1399-05-101399-05-20bool(false) مرغ با نرخ تنظیم بازار نمی‌ پرد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : دوشنبه ، 20 مرداد 1399

Today : Mon, August 10, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105845 تاریخ انتشار:  1398-11-24 - 09:59 تعداد بازدید:  110
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تعزیرات هم شاکی شد!
مرغ با نرخ تنظیم بازار نمی‌ پرد

اقتصادