تأثیر نوع مخدر مصرفی بر طلاق زوجین همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 اسفند 1397 - شماره 3440
 
امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83923 تاریخ انتشار:  1396-12-08 - 05:45 تعداد بازدید:  232
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأثیر نوع مخدر مصرفی بر طلاق زوجین

حوادث

 اعتیاد در زندگی نقش آسیب‌زننده بسیاری دارد و فرد مصرف‌کننده پیش از اینکه زندگی زناشویی خود را آغاز کند و مسئولیت تشکیل خانواده را بپذیرد، بهتر است برای درمان اقدام کند.
به گزارش ایسنا، یک روانشناس گفت:  اعتیاد، بیکاری، زن‌بارگی، خیانت و بی‌مسئولیتی از مهم‌ترین عللی است که در جامعه منجر به طلاق می‌شود. در خصوص علت طلاق بر اثر اعتیاد، معمولا به نوع اعتیاد و پیشرفت آن بستگی دارد مثلا اگر ماده مصرفی حشیش و گراس باشد تا حدودی قابل حل است اما اگر اعتیاد بر اثر ماده مصرفی هرویین، شیشه و تریاک باشد، امکان ترک کردن آن سخت‌تر است به شرطی که خود مرد داوطلب ترک باشد.
اصغر کیهان‌نیا تصریح کرد: اعتیاد به عنوان یک بیماری، در درصد بالایی از طلاق‌ها موثر است و به‌عنوان عامل تاثیرگذار نقش بسیار مهمی در فروپاشی خانواده‌ها دارد.
این روانشناس بیان داشت: همسر یا مادر خانواده، پس از اینکه متوجه شد یکی از افراد، به این معضل دچار شده است باید سریعا با ایجاد انگیزه و اجتناب از پرخاشگری و سرزنش که می‌تواند حالت عصبی و پرخاشگری را در فرد معتاد تشدید کند برای روان‌درمانی و دارودرمانی و مراحل ترک اعتیاد وی اقدام کند؛ رفتار بد اطرفیان امکان بازگشت به سمت اعتیاد را در فرد معتاد افزایش می‌دهد.
کیهان‌نیا ادامه داد: اگر مرد سال‌های متمادی مصرف‌کننده مواد مخدر باشد، اثرات مخرب آن در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی زندگی بارز است، اینگونه معتادان هیچ گونه مسئولیتی در قبال خانواده ندارند و باعث متلاشی شدن کانون گرم خانواده خواهند شد.
وی افزود: نکته مهم اینکه در طلاق اینگونه افراد نباید شتاب کرد و ابتدا باید عوامل روی‌آوری فرد به اعتیاد همچون دوران کودکی، رفیق ناباب، سختی کار و اختلالات روانی توسط روانشناس بررسی شود، بروز عصبانیت، آبرو بردن، شکایت و دادگاه غلط است باید تمام این مراحل طی شود و اگر نتیجه‌ای حاصل نشد، اقدام به طلاق کرد.
این روانشناس گفت: در برخی موارد شاهد بوده‌ایم که مرد برای اینکه بتواند بدون دردسر، مواد مخدر مصرف کند و مواخذه نشود یا همسرش دیگر متارکه نکند، همسر خود را به مواد مخدر آلوده می‌کند و به اصطلاح برای خودش شریک جرم پیدا می‌کند و این زندگی پر از آلودگی می‌شود که عوارض و پیامدهای مخربی بر فرزندان و جامعه دارد.
کیهان‌نیا اظهار کرد: زوج‌هایی که فرزند دارند باید تلاش و صبوری بیشتری انجام دهند تا مانع از طلاق شوند؛ زیرا طلاق با داشتن فرزند بسیار سخت و وحشتناک است اما اگر به مرحله‌ای رسیدند که چاره‌ای جز جدایی نبود باید تمام جوانب امر را در نظر بگیرند تا آسیبی به خود و فرزندان وارد نشود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com