نیکبخت می ماند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 اسفند 1396 - شماره 3139
 
امروز : پنجشنبه ، 3 اسفند 1396

Today : Thu, February 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82407 تاریخ انتشار:  1396-07-05 - 11:20 تعداد بازدید:  280
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آب پاکی نمایندگان بر دست منتقدان
نیکبخت می ماند

اخبار

 

حکمی که اگرچه یکسر آن بنا به ادعای نمایندگان به رضایت و همراهی آنها باز می گشته اما آنها نیز خوب می دانند که استاندار همدان امضای اصلی ماندن خود را از رئیس دولت و تیم اصلی کابینه گرفته است.

ابقای نیکبخت در استان اگر چه به یک معنی رضایت دولت ازعملکرد وی در همدان را می رساند اما این اعتماد دوباره نباید معنای توقف در جایگاه کنونی و پالایش نشدن سیاست ها و برنامه های اجرا شده در طول 4 سال گذشته در استان را بدهد.

آنچنان که رای مجدد مردم به حسن روحانی در انتخابات اردیبهشت ماه معنای رضایتمندی کامل از عملکرد دولت وی و نبود مشکلات را نمی داد اعتماد مجدد به استاندار همدان نیز از این نوع اقبال سرچشمه گرفته است.

شرایط استان همدان و مشکلات و مسائل نشان میدهد که کاستی های درشتی بر پیکر استان باقی مانده که مرتفع کردنش نیاز به عزمی جزم تر، سرعتی بیشتر و نیروهایی توانمندتر از آنچه که بوده دارد.

نیکبخت در آغاز کار خود در استانداری همدان شعار همت همگانی برای توسعه را مطرح کرد که هدف اصلی اش انسجام نیروها و نخبگان داخل استان و مشارکت هرچه بیشتر برای توسعه بود.

ارزیابی ها از تحقق این شعار نشان میدهد اگرچه فضای عمومی استان –حتی نهادهای غیردولتی- متعامل تر از گذشته با دستگاههای اجرایی بوده اند اما مدیریت استان هنوز نتوانسته فضای زیر مجموعه های خود را برای توسعه همگام کند.

به عنوان نمونه وجود فرمانداران آئین نامه محور و ریسک ناپذیر، کارشناسان مانع ساز در روند کار سرمایه گذاران و مدیرانی که با سیاسی کاری و لابی به مناصب رسیده اند عناصری بوده اند که بخشی از ناکامی این سیاست و شعار نیکبخت را رقم زده اند.

عملکرد بلند نظرانه، بر اساس اسناد بلند مدت استان و فارغ از رودربایستی ها و دوستی ها در انتصابات ، خواسته اساسی از استاندار با تجربه و زیرک همدان در دوره جدید مسئولیت است.  

از این رو تغییر این نیروها و تحول آفرینی با بکارگیری نفرات با توان و با انگیزه یکی از خواسته های اصلی مردم همدان از استاندار ابقاشده است.

از سوی دیگر حل مشکلات اصلی اقتصادی به ویژه کاهش بیکاری- بیشتر از آنچه که آمار می گوید- و بازگشت رونق به کسب و کار یکی از خواسته های بحق مردم نجیب همدان از نیکبخت است. آنچنان که در تاکید نمایندگان نیز آمده کار بیشتر در حوزه اقتصادی مهم ترین مطالبه مردم از مدیریت ارشد استان در دوره جدید خواهد بود.

اهمیت رفع این آسیب ها با توجه به رای قاطبه مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری و اقبال به رقیب دولت ، کار سخت نیکبخت در دوره جدیدمسئولیت را بیشتر گوشزد میکند.

این ها البته تنها بخشی از مطالباتی است که از استاندار وجود دارد نکته اصلی وجود شاگردان توانایی است که بتوانند نیکبخت را در مربی گری و هدایت تیم یاری کرده و کارنامه ای موفقیت آمیز برای وی رقم بزنند.

 

  


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com