمام مراحل ثبت نام مستندسازی می شود همچنین طی این 7  روز همکاران ما در هیأت نظارت در فرمانداری حضور مستمر دارند و بر روند ثبت نام نظارت می کنند.
ولدی تأکید کرد : تلاش می کنیم با بی طرفی کامل و با اجرای مرّ قانون ، با نظارت و تمهیداتی که اندیشیده ایم سربلند از این حماسه بیرون بیاییم .
 با هیچکس عقد و اخوتی
در انتخابات نبسته ایم
رئیس هیأت نظارت انتخابات ملایر نیز در این مراسم رأی مردم را امانتی دانست که باید در صیانت از آن نهایت توان را بکار برد و ابراز امیدواری کرد: به یاری خداوند با برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور ، شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی باشیم. حجت الاسلام احمد فراهانی با تأکید براینکه هدف ما چیزی غیر ازاجرای قانون نیست بیان کرد: با هیچکس عقد و اخوتی در انتخابات نبستیم ، اصل برنامه ما رعایت بی طرفی است و نگاه ما به افراد در چارچوب قانون است.وی با اشاره به اینکه سه نفر از داوطلبانی که برای ثبت نام مراجعه کرده بودند مدارک کامل به همراه نداشتند تأکید کرد: داوطلبان حتماً با مدارک و مستنداتی که در اطلاعیه های شماره 2 و 4 به استحضار مردم رسیده است در ستاد انتخابات حضور پیدا کنند .
فراهانی با اشاره به فرآیند رد یا تائید صلاحیت داوطلبان گفت : از طرف فرماندار 30 نفر معتمد فرمانداری که از اقشار مختلف مردم هستند به عنوان هیأت نظارت انتخاب می شوند و این افراد در حضور فرماندار و دادستان 8 نفر به عنوان عضو اصلی و 5 نفر به عنوان عضو علل البدل انتخاب می کنند ، این 8 نفر   که هیأت اجرایی هستند طبق قانون وظایفی دارند که مهمترین آن ها تائید یا رد صلاحیت داوطلبان می باشد .
  حوزه انتخابیه رزن
 2نفر  در وزارت کشور ثبت کردند
روز گذشته درحوزه انتخابیه شهرستان رزن نیز داوطلبی بر ای ثبت نام به محل ستاد انتخابات شهرستان در فرمانداری برای نام نویسی مراجعه نکرد.
اما 2 داوطلب برای حضور در انتخابات یازدهم مجلس با مراجعه به ستاد انتخابات در وزارت کشور اقدام به ثبت نام کرده اند.
 60 درصد اسدآبادی‌ها شرایط شرکت در انتخابات را دارند
مجید درویشی فرماندار شهرستان اسدآباد  هم در حاشیه آغاز به کار فعالیت کمیته ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسدآباد، گفت: اسدآباد دارای ۱۰۰ هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت بوده که از این تعداد ۶۰ درصد جمعیت واجد شرایط شرکت و مشارکت حداکثری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سالجاری هستند.
تا لحظه انتشار این گزارش به گفته وزیر کشور بیش از 550 داوطلب در روز نخست ثبت‌نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.
■ بنابر اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.
■ اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن
■ اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن
■ یک قطعه عکس ۴*۳ جدید
■ اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)
■ اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
■ اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

 

ثبت‌نام ۱۹ نفر از استان همدان در نخستین روز
 رئیس ستاد انتخابات استان همدان از نام‌نویسی ۱۹ نفر در نخستین روز از ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان خبر داد.
مصطفی آزادبخت افزود: از ۱۹ نفر در استان همدان در روز نخست، ۳ نفر درحوزه انتخابیه همدان و فامنین، ۳ نفر درملایر، ۴ نفر در نهاوند، ۱ نفر در تویسرکان، ۳ نفر در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ،۳ نفر از اسدآباد و ۲ نفر در حوزه انتخابیه رزن و درگزین ثبت‌نام کردند.
به گفته آزادبخت از بین ثبت‌نام کنندگان ۱۸ نفر مرد و یک نفر زن(از ملایر) هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: از بین ثبت‌نام کنندگان ۲ نفر از نمایندگان فعلی استان نیز ثبت‌نام کرده‌اند.
آزادبخت در خصوص تحصیلات داوطلبان گفت: از بین افراد ثبت‌نامی ۱۷ نفر دارای مدرک فوق لیسانس و دو نفر دارای مدرک دکتری هستند.
به گفته وی از بین ثبت‌نامی‌ها در سطح استان همدان ۶ نفر کارمند، ۲ نفر استاد دانشگاه، ۲ نفر فرهنگی،۲ نفر شغل آزاد، ۲ نفر نماینده فعلی، ۳ نفر بازنشسته و ۲ نفر بیکار هستند.
آزادبخت در خصوص رده سنی داوطلبان نیز گفت: از بین داوطلبان ثبت‌نامی استان همدان در نخستین روز، ۷ نفر در رده سنی ۴۰-۳۰ ، ۶ نفر در رده سنی ۵۰-۴۱ و ۶ نفر در رده سنی ۶۰-۵۱ سال هستند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com