قتل برای 8 کیلو زعفران! همدان پیام
 
 
سه شنبه - 7 بهمن 1399 - شماره 3960
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Tue, January 26, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  114535 تاریخ انتشار:  1399-10-01 - 09:35 تعداد بازدید:  761
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راز قتل خانواده تویسرکانی برملا شد
قتل برای 8 کیلو زعفران!

حوادث

■ راننده پراید قاتلان را شناسایی کرد

 پرونده قتلی در روستای مرادآباد تویسرکان از روز 24 آذرماه امسال به‌دنبال مفقود شدن 5 عضو یک خانواده ورق خورد. هیچ‌کس از اعضای این خانواده اطلاعی نداشت و به تماس‌های تلفنی جواب نمی‌دادند، تا اینکه اجساد پدر و دختر خانواده در نزدیکی گاوداری آنها کشف شد.
با وجود این 3 عضو دیگر شامل مادر و 2 پسر خانواده سرنوشت نامعلومی داشتند. از همان روز جست‌وجوها برای یافتن آنها آغاز شد تا اینکه اجساد آنها در چاهی 70 متری که در نزدیکی گاوداری قرار داشت، کشف شد. تحقیقات کارآگاهان پلیس برای رازگشایی از قتل 5 عضور خانواده‌ در تویسرکان به دستگیری متهمان منجر شد. یافته‌های پلیس نشان می‌دهد عاملان جنایت 2 کارگر افغانستانی هستند که در مزرعه برای این خانواده کار می‌کردند.
قتل عام اعضای این خانواده همه را شوکه کرده بود. طبق گفته محلی‌ها آنها با هیچ‌کس اختلافی نداشتند و همه از خوبی‌هایشان می‌گفتند. معلوم نبود چه کسی و با چه انگیزه‌ای دست به این جنایت هولناک زده است. در همین حال بررسی پلیس حاکی از این بود که 2 کارگر افغانی برای این خانواده در زمین کشاورزی‌شان کار می‌کردند اما پس از این جنایت ناپدید شده‌اند. به همین دلیل نام آنها به‌عنوان مظنونان اصلی جنایت مطرح شد و تحت تعقیب قرار گرفتند تا اینکه سرانجام در حوالی تهران دستگیر شدند. پسرعموی پدر مقتولان درباره انگیزه قاتلان از این کشتار خانوادگی، می‌گوید: پسرعمویم وضعیت مالی خوبی داشت، اما در عین حال دست و دل باز بود و به همه کمک می‌کرد. آن‌طور که من می‌دانم پسر عمویم چند روز پیش یک خودروی تیبا را فروخته بود و مقداری پول در خانه داشت. با اینکه از خانه وسیله خاصی سرقت نشده است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که قاتلان پول فروش خودرو را همراه با 8 کیلو زعفران سرقت کرده‌اند.
روز گذشته بهادری دادستان تویسرکان از دستگیری متهمان خبر داد و گفت: یکی از متهمان در تهران دستگیر شده است.
وی در ادامه گفت: از همان روز نخست کارهای تحقیقاتی و پیگیری‌های قضایی به‌سرعت انجام و مشخص شد که 2 تبعه افغانستانی مرتکب قتل اعضای این خانواده شده‌اند که یکی از آنها در تهران دستگیر شد. اظهارات دادستان تویسرکان درحالی است که آخرین خبرها حاکی از آن است که دومین متهم نیز در حوالی اسلامشهر دستگیر شده است.

 جنایت به روایت پسرعموی مقتولان
حالا با دستگیری عاملان این جنایت، پسر عموی پدر این خانواده در گفت‌وگو با همشهری جزئیات بیشتری از حادثه را بازگو کرد.
محمد ظاهری در این‌باره گفت: علیرضا پسر عمویم حدود 60 سال داشت و معلم بازنشسته بود. او صاحب ملک بزرگی بود و در آن گاوداری و زمین کشاورزی داشت. او با همسرش، تک‌دختر و 2پسر دیگرش زندگی می‌کرد. آنها از حدود 2 ماه پیش 2 کارگر افغانی استخدام کرده بودند که همانجا در اتاق کنار خانه‌شان با آنها زندگی می‌کردند. کارگران مجرد بودند و سن و سال کمی داشتند. یکی حدود 18 ساله و دیگری حدود 23 ساله.
وی درباره چگونگی ردیابی و دستگیری قاتلان گفت: آنها پس از قتل سوار یک پراید، خود را به میدان فرشید تویسرکان رسانده بودند. چند نفر آنها را دیده بودند و راننده پرایدی که آنها را سوار کرده بود هم شناسایی شد و گفت آنها را از جاده سوار کرده و به میدان فرشید برده است. پس از آن هم ردیابی‌های پلیس نشان داد آنها به تهران فرار کرده‌اند که خوشبختانه در آنجا دستگیر شدند.
مظاهری که از همان روزی که خبر ناپدید شدن اعضای خانواده پسرعمویش را شنید به محل حادثه رفته بود در ادامه گفت: این حادثه ظاهراً بین ساعت یک تا 4 ظهر اتفاق افتاده بود. آن روز پسرعمو و خانواده‌اش صبح تا ظهر را در بازار بودند. پس از برگشت، حوالی ظهر پسرعمویم و دخترش که دکترا داشت سر زمین مشغول کاشتن سیر بودند. ظاهراً قاتلان هنگامی که پسرعمویم خم شده بود و روی زمین کار می‌کرد با بیل از پشت به سرش زده بودند. همان زمان دخترش که آنجا بود این صحنه را دیده و قصد فرار داشته که قاتلان تعقیبش کرده و او را هم با ضربه به سرش کشته بودند، آنها دختر جوان را در کنار جوی آبی دفن کرده و تعدادی چوب روی جسد گذاشته بودند.
وی درباره چگونگی قتل 3 عضو دیگر این خانواده می‌گوید: آن‌طور که شواهد نشان می‌دهد، همسر پسرعمویم و 2 پسرش در خانه درحال استراحت بودند. همسر پسرعمویم زن سالخورده‌ای بود و به احتمال زیاد اول او به قتل رسیده و سپس پسر 15 ساله‌شان و درنهایت پسر بزرگتر، احتمالاً پسر بزرگتر زیر کرسی خواب بوده که توانستند او را به قتل برسانند. چون او جثه بزرگی داشت و 2 کارگر افغان که ریزنقش بودند رودررو نمی‌توانستند حریف او شوند. حتی آثار خونی که روی دیوار داخلی خانه است نشان می‌دهد که او را با ضربه چاقو به قتل رسانده‌اند.
پسرعموی مقتولان در ادامه درباره کشف اجساد گفت: پیکرهای پسرعمو و دخترش همان روز پیدا شد اما پیکرهای 3 نفر دیگر در چاهی عمیق انداخته شده بود. چاهی به عمق 70 متر که 45 متر بالای آن خشک و به عمق 25 متر هم داخلش آب است. در نزدیکی چاه رد خونی که نشان دهد اجساد داخل آن افتاده به چشم نمی‌خورد اما چند نفر از افراد محلی وقتی چاه را دیدند، گفتند اجساد در چاه است. قاتلان برای اینکه راز جنایت‌شان مخفی بماند حتی روی اجساد 8 کیسه گچ هم ریخته بودند اما سرانجام با کمک چند غواص اجساد بیرون کشیده شد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com