انتخاب هیأت‌مدیره کانون کارآفرینان استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 11 فروردين 1402

Today : Fri, March 31, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129960 تاریخ انتشار:  1401-11-09 - 16:27 تعداد بازدید:  222
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با تغییر اساس‌نامه توسط وزارت کار انجام شد
انتخاب هیأت‌مدیره کانون کارآفرینان استان

اقتصادی


با تغییراتی در اساسنامه کانون‌های کارآفرینی کشور، نخستین مجمع عمومی در استان همدان برگزار و انتخابات هیأت مدیره جدید برگزار شد.

این مجمع با حضور بیش از نصف اعضای کانون برگزار و با کاندیدشدن 13 نفر، هیأت مدیره جدید انتخاب شدند.

بر اساس قانون جدید در اساسنامه، هیأت امنای کانون‌های کارآفرینی کشور متشکل از 5 عضو هیأت مدیره، یک نفر بازرس و 8 عضو متشکل از نهادهای دولتی یا عمومی  است.

این ترکیب 14 نفره متشکل از 5 نفر از کارآفرینان برتر ملی و استانی به عنوان هیأت مدیره، یک نفر از کارآفرینان برتر به‌عنوان بازرس، استاندار به عنوان رئیس هیأت امنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به‌عنوان دبیر هیأت امنا، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان،‌ مدیرکل امور اقتصادي و دارایی استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزي استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزي استان، رئیس مجمع نمایندگان استان و یک نفر هم‌سطح با اعضاي هیأت امنا به پیشنهاد دبیر یا هیأت مدیره کانون و تأیید رئیس است.

علاوه بر این در انتخابات، 2 نفر به‌عنوان عضو علی‌البدل هیأت مدیره و یک نفر علی‌البدل بازرس انتخاب شدند.

در این جلسه دبیر سابق کانون کارآفرینان استان همدان گفت: تشکیل کانون‌های کارآفرینی در سطح کشور از سال 89 کلید خورده که در سال 93 در همایش کارآفرینی به میزبانی همدان علاوه بر کانون کارآفرینی کشور، در همدان نیز تشکیل و هیأت مدیره آن انتخاب شدند. اما با اقداماتی که در 8 سال گذشته برای تبیین کارآفرینی در استان انجام شد و تغییر اخیر در اساسنامه، می‌توان گفت که کانون کارآفرینان به دوره نوجوانی وارد شده است.

نصرت‌ا... طاقتی‌احسن ادامه داد: در کشور تشکل‌های بخش خصوصی خیلی قوی نیستتند و فقط می‌توان گفت اتاق بازرگانی است که دارای ساختار مناسبی است اما متأسفانه آنها هم به جامعه انحصارگرا تبدیل شده‌اند و به سایر تشکل‌ها اجازه رشد نمی‌دهند.

طاقتی‌احسن افزود: در 4 سال نخست که رئیس کانون کارآفرینان استان و دبیر کانون کارآفرینان کشور بودم برای اینکه ساختار کانون کارآفرینان به «سازمان» تغییر کند به همراه سایر اعضا تلاش زیادی کردیم اما هیأت دولت آن را مصوب نکرد که به‌نظر می‌رسید اتاق‌های بازرگانی هم در تلاش بودند این اتفاق نیفتد.

وی گفت: حتی در انتخابات دور بعدی که میزبان آن خرم‌آباد بود هم برای به سرانجام رسیدن این موضوع تلاش کردیم اما متأسفانه به 2 گروه تقسیم شدیم. و افرادی که به استقلال کانون کارآفرینان و خارج شدن از چتر اتاق بازرگانی رأی دادیم 3 نفر بودیم اما تعدادی از اعضا چون در اتاق‌های بازرگانی داری کارت عضویت بودند معتقد بودند که کانون‌ها باید زیرمجموعه اتاق بازرگانی باقی بمانند چون اتاق قانون اساسی دارد و برای رشد به کانون‌ها پول می‌دهد. این افراد اکثریت اعضای منتخب در کانون را تشکیل می‌دادند پس به سازمان تبدیل شدن کانون رأی اکثریت را کسب نکرد. آن روز مدیرکل وقت هم در جلسه انتخابات حامی گروه مخالف بود.

دبیر سابق کانون کارآفرینان استان ادامه داد: برای این تغییر، در دولت قبل هم حمایت نشدیم اما در دولت سیزدهم نگاه جدی‌تری به کانون کارآفرینان وجود دارد و مدیر کل مربوطه در وزارتخانه هم با جدیت مباحث کانون کارآفرینان را دنبال می‌کند.
وی در پایان سخنانش گفت: به نظر بنده حضور دولتی‌ها در هیأت امنا و در کنار هیأت مدیره کانون سبب حمایت بیشتر از کانون کارآفرینان می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم گفت: در اساسنامه جدید از حضور کارآفرینان برتر به‌عنوان مشاوران مدیران کل در ادارات استفاده می‌شود که این اتفاق با حضور استاندار انجام و برای هر مدیرکل یک مشاور کارآفرین انتخاب خواهدشد.

یوسف شعبانی ادامه داد: در کنار کانون کارآفرینان، هیأت اندیشه‌ورز هم تشکیل شده که انتظار داریم هیأت مدیره کانون از آن استفاده کند.

مدیرعامل شرکت سنجش نیرو هم گفت: در این تشکیلات می‌خواهیم در راستای انسجام و حل مشکلات کارآفرینی استان حرکت کنیم.

جهانبخش قمری افزود: تلاش می‌کنیم به فرهنگسازی کارآفرینی در استان کمک کرده و نگاه‌ها را به این سمت بکشانیم.

مدیرعامل هوشمندسازان بی‌سیم غرب هم گفت: یکی از اقدامات هیأت مدیره قبلی در جهت توسعه کارآفرینی و فرهنگسازی در همدان، نامگذاری میدانی با نام کارآفرینی بود.

حامد بادامی‌نجات توضیح داد: این میدا سال‌ها به‌نام بیمه بود اما در مقطعی به مالیات تغییرنام یافت که با اقدامات هیأت مدیره اخیر، که به دلیل تغییر در اساسنامه مدت زیادی به‌عنوان هیأت مدیره باقی نماندند و انتخابات امروز برگزار شد، این میدان به کارآفرینی تغییر نام یافت.

مدیرعامل شرکت احسان سپیده هم گفت: کارآفرینی معمولاً در بین مسئولان دولتی در یک روزی که به‌نام کارآفرینی نامگذاری شده دیده می‌شود اما این درست نیست، پس خودمان باید به جایگاه کارآفرینی ارج بنهیم.

علی‌احسان ظفری ادامه داد: مثالی بزنم؛ بنده عضو ستاد تنظیم بازار و قیمت‌گذاری محصولات لبنی کشور هستم. در این جلسات معمولاً به رعایت فاصله میز دولتی‌ها با خصوصی‌ها توجه زیادی می‌شود. اما تا زمانی که چنین تفکری در کشور وجود دارد موفقیت واقعی را کسب نخواهیم کرد. مگر اینکه دولتی‌ها بپذیرند اگر می‌خواهند در کاری موفق شوند باید در کنار یک فعال بخش خصوصی باشد.

وی افزود: همان‌طور که سایر عزیزان هم اشاره کردند اتاق بازرگانی استان هم به برخی دولتی‌ها و افرادی که پیش از این دولتی بوده‌اند متکی شده که افکار دولتی را در آن پیاده کرده‌اند وجود چنین تفکری در اتاق بازرگانی استان سبب شده نتوانیم نتیجه لازم را از آن بگیریم.

محمدرضا جعفری، مدیرعامل کنترل گاز اکباتان هم گفت: این تشکل‌ها می‌توانند بسیار مفید عمل کنند اما به شرط آنکه دولتی‌ها در آن نقش پررنگی نداشته‌باشند.
مدیرعامل شرکت فراز مدیران سیستم سینا گفت: این تشکل می‌تواند رابط خوبی برای بخش صنعت با دولتی‌ها باشد و حرف‌های تولیدگران را به بهترین شکل به بدنه دولتی منتقل کند.

محمدرضا حدادی افزود: این تشکل وقتی بتواند محتوای خوبی تولید کرده، دغدغه‌ها را به‌خوبی پیگیری کرده و اتحاد ایجاد کند موفق و تأثیرگذار خواهدبود.

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com