بانک‌های خصوصی در مورد خروج سرمایه ها پاسخگو باشند همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 خرداد 1398 - شماره 3498
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Tue, June 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84373 تاریخ انتشار:  1397-03-06 - 05:45 تعداد بازدید:  159
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بانک‌های خصوصی در مورد خروج سرمایه ها پاسخگو باشند

یادداشت

چند روز قبل خبری با این عنوان که برخی بانک های خصوصی و خصولتی سپرده های مردم استان را در خارج از همدان هزینه می کنند، از زبان رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان همدان در رسانه های منتشر شد که جای بسی تأمل و البته نگرانی دارد.
این خبر  در حالی انعکاس رسانه ای داشته که پیش از آن بارها و بارها شاهد انتقادهای تند استاندار همدان از عملکرد بانک ها به ویژه در بخش سرمایه گذاری و اشتغال بوده ایم.
اینکه بانک های استان در زمینه سرمایه گذاری ها و کمک به تولید در استان عملکرد قابل قبولی نداشته اند و مدیر ارشد استان نیز این موضوع را به نوعی گوشزد نموده است، نیازمند تجدید نظر در برنامه ها و اقداماتی است که شرایط را به این سمت سوق می دهد؛ چراکه نقش بانک ها در ایجاد اشتغال و رونق فضای کسب و کار کاملا روشن است.
آنچه اما نگرانی ها را افزایش می دهد، خروج سرمایه های  مردم از استان و استفاده از سپرده های بانکی که متعلق به استان است، در جهت سرمایه گذاری در خارج از استان به ویژه تهران است که طبق گفته رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان مربوط به  بانک های حصوصی و البته خصولتی است.
ابنگونه اتفاقات آن هم در شرایطی که اشتغال اولویت اصلی استان است، نه تنها جای هیچگونه توجیهی ندارد، بلکه انتظار می رود دست اندرکارن امور از چنین  حرکتی به هر دلیلی که باشد، جلوگیری کنند.
برای مردم خوب استان و افکار عمومی پذیرفتنی نیست که چنین بانک هایی با سپرده مردم به دنبال سرمایه گذاری در خارج از استان باشند . سرمایه هایی که در صورت بهره گیری متاسب از آنها در سطح استان قطعا گره های بزرگی باز خواهد شد.
این اتفاق علاوه بر صحه گذاشتن بر همکاری نداشتن بخش عمده‌ای از بانک ها در بحث سرمایه گذاری و اشتغال استان، نوعی بی توجهی به نیازها، اولویت ها  و منافع استان نیز است که می تواند تبعات بدی برای استان و حتی بانک های مزبور داشته باشد. پيشنهاد مي‌شود در صورت اصلاح اين روند استان نيز به اين نوع بانکها از روشهاي بازدارنده و کاهش خدمات استفاده کند بلکه راه آيند!
به هر حال در شرایط فعلی انتظار مردم و افکار عمومی از این بانک ها پاسخگویی و شفاف سازی عملکرد خود است تا ضمن جلوگیری از خروج سرمایه ها استان و استفاده از آنها در دیگر استان‌ها، زمینه برای تقویت اعتماد عمومی بیش از پیش فراهم گردد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com