1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) فرهنگسرای نشاط افتتاح شد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 11 اسفند 1399 - شماره 3987
 
امروز : دوشنبه ، 11 اسفند 1399

Today : Mon, March 1, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115709 تاریخ انتشار:  1399-11-19 - 09:49 تعداد بازدید:  304
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با هدف‌گذاری شهرداری برای شکوفایی استعداد کودکان
فرهنگسرای نشاط افتتاح شد

اجتماعی

 مجید بیات - خبرنگار همدان‌پیام: در سال 99 شیوع ویروس کرونا در کنار تحریم‌هایی که به شکل ظالمانه به کشور تحمیل شده بود، عاملی شد تا انجام پروژه‌ها در شرایط مناسبی رخ ندهد و اعتبارات جوابگوی انجام طرح‌ها نباشد.
در این میان اما شهرداری همدان با وجود همه مشکلات، شرایط متفاوتی را تجربه کرده است . ساخت پارک‌های فرامنطقه‌ای و محله‌ای، آسفالت معابر در بیشتر مناطق، هدایت آب‌های سطحی، پیاده‌روسازی، ایجاد فرهنگسرا، ایجاد زمین چمن مصنوعی در محلات مختلف از مهم‌ترین اقدامات این حوزه در سالجاری بوده است.
در همین راستا روز گذشته و در ادامه اجرای سیاست ایجاد توازن خدمات‌رسانی شهرداری در همه مناطق شهر، فرهنگسرای نشاط با حضور حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده شهرهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و محمدعلی محمدی فرماندار همدان، عباس صوفی شهردار همدان و مجید یوسفی‌نوین شهردار منطقه 4 و سایر مسئولان، افتتاح شد.
شهردار همدان ضمن گرامیداشت ایام‌ا... دهه فجر به اهمیت ساخت فرهنگسراها در همه نقاط شهر به‌ویژه نقاط کم‌برخوردار تأکید کرد و افزود: این‌ گونه طرح‌ها به شکوفایی استعدادهای نهفته در سطح کودکان و نوجوانان شهر کمک بسزایی خواهد کرد و به جایگاهی مناسب برای آموزش آنان تبدیل خواهد شد.
عباس صوفی در ادامه تأکید کرد: در کنار افتتاح فرهنگسرای نشاط در کوی کوثر، بازسازی بوستان نشاط به‌منظور ایجاد شور و نشاط برای اهالی این منطقه انجام شده و طبقه‌ای نیز در راستای عقد تفاهم با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌منظور ساخت کتابخانه شماره 5 این مجموعه اختصاص پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه شهرداری در سالجاری توسعه متوازن اقدامات را در دستور کار قرار داده است، افزود: این هدف تنها با اقدامات عمرانی محقق نخواهد شد و لازم است برنامه‌ریزی در همه حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و ورزشی انجام شود.
صوفی در ادامه به تشکیل و ساماندهی معتمدین محلات اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در این برنامه اشخاصی که به‌نوعی معتمدین محلات مختلف در سطح شهر هستند در کنار شهرداری به بررسی مشکلات و رفع آنان می‌پردازند و همین موضوع سبب شده بسیاری از مسائل در نقاط مختلف در کمترین زمان ساماندهی شود که رضایت شهروندان را در پی داشته است.
مدیرکل کانون پرورش فکری استان همدان نیز در آئین افتتاح و بهره‌برداری از فرهنگسرای نشاط، گفت: این مجموعه یکی از ارگان‌هایی است که به شکلی تخصصی در زمینه آموزش و پرورش استعداد در حوزه کودکان و نوجوانان ورود پیدا کرده است.
بهناز ضرابی‌زاده در ادامه به تأمین و تجهیز کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف، کتابخانه‌های تخصصی برای کودکان و نوجوانان اشاره و تصریح کرد: این موضوع به شناسایی استعدادهای نهفته در نقاط مختلف شهر می‌انجامد و باعث ایجاد انگیزه برای آنان خواهد شد.
وی ضمن قدردانی از مجموعه شهرداری به‌منظور ایجاد فضای ثابت برای فعالیت این کانون در کوی کوثر، خاطرنشان کرد: این مجموعه 12 هزار جلد کتاب تخصصی در حوزه کودکان جمع‌آوری کرده است.
