نباید هیچ کشوری از قدرت نظامی ایران هراس داشته باشد همدان پیام
 
 
شنبه - 31 شهريور 1397 - شماره 3294
 
امروز : يكشنبه ، 1 مهر 1397

Today : Sat, September 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82595 تاریخ انتشار:  1396-07-20 - 05:45 تعداد بازدید:  62
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نباید هیچ کشوری از قدرت نظامی ایران هراس داشته باشد

داخلی

 وزیر امورخارجه ایران با تاکید بر اینکه هیچ کشوری نباید از توانمندی موشکی و قدرت نظامی ایران هراس داشته باشد، گفت: ما عمدا توانمندی نظامی خود را وارد بحث برجام نکردیم چرا که ایران هرگز اجازه نخواهد داد که حق خود برای دفاع از شهروندانش خدشه دار شود و یا در اختیار طرف دیگری قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف با تاکید بر اینکه منافع ما در امور منطقه مان بدخواهانه نیست، تصریح کرد: برعکس، این منافع در جهت ثبات است، ما هیچ علاقه ای به سرنگونی هیچ یک از رژيم‌های کشورهایی که اطرافمان هستند، نداریم و خواسته ما این است که همه ملت های منطقه از امنیت، صلح و ثبات برخوردار باشند.
 کسی نمی ‌تواند ایران را نادیده بگیرد
وی در بخش دیگری خاطرنشان کرد: ایران رسیدن به توافق جهت حل بحران ساختگی هسته‌ای را جزو اولویت هایش قرار داد، دقیقا بخاطر اینکه مانع ایجاد بی ثباتی بیشتر در منطقه و حل یک نقطه بحرانی شود، ما امیدوار بودیم و توقع هم این است که چنین رویه‌ای به نفع تمامی همسایگان است. همزمان بحران‌های دیگر که منطقه را دربرگرفته فراموش نکرده ‌ایم و برای حل این بحران‌ها طرح‌های متعدد برای آتش بس و انجام مذاکرات برای پایان نبرد و درگیری مطرح ساخته‌ایم.
وزیر امورخارجه گفت: گوش شنوایی در میان آمریکایی ها و کشورهای عربی برای پیشنهادهای ما نبوده است ولی کسی نمی‌تواند ایران را نادیده بگیرد، همانگونه که ما نه می خواهیم و نه می توانیم کشورهای مهم و عمده منطقه مثل عربستان سعودی را در ایجاد ثبات منطقه‌ای نادیده بگیریم؛ چرا که بی‌ثباتی در یک کشور بر ثبات همه تاثیر خواهد گذاشت.
 همسایگان می توانستند پس از توافق هسته ای معاملات تجاری با ایران داشته باشند
ظریف افزود: پس از توافق هسته‌ای همسایگان ما می توانستند معاملات تجاری و سرمایه‌گذاری بیشتری با ما داشته باشند. آنها می توانستند پیشنهاد همیشگی و مستمر ما برای ترتیبات امنیت منطقه را بررسی کنند ولی کاملا به عکس عمل کردند.وی ادامه داد: آن ها خصومت‌ها علیه ایران و ایرانیان را دوچندان کردند و هر کاری که توانستند انجام دادند تا این توهم را ایجاد کنند که ایران ریشه اصلی بی ثباتی است و باید قبل از آنکه تمامی جهان را تهدید کند با آن مقابله شود.
توانمندی دفاعی ایران بازدارندگی دربرابر هرگونه حمله است
وزیر امورخارجه گفت: هدف ما این نیست که بزرگترین نیروی مسلح یا بیشترین تسلیحات را داشته باشیم و یا تریلیون‌ها دلار صرف خریدهای نظامی کنیم؛ بلکه هدف این است که توانمندی دفاعی داشته باشیم که چنانچه کشوری هوس کرد کشور ما را مورد حمله قرار دهد، بتوانیم از خود دفاع کنیم و در برابر هرگونه حمله بازدارندگی داشته باشیم. ظریف افزود: بزرگترین سرمایه ما برای ثبات، امنیت و استقلال کشور مردم ما هستند، که بر خلاف شهروندان برخی از متحدان آمریکا در منطقه هر چهار سال یکبار، خود دولت شان را تعیین می کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com