گردشگری شبانه در همدان مورد توجه قرار گیرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137150 تاریخ انتشار:  1402-12-26 - 11:20 تعداد بازدید:  307
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر:
گردشگری شبانه در همدان مورد توجه قرار گیرد

گردشگری

 

پیاده راه بوعلی زمانی که سنگفرش شد و حیات اقتصادی را با بساط دستفروشان برای همدانی ها رقم زد سکوت شبانه که سالهای پیش در همدان سنگین بود شکسته شد .

میل و رغبت مردم برای شبگردی‌های شاد و بی ریا و درخشش بناهای تاریخی همدان زیر نور ماه دیدنی است؛ شاید هم موقعیتی آرمانی برای روایتی متفاوت از گردشگری هگمتانه باشد که نباید ساده از کنارش بگذریم.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در این زمینه گفت: گردشگری شبانه در همدان با توجه به ظرفیت های متنوع شهر باید مورد توجه قرار بگیرد.

حمید بادامی نجات در نشست بررسی برنامه‌های توسعه گردشگری در ایام نوروز ۱۴۰۳ همدان اظهار کرد: متأسفانه شاهد تاریکی در سطح شهر در ساعات شبانه هستیم که زیبنده نیست.

وی بیان کرد: نورپردازی شهر در شب از منظر اقتصادی، امنیت و گردشگری حائز اهمیت است و شهرداری باید با ابتکار عمل در نورپردازی‌ها داشته و زیرساخت‌های لازم را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کند.

رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان ادامه داد: گردشگری در شب علاوه بر جذابیتی که برای گردشگران دارد می‌تواند درآمدزایی بالایی را نیز برای بازار همدان داشته باشد.

بادامی‌نجات با بیان اینکه روشنایی شهر از مطالبات جدی شهروندان است، افزود: وضعیت نور سطح شهر ضعیف بوده و موجب نارضایتی مردم شده است.

وی با اشاره به تقارن ایام نوروز باستانی با ماه مبارک رمضان تاکید کرد: شهر باید برای استقبال از مسافران و گردشگران آماده باشد و چنانچه برنامه‌ای نداشته باشیم تمامی زحمات یک ساله گذشته در خصوص ثبت جهانی هگمتانه در حوزه گردشگری بی‌نتیجه خواهد ماند.

این عضو شورای شهر همدان اضافه کرد: وقتی یک گردشگر و مسافر در استان حداقل امکانات گردشگری را نیز مشاهده نکند این امر آسیب جدی را برای استان به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: سال گذشته؛ امسال گردشگری برای همدان بود که خروجی آن در نوروز ۱۴۰۳دیده می‌شود و اینکه برای نوروز بدون برنامه باشیم پذیرفتنی نیست.

بادامی با انتقاد از عدم حضور نماینده حوزه گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری در جلسات کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر، اظهار داشت: این امر عدم توجه به حوزه گردشگری را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد عزمی برای تقویت این حوزه در مدیریت شهری نیست.

وی با اشاره به اینکه امسال وظیفه اسکان و سفر از عهده شهرداری برداشته شده است، اظهار داشت: بر این اساس باید این انرژی در بخش‌های دیگر صرف شود که متأسفانه این نیز مشاهده نمی‌شود.

وی تاکید کرد: طرح استقبال از نوروز باید به گونه‌ای اجرا شود که ماندگاری مسافر را به دنبال داشته باشد و از آنجایی که همدان کریدور غرب کشور است و باید بتوانیم مسافران عبوری را هم جذب کنیم.

بادامی خاطرنشان کرد: امروزه اگر وظیفه اسکان مسافرین از شهرداری گرفته شده دلیلی بر عدم تدوین برنامه‌های خوب برای جذب گردشگر و مسافر نیست و باید برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com