ضرابی‌زاده در پایان شعار اصلی کانون را «آینده ساختنی است» دانست و افزود: تمام تلاش این مجموعه این است در کنار سایر ارگان‌ آینده روشنی برای کودکان این سرزمین رقم بزند.
مدیر منطقه 4 شهرداری همدان نیز ضمن تبریک چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تشریح عملکرد سال 1399، گفت: اولویت اول شهرداری منطقه 4 در سالجاری، مناسب‌سازی معابر بود که آسفالت از یکی ارکان اصلی این مقوله است. در کنار اجرای آسفالت، به دستور شهردار محترم همدان و بنا بر نیاز مردم پیاده‌روسازی خوبی هم در سطح منطقه انجام شد.
مدیر منطقه 4 شهرداری همدان درباره خواسته شهروندان مبنی‌بر آسفالت و بهسازی معابر، گفت: این درخواست دلیل بر نبود خواسته‌ها و انتظارات دیگر نیست، بلکه باید ابتدا زیرساخت اساسی برای شهروندان مهیا شود سپس به اقدامات بزرگتر و مهمتر پرداخت که نتیجه آن توسعه متوازن شهری خواهد بود.
یوسفی‌نوید با اشاره به اینکه مقوله حاشیه‌نشینی بحثی فراتر از شهرداری است و همه نهادهای تصمیم‌گیر باید فکری اساسی برای رفع این مشکل کنند، گفت: باید با مدیرتی و تعیین تکلیف اراضی و ارائه طرح مناسب، در آگاه‌سازی و هدایت شهروندان و بنگاه‌های املاک قدم برداشته شود تا به‌مرور زمان این مشکل از حاشیه شهر ناپدید شود.
وی اظهار کرد: بیشترین مشکلی که شهروندان در مناطق کم‌برخوردار هر روزه با آن مواجه هستند کوچه‌های خاکی و آسفالت معیوب کوچه‌پس‌کوچه‌های محلات حاشیه‌ای همدان است. به‌طوری‌که رفت‌وآمد روزمره شهروندان را در سیطره خطرات بهداشتی و تبعات رفتاری ساکنان قرار داده است.
 مدیر منطقه 4 شهرداری همدان تأکید کرد: تعداد انگشت شمار کوچه خاکی در منطقه 4 باقیمانده که باید تا پایان سال 99 مشکل فاضلاب آنها رفع شود تا با هزینه‌کرد صحیح بیت‌المال و دوباره‌کاری نشدن در سال آینده در فهرست آسفالت و در کنار معابر اولویت سوم قرار گیرند.
یوسفی‌نوید ابراز کرد: سال گذشته چند خط مشی را در دستور کار قرار دادم که یکی از آنها اصلاح هندسی و اجرای دوربرگردان بلوار آیت‌ا... نجفی بود که جان و مال مردم را مورد آسیب قرار داده بود و در سالجاری مناسب‌سازی معابر را در پیش گرفتیم که با کمک پروردگار و حمایت شهردار محترم و اعضای گرانقدر شورای اسلامی توانستیم 350 کوچه خاکی و فرسوده را آسفالت و از اولویت منطقه 4 خارج کنیم.
وی به اعتراضات سال گذشته شهروندان و معتمدان محلات اشاره کرد و گفت: با عملکرد قابل قبول در سال 99 رضایت عمومی را شاهد بودیم که حاصل زحمات و تلاش شبانه‌روزی همکاران، مهندسان و کارگران دلسوز این منطقه است.
یوسفی‌نوید به اولویت سوم منطقه 4 یعنی پارک‌های محله‌ای اشاره کرد و افزود: حدود 12 پارک محله‌ای را بازسازی و اجرا کردیم که می‌توانیم به پارک‌های عقیل و زندگی در اسلامشهر، شهید نفیسی در منوچهری، مهربان در ولیعصر و شهید کوچکی در کوی شهید مطهری اشاره کرد که در یکسال‌ونیم گذشته ایجاد شده که در نتیجه آمار پارک‌های منطقه 4 به 12 عدد افزایش یافت.
یوسفی‌نوید در پایان با اشاره به اینکه منطقه 4 با دارا بودن 12 پارک 5 زمین چمن مصنوعی پرچم‌دار ایجاد این نوع پروژه در شهر همدان است، گفت: این یکی از نمونه برنامه‌های ایجاد توازن عدالت شهری و اجتماعی در محلات کم‌برخوردار است که منطقه 4 دنبال می‌کند و امیدوارم روزهایی را شاهد باشیم که منطقه 4 شهر همدان از حاشیه‌نشینی و معضلات آن پاک شود و رشد و توسعه را با سرعت بیشتری پیش بگیرد و البته این جز با برنامه‌ریزی و تلاش مسئولان و مشارکت شهروندان محقق نخواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com