تمرین در سالن غیراستاندارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136759 تاریخ انتشار:  1402-11-28 - 09:56 تعداد بازدید:  262
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نابغه تنیس غافلگیر شد
تمرین در سالن غیراستاندارد

ورزشی


تنیس روی میز همدان طی سال‌های اخیر با حضوری موفقیت‌آمیز، عناوین ملی و فرا ملی زیادی را به دست آورده اما نبود سالن مناسب با ظرفیت ناکافی برای تمرین و مسابقه، یکی از مشکلات قدیمی این رشته در مرکز همدان به شمار می‌رود که هنوز برای حل آن چاره‌اندیشی‌ نشده است.

همدان به عنوان یکی از شهرهای بسیار مستعد در تنیس روی میز، قهرمانان فراوانی را به ورزش کشور و میادین بین‌المللی معرفی کرده و به درستی این شهر قطب اصلی پرورش تنیس‌بازان به ویژه در بخش دختران محسوب می‌شود.

قدمت تقاضای تنیس‌بازان همدانی برای برخورداری از سالن مناسب با ظرفیت بیشتر برای تماشاگران گویا به‌اندازه سال‌های حضور تیم‌های این شهر در لیگ‌های‌ کشوری است اما اکنون که بالاترین جایگاه را در کشور دارد، شایسته برخورداری از بهترین امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است.

ستایش ایلوخانی نابغه تنیس روی میز نوجوانان و جوانان کشور با سابقه نشان‌های رنگارنگ ملی و بین‌المللی، در مسابقات دسته برتر جوانان موفق به دفاع از عنوان قهرمانی دوره‌های گذشته خود نشد تا نگرانی‌هایی را ایجاد کند.

در این دوره از مسابقات که بهترین‌های کشور حضور داشتند، باران ارجمند از تهران با کسب ۲۸ امتیاز قهرمان دسته برتر ایران شد.

ستایش ایلوخانی از همدان با ۲۸ امتیاز و یکتا لرکیان از خوزستان نیز با ۲۸ امتیاز به مقام دوم و سوم این مسابقات دست یافتند، رده بندی نهایی سه نفر برتر بر اساس گیم‌شماری انجام شد چون هر سه بازیکن در عدد ۲۸ امتیازشان برابر شد و از ۱۵ بازی خود توانستند ۱۳ برد کسب کنند و هرکدام متحمل ۲ شکست شدند.

نابغه تنیس روی میز همدان در شرایطی عنوان دوم را کسب کرد که در دوره‌های گذشته با اقتدار بر سکوی قهرمانی قرارگرفته بود و کارشناسان خبره تنیس روی میز رسیدن به مقام او را دست نیافتنی قلمداد کردند.

 تمرین در سالن غیراستاندارد، نابغه تنیس روی میز دختران کشور را غافلگیر کرد
این افت محسوس در عملکرد ایلوخانی برای بسیاری از مربیان و کارشناسان تنیس روی میز پرسش برانگیز بود، رئیس هیأت تنیس روی میز همدان که از مربیان سازنده این رشته ورزشی نیز محسوب می شود، چرایی این ناکامی را در گفت وگو با ایرنا چنین عنوان کرد.

زهره ابوطالبیان در این باره گفت: تنها هیأت ورزشی هستیم که سالن تخصصی با استاندارد‌های لازم را در اختیار ندارد و سقف کوتاه این سالن به معضل بزرگ برای قهرمانان تنیس روی میز تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: ایلوخانی به اجبار در این سالن غیر استاندارد تمرین کرد و با وجود اینکه همیشه در مسابقات کشوری قهرمان بود اما به برای آماده‌سازی در فضای غیراستاندارد نتوانست به حق خود برسد.

به گزارش ایرنا، رئیس هیأت تنیس روی میز همدان خاطرنشان کرد: سرعت توپ در سالن‌های سقف بلند با سرعت توپ در سالن‌های سقف کوتاه بسیار متفاوت است و از همین رو فرصت قهرمانی را از ستایش ایلوخانی گرفت.

وی یادآور شد: تا زمانی‌که فضای مناسب نداریم و بازیکنان در سالن‌های تمرینی نه مسابقه‌ای، فعالیت دارند، این وضعیت ادامه دار خواهد بود و به نوعی زنگ خطر برای همه به صدا در آمده است.

ابوطالبیان افزود: شیما صفایی نفر اول تیم ملی تنیس روی میز بانوان کشور نیز به همین دلیل از همدان رفت و در تهران تمرین می‌کند و چه بسا همین شرایط باعث مهاجرت ستایش ایلوخانی به تهران شود و انتظار داریم دستگاه ورزش استان همدان به درخواست ما مبنی بر جابه‌جایی فعالیت رشته ما از این سالن غیراستاندارد با پایگاه قهرمانی موافقت کند.

 سالن استاندارد مهمترین نیاز ملی پوشان

ملی پوش تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر کشور گفت: سالن تنیس روی میز همدان در سطح مطلوبی نیست.

ستایش ایلوخانی افزود: سالن تمرینی ما سقف کوتاه دارد در حالی‌که یکی از مهمترین نیازهای موفقیت در این رشته ورزشی برخورداری از سالن با سقف مرتفع است تا بتوانیم در ضربه زدن و سرعت عمل توپ بهتر عمل کنیم.

وی بیان کرد: خیلی از تنیس بازان سایر استان‌ها به هنگام سفر به همدان بسیار متعجب می‌شوند که ما از این سالن به افتخارات ملی و فرا ملی رسیده‌ایم.

ایلوخانی ادامه داد: نیازمند برخورداری از سالن استاندارد با سقف بلند هستیم و انتظار می‌رود مدیریت ورزش استان همدان به این مهم توجه کند.

وی یادآور شد: در بین هیأت‌های‌ ورزشی همدان بیشترین و با کیفیت‌ترین مدال‌های‌ کشوری و فرا ملی را کسب کرده‌ایم و از این حیث جزو بهترین‌ها هستیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com