1399-10-171399-10-27bool(false) مرجع صدور مجوز آژانس‌های مسافرتی و هواپیمایی یکی شد همدان پیام
 
 
شنبه - 27 دي 1399 - شماره 3952
 
امروز : شنبه ، 27 دي 1399

Today : Sat, January 16, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110723 تاریخ انتشار:  1399-05-11 - 07:00 تعداد بازدید:  91
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون گردشگری خبر داد:
مرجع صدور مجوز آژانس‌های مسافرتی و هواپیمایی یکی شد

گردشگری


 مرجع صدور مجوزهای دفاتر خدمات مسافرتی (بند ب) و صدور بلیت (بند الف) یکی شد. تا پیش از این سازمان هواپیمایی مرجع صدور مجوز بند الف یا صدور بلیت بوده است.
به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با تعریف «پنجره واحد» در روند اصلاح «آئین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی ـ جهانگردی و زیارتی»، صدور مجوز راه‌اندازی دفتر خدمات مسافرتی یا بند (ب) و نیز صدور بلیت یا بند (الف) از طریق وزارت گردشگری انجام خواهد گرفت.
ولی تیموری افزود: در موضوع بازنگری و اصلاح «آئین‌نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی ـ جهانگردی و زیارتی» مصوب 27 خرداد ماه 1380 هیأت وزیران دو تغییر اصلی و بنیادی مد نظر قرار گرفته است.
وی در تشریح تغییرات اعمال شده، اظهار کرد: نخست اصلاح و به‌روزرسانی مصوبه دولت از حیث تخصصی به نحوی که آئین‌نامه جدید جوابگوی نیازهای امروز و آینده صنعت گردشگری در زمینه برقراری ارتباط میان ارائه‌کنندگان و استفاده‌کنندگان خدمات گردشگری باشد و انواع خدمات اعم از موضوعی و شکلی را در بستر حقیقی یا مجازی شامل شود. دومین تغییر اصلاح آئین‌نامه مذکور با رویکرد ایجاد هماهنگی بیش از پیش میان متولیان اجزای مختلف خدمات سفر، تسهیل و کاهش بروکراسی و فرآیندهای مالی و اداری برای فعالان این حوزه را شامل می‌شود.
معاون گردشگری ادامه داد: نظر به اینکه برای فعالیت یک دفتر خدمات مسافرتی 3 بند، شامل صدور مجوز فعالیت یا بند (ب)، صدور بلیت یا بند (الف) و صدور مجوز فعالیت تورهای زیارتی یا بند (پ) از 3 ارگان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سازمان هواپیمایی و سازمان حج و زیارت مورد نیاز است؛ بنابراین تصمیم بر آن شد تا به‌منظور تسهیل‌گری و تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز، موضوع ادغام مجوزها در هیأت مقررات‌زدایی کسب و کارهای گردشگری که ذیل وزارت اقتصاد و دارایی فعال است مطرح و مصوب شد با تعریف «پنجره واحد خدمات»، مرجع اصلی صدور مجوزهای لازم برای فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سپرده شود.
وی با بیان اینکه موضوع ادغام صدور مجوزهای لازم برای فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در فرآیند اصلاح «آئین‌نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی ـ جهانگردی و زیارتی» لحاظ خواهد شد، گفت: بررسی روند فعالیت کشورهای موفق و پیشتاز در عرصه گردشگری نشان از تعریف فرآیندهای کوتاه و سریع برای حضور فعالان و علاقه‌مندان به این حوزه دارد و تمامی قوانین موجود در راستای انجام فعالیت‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون موازی کاری و پروتکل‌های اداری اضافی است.
تیموری با بیان اینکه در فرآیند اصلاح این آئین‌نامه به موازات استفاده از نقطه نظرات همه ذی‌نفعان از تجربه موفق کشورهای مختلف هم استفاده‌ می‌شود، اظهار کرد: تلاش نهایی در چشم‌انداز تعریف شده ایجاد بستر قانونی و تخصصی مناسب برای فعالیت نظام‌مند تمامی فعالان گردشگری کشور است تا با تسهیل فرآیند اجرایی، علمی و حرفه‌ای کردن بیش از پیش مقررات انگیزه بیشتر برای فعالان و سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری کشور ایجاد شود.
وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از مدت‌ها پیش طرح ادغام صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی، هوایی و زیارتی را پیگیری ‌می‌کرد که با مقاومت سازمان‌های هواپیمایی و حج و زیارت برای انتقال این مسئولیت، روبه‌رو بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com