بازپرداخت تسهیلات جبران خسارت‌های کشاورزی استان همدان تا سه سال استمهال شد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125841 تاریخ انتشار:  1401-05-26 - 13:16 تعداد بازدید:  56
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازپرداخت تسهیلات جبران خسارت‌های کشاورزی استان همدان تا سه سال استمهال شد

اخبار


معاون برنامه ریزی امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات جبران خسارت ناشی از خشکسالی و سرما زدگی کشاورزان استان، برای دریافت کنندگان تسهیلات سرمایه در گردش تا یکسال و سرمایه ثابت نیز سه سال استمهال شده است.

محمدرضا شهسواری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هر ساله به دلایل مختلف از جمله مخاطرات طبیعی نظیر خشکسالی،  سرما زدگی و تگرگ خسارت هایی به محصولات کشاورزی وارد می شود و بهره برداران بخش کشاورزی به دلیل بروز این مسایل برای بازپرداخت تسهیلات دریافتی خود در موعد مقرر دجار مشکل می شوند.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: از سال ۹۶ یک ردیف اعتباری در قانون بودجه برای حمایت و جبران خسارت کشاورزان به عنوان بدهکاران بانکی و تعیین تکلیف بدهی آنها به سیستم بانکی در نظر گرفته شد که این اعتبار می تواند صرف امهال بدهی کشاورزان شود.

شهسواری ادامه داد: از سال ۹۶ تاکنون از مجموع حدود ۳۰ هزار کشاورز دریافت کننده تسهیلات برای ۲۸ هزار و ۲۹۳ کشاورز خسارت دیده در استان همدان ۳۲۲ میلیارد تومان پرونده تشکیل و در کارگروه های شهرستانی مصوب شد که از این تعداد ۶ هزار و ۹۹۶ پرونده به مبلغ ۱۰۶ میلیارد تومان منجر به پرداخت شده به نحوی که دولت سود و کارمزد تسهیلات حدود ۳۵ درصد از کشاورزان خسارت دیده استان را تقبل و پرداخت کرد.

وی خاطر نشان کرد: بهمن سال گذشته طبق مصوبه دولت ۲ هزار میلیارد تومان برای امهال اقساط بانکی کشاورزانی که اقساط آنها سر رسید شده اما قادر به بازپرداخت نیستند پیش بینی شد که خرداد امسال نیز ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به این رقم اضافه و در مجموع چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از سود و کارمزد این افراد توسط دولت به بانک ها پرداخت می شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: همچنین علاوه بر این مبالغ، سه هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای تامین بذر و سایر مایحتاج عمومی مورد نیاز تولید در اختیار کشاورزان قرار داده می شود که استمرار تولید توسط کشاورزان را به همراه دارد.

شهسواری افزود: از اعتبار چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی پیش بینی شده برای پرداخت سو و کارمزد بانکی، سهم استان همدان ۷۷ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان است همچنین سهم کشاورزان این استان از تسهیلات ارزان قیمت ۲۴۷ میلیارد تومان پیش بینی شده که باید صرف خرید نهاده شود.

استان همدان دارای ۶۹۲ هزار هکتار زمین زراعی(آبی و دیم) و ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی است که بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ارزش ریالی تولیدات کشاورزی استان معادل ۶۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com