مسئولیت ستاد خدمات سفر استان در نوروز متفاوت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 11 فروردين 1402

Today : Thu, March 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131098 تاریخ انتشار:  1401-12-27 - 07:00 تعداد بازدید:  22
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مسئولیت ستاد خدمات سفر استان در نوروز متفاوت

نویسنده : محمد سهرابی

یادداشت با آغاز فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر استان، طرح نوروزی پذیرش مسافران در شهرستان های مختلف از جمله همدان نیز اجرا شده است.

در نگاه نخست بحث ارائه خدمات مناسب در ابعاد کمی و کیفی به مسافران نوروزی مطرح است که انتظار می رود با تمهیدات اندیشه شده و برنامه هایی که در بخش های مختلف ستاد مذکور تدارک دیده اند، شرایط مساعدی برای حضور پررنگ مسافران نوروزی و گردشگران در نقاط مختلف استان مهیا شود.

در همین راستا فراهم نمودن مقدمات لازم از اطلاع رسانی دقیق و به موقع گرفته تا اسکان و پذیرش مناسب بعلاوه بهره مندی مسافران از امکانات و دسترسی آسان آنها به مراکز و نقاط دیدنی و گردشگری از اهمیت خاصی برخوردارند.

همزمانی ایام نوروز ۱۴۰۲ و بهار طبیعت با ماه مبارک رمضان که بهار قرآن محسوب می شود، شرایط متفاوتی را رقم زده که متناسب با آن، نوع خدمات و تسهیلات لازم برای مسافران نوروزی نیز متفاوت خواهد بود. ضمن این که چنین شرایطی می تواند فرصت هاي گرانبهایی در بحث پذيرش مسافران نوروزی و گردشگری برای استان ایجاد کند.

 از سوی دیگر در بحث گردشگری که به‌ لحاظ توسعه استان از اهمیت بالایی برخوردار است، عید نوروز فرصت مهمی برای تقویت این محور توسعه در استان به حساب می آید. به ویژه این که در سال پیش رو موضوع ثبت جهانی هگمتانه به عنوان یک رویداد تاریخی مطرح است و از این جهت سال ۱۴۰۲ سال متفاوتی برای استان همدان خواهد بود.

از این رو توجه به صنعت توریسم و برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های گردشگری در استان، هم به جهت نقش محوری این صنعت در توسعه استان و هم اتفاق تاریخی ثبت جهانی همدان بسیار حائز اهمیت است و به تبع آن انتظار می رود در آغاز سال جدید حرکت های خوبی در راستای رونق گردشگری و تحقق اهداف مهم استان در این حوزه صورت گیرد تا در سالی که هگمتانه ثبت جهانی می شود، شاهد تحولات گسترده ای در حوزه گردشگری این خطه باشیم.

از این رو مسئولیت مهم و خطیری بر عهده ستاد اجرایی خدمات سفر در ایام نوروز است و عملکرد این ستاد می تواند در شکل گیری روند متفاوتی از  رشد و ارتقاء کمی و کیفی حوزه گردشگری به عنوان یکی از محورهای مهم توسعه استان موثر واقع شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com