دستگاه‌های اجرایی در ارائه مشوق‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی مشارکت کنند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 4 مهر 1401 - شماره 4417
 
امروز : سه شنبه ، 5 مهر 1401

Today : Tue, September 27, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126765 تاریخ انتشار:  1401-06-31 - 18:26 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
دستگاه‌های اجرایی در ارائه مشوق‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی مشارکت کنند

اقتصادی

 
استاندار همدان با اشاره به اینکه فرصت‌های سرمایه گذاری بی‌نظیری در حوزه گردشگری و صنعت استان وجود دارد تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در ارائه مشوق‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری مشارکت کنند.
به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی‌فرزاد در ششمین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان همدان افزود: ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری از سوی دستگاه‌های دولتی عاملی مهم در راستای افزایش مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان است.
وی ادامه داد: علاوه بر جذب سرمایه‌گذاران، خدمات ارائه‌ شده باید بر اساس استانداردهای رایج باشد تا بتوان سرریز گردشگران به استان و همچنین هزینه کرد آن‌ها را افزایش داد.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران خارجی بعد از اعتبار سنجی می توانند در فضاهای منحصر بفرد استان مانند پیست اسکی، تپه هگمتانه و غار علیصدر با حمایت دستگاه های مربوطه سرمایه گذاری کنند.
وی با بیان اینکه ارتقا و بهبود خدمات گردشگری در حوزه های مختلف باید مورد توجه جدی مدیران و مسئولان قرار بگیرد تاکید کرد: در این راستا تمامی دستگاه‌های اجرایی باید اقدامات مؤثر به منظور توسعه گردشگری منطقه را در اولویت کاری خود قرار دهند.
استاندار همدان گفت: این استان با میزان8/6 میلیون دلار، سرمایه‌گذاری خارجی در رتبه کمتر از ۱۰ کشوری قرار دارد که باید با هدف‌گذاری و تهیه فهرست از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان و معرفی در سایت این رتبه در کشور ارتقا یابد.
قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه وضعیت شفافی در سرمایه گذاری استان وجود ندارد و سرمایه گذاران خارجی با یک سردرگمی مواجه هستند گفت: نیروهای متخصص و آموزش دیده حرفه ای در سطح ملی سرمایه گذاران را متناسب با نوع سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی هدایت کنند.
وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند اطلاعات مکان‌های قابل سرمایه‌گذاری را در سایت وزارت اقتصاد بارگذاری کنند و اطلاعات سرمایه‌گذاران نیز در آن ثبت می‌شود که استان زنجان به عنوان پایلوت مشخص شده و اطلاعات سرمایه‌گذاری آن گردآوری شده است.
استاندار همدان با بیان اینکه تأمین زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در استان ضرورت دارد افزود: استان همدان با داشتن مناطق گردشگری مذهبی، غار علیصدر و گردشگری اقلیم، در سرمایه گذاری گردشگری وضعیت مطلوبی دارد.
قاسمی‌فرزاد گفت: استان همدان به خصوص در اطراف غار علیصدر با داشتن آب و هوای مطبوع برای ساخت بیمارستان مدرن و بیماران خاص تحت درمان ظرفیت مناسبی است که تحقق آن نیازمند حمایت است.
وی با بیان اینکه اطلس سرمایه‌گذاری استان همدان با تمام جزئیات اطلاعات مکانی تهیه شده است اظهار داشت: مکان‌هایی در حوزه گردشگری و طرح‌های اولویت‌دار و مهم که ظرفیت چشمگیری برای سرمایه‌گذاری کلان در کل استان دارند مطالعه، احصا و مکان‌نمایی شده است.
قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه ۲ شهر جهانی در حوزه مبل و منبت و سفال در استان وجود دارد که زیر ساخت‌های مناسبی برای توسعه است، اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور و گرایش به سمت صنایع کم آب بر دانش بنیان می توان این بخش‌ها را با محوریت میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، دستگاه‌های مولد و صمت تقویت کرد. استاندار همدان با بیان اینکه ۲۸ نوع ماده معدنی در استان یافت شده است، افزود: هر دستگاهی ظرفیت‌ها و توانایی‌ها در بخش سرمایه گذاری را در قالب طرح و کتابچه معرفی کند و مراجعه‌کنندگان برای مراودات استعلام و اعتبارسنجی شوند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com