دانشگاه‌های پزشکی همدان و بخارا همکاری‌علمی و پژوهشی می‌کنند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136813 تاریخ انتشار:  1402-11-30 - 11:17 تعداد بازدید:  115
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دانشگاه‌های پزشکی همدان و بخارا همکاری‌علمی و پژوهشی می‌کنند

اجتماعی


در سفر هیأت رسمی بخارا (ازبکستان) به استان همدان، در زمینه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های علمی، تحقیقاتی، فناوری و... بحث و تبادل نظر انجام شد.

فریدالدین نصریوف، سفیر ازبکستان در ایران در نشست تخصصی رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان و بوعلی‌سینا با هیأت رسمی بخارا-ازبکستان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فنی در استان‌های همدان و بخارا تأکید و اظهار کرد: اطلاعات خوبی در این نشست رد و بدل شد که می‌تواند در راستای معرفی ظرفیت‌های مشترک در دو استان و افزایش روابط و تقویت تعاملات مورد استفاده قرار گیرد.

وی با معرفی برخی از ظرفیت‌های منطقه‌ای و کشوری ازبکستان عنوان‌کرد: کشور ازبکستان بعد از استقلال در سال ۱۹۹۱، جهش‌های متعددی را در حوزه جمعیت، صنعت و... تجربه کرده است که در راستای همسو کردن این ظرفیت‌ها و توسعه همه جانبه، تعامل با کشورهای منطقه را مد نظر قرار داده‌ایم.

فریدالدین نصریوف سفیر ازبکستان در ایران با بیان اینکه در ازبکستان حمایت از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی بسیار است تبیین کرد: بر این اساس، ما آماده میزبانی و تقویت تعاملات در حوزه دانشگاهی و صنعت با کشور ایران به ویژه استان همدان هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در نشست تخصصی رؤسای دانشگاه‌های علوم‌پزشکی همدان و بوعلی با هیأت رسمی بخارا (ازبکستان) با اشاره به آمادگی این دانشگاه در راستای تقویت تعاملات و همکاری در زمینه‌های تخصصی علمی، درمانی و پژوهشی اظهارکرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان از وجود ۵۲۵ هیأت علمی و ۱۴ هزار پرسنل و ۷ هزار دانشجو برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، محمد مهدی مجذوبی افزود:۱۱ دانشکده و معاونت بین‌الملل، ۶۰ آزمایشگاه و ۲۰ مرکز تحقیقاتی در این مجموعه فعال است و دانشگاه در رتبه‌بندی بین‌المللی شانگهای بین 200دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: از اهداف این دانشگاه، بین‌المللی سازی است و در این مورد در زمینه آموزش، همکاری‌هایی را با دیگر کشورها از جمله عراق آغاز کرده‌ایم و از بیش از ۱۰ کشور پذیرش دانشجو داریم و این آمادگی را داریم که به موضوع تبادل استاد هم ورود کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فناوری به تولید ۸۲ محصول دست یافته‌ایم که دستگاه سنگ‌شکن همه و مواد غذایی ویژه برخی بیماری‌های از جمله این تولیدات است، همچنین از دیگر ظرفیت‌های این دانشگاه این است که ۸ مرکز و بیمارستان دارای امکانات پذیرش بیمار خارجی و گردشگر سلامت در استان وجود دارد و آماده پذیرش بیمار و ارائه خدمات در همه حوزه‌های سلامت هستیم.

مجذوبی با بیان اینکه هزینه اعمال جراحی، در استان ما ۳۰ تا ۵۰ درصد از برخی کشورهای منطقه کمتر است، تبیین کرد: توریسم سلامت یکی از حوزه‌های اثرگذار و مهم در تعاملات مشترک است که می‌تواند محور هم‌افزایی دو استان قرار گیرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com