مأموریت پلیس در فصل امتحانات همدان پیام
 
 
يكشنبه - 4 اسفند 1398 - شماره 3701
 
امروز : دوشنبه ، 5 اسفند 1398

Today : Mon, February 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  59045 تاریخ انتشار:  1394-03-04 - 05:45 تعداد بازدید:  1782
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برخورد با موادفروشان در کمین محصلان
مأموریت پلیس در فصل امتحانات

حوادث

با آغاز فصل امتحانات در مدارس و دانشگاه‌ها، سودجویان نیز فضای مناسبی را پیش‌روی خود می‌بینند تا به بهانه‌هایی نظیر تقویت حافظه، رفع استرس و کم‌خوابی و... مواد روانگردان و مخدر را میان جوانان توزیع کنند.
به گزارش ایسنا، هنوز هم هستند افرادی که با پرسه مقابل مدارس و مراکز آموزشی تلاش می‌کنند که مواد توهم‌زا، روانگردان، مخدر و... را به بهانه‌های مختلف میان دانش‌آموزان و دانشجویان توزیع کنند. کمتر از یک ماه پیش بود که فرمانده انتظامی پردیس نیز از کشف 175 کیلو حشیش از فردی خبر داد که قصد توزیع این ماده مخدر میان دانشجویان و جوانان را داشت.
با فرا رسیدن فصل امتحانات فعالیت این افراد نیز بیشتر می‌شود، یکی ادعا می‌کند كه ماده‌ای که عرضه می‌کند هیچ عوارضی ندارد و دیگری چنان با آب و تاب دانشجوی شب امتحانی را تشویق به خرید می‌کند که گویا راه دکتر و مهندس شدن از نخوابیدن 72 ساعته در شب امتحان و مصرف چنین موادی می‌گذرد.
برخی دیگر مدارس و بخصوص دبیرستان‌ها را نشانه رفته و سعی می‌کنند تا دانش‌آموزان را به مشتری محصولات خود بدل کنند و در این راه از هیچ حیله‌ای هم صرف‌نظر نمی‌کنند. حالا آنطور كه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا می‌گوید: همکاری مشترکی میان پلیس و آموزش‌وپرورش در ابن خصوص وجود دارد.
علی مویدی درباره تدابیر پلیس برای برخورد با افراد سودجویی که در اطراف مدارس و دانشگاه‌ها اقدام به توزیع مواد روانگردان و مخدر کرده یا به بهانه‌هایی سعی در فروش این مواد به قشر دانش‌آموز یا دانشجو دارند، می‌افزايد: ما هشدارهای لازم را در این خصوص به مراکز آموزشی و علمی داده‌ایم و از مسئولان آنها خواسته‌ایم که هر نوع رفتار این چنینی را به پلیس گزارش بدهند. همچنین خود دانش آموزان و دانشجویان نیز باید هوشیار باشند و فعالیت این افراد را به ما اطلاع بدهند. خانواده‌ها نیز نقش مهمی در این زمینه دارند و یاور پلیس هستند. وی با بیان اینکه در صورت اعلام چنین گزارش هایی پلیس بلافاصله فعال و وارد عمل خواهد شد، ادامه می‌دهد: خوشبختانه دانش آموزان، دانشجویان، خانواده ها و مسئولان مدارس نیز توجیه شده و همکاری خوبی با ما داشته اند. البته آمار چنین اقداماتی با تدابیری که پلیس داشته است روبه کاهش است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com