زائر‌سرای نهاوند در بلوار خلیج فارس کلنگ‌زنی شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138701 تاریخ انتشار:  1403-04-20 - 09:47 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با اعتبار ۱۲میلیاردی شهرداری
زائر‌سرای نهاوند در بلوار خلیج فارس کلنگ‌زنی شد

مادستان


حیات به سیمای خلیج فارس بازگشته است، بلواری که حالا زائران و مسافران با چهره‌ای خوش و امکانات خاص استقبال و بدرقه می‌شوند.

این شرایط تنها توسط یک مدیر خلاق و مبتکر است که این روزها در کنار سایر اقدامات و پروژه‌های عمرانی خدماتی در شهر در حال اجراست.

به گفته شهروندان باید اقدامات خلاقانه شهردار نهاوند را در حوزه‌های مختلف که در حال خاضر در مناطق مختلف شهر اجرا می‌شود را با توجه به شرایط اقتصادی و مالی شهرداری‌ها غنیمت دانست و قدردانی کرد.

ابتکارات یوسفی نوید در حوزه اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی، علاوه بر ایجاد امکانات و توسعه شهری، اغلب سایر بخش‌ها از جمله گردشگری را هم تحت تأثیر مثبت خود قرار داده است.

همین ایجاد زائرسرا در بلوار ورودی شهر و کمربند سبز سیمای شهری را در جذب گردشگر تقویت کرده است و همچنین تجهیز زائرسرا سبب افزایش توقف‌ها و حضور مسافران در شهر نهاوند و در طولانی مدت هم توسعه گردشگری اقتصادی و تقویت زیر ساخت‌های اشتغال می‌شود.

پیش از این سیمایی بی‌روح، آسفالت تخریب شده و فرصت‌های سوخته، ظرفیت‌های فراموش شده و حسرت یک خلاقیت در بلوارهای ورودی شهری که میزبان زائرین کربلای معلی و مسافران شهر سراب‌هاست، چهره‌ای ناهماهنگ و ناپسندی ایجاد کرده بود، اما حالا با تبدیل نهاوند به کارگاهی عمرانی و اجرای پروژه‌های خدماتی در حوزه های مختلف از جمله توسعه فضای سبز و ایجاد پارک‌ها،آسفالت مناطق حاشیه شهر با هدف عادلانه‌سازی و توزیع خدمات در مناطق مختلف شهری سبب خروج برخی مناطق حاشیه شهر از برمودای فراموشی و محرومیت شده است.

از ابتکارها و خلاقیت‌های یوسفی نوید برنامه‌ریزی و اقداماتی بود که در کمربندی اصلی شهر نهاوند وموقعیت شهرک امیرکبیر(مسکن ملی) و البته مسکن‌هایی که به‌دلیل نبود امکانات و فضای سبز با همه ظرفیت و داشته‌ها رها شده بود، اجرا و در حال انجام است.

اجرای پارک نواری، پروژه پارک نوح‌آوند حالا علاوه بر ارزش افزوده‌ای که به منطقه داده و ضمن تمرکززدایی امکانات و خدمات شهری در برخی مناطق خاص، سیمایی خاص و موقعیتی عالی به کمربندی شهر داده است.

ایجاد زائرسرا یک مطالبه و نیاز مهم برای شهر نهاوند بود در شرایطی که در مسیر ورودی شهر توقف زائران کربلای معلی و استان های در مسیر قرار دارد، این فرصت باید سال‌ها پیش از این ایحاد می‌شد که بتواند در یک توقف چند ساعته از جنبه‌های مختلف شهر را به مسافر خود بهتر معرفی و اغلب هم سبب بازگشت و انتخاب آن به مقصد سفر شود.

زائرسرای پارک نوح آوند در زمینی به مساحت 510 متر مربع، با تجهیز به امکاناتی از جمله 12چشمه سرویس بهداشتی، 6 باب حمام، پارکینگ و فضای سبز در محل این پارک تعریف شده است، که با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه، مسئول دفتر نماینده نهاوند در مجلس و همچنین اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن بر زمین زده شد.

 ۱۴هزارتن آسفالت‌ریزی

شهردار نهاوند در آئین کلنگ‌زنی این پروژه گفت: 14هزار تن آسفالت توسط شهرداری نهاوند تولید و در سطح معابر و مناطق مختلف شهر پخش شده، که در طول سال‌های اخیر بی نظیر بوده است.

مجید یوسفی نوید گفت: با توجه به اینکه شهرستان نهاوند در مسیر زائران حسینی غرب کشور به عتبات قرار دارد، ایجاد ساختمان زائرسرا یکی از نیازهای مهم نهاوند بود.

این ساختمان با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان در مسیر بلوار خلیج فارس ساخته می‌شود.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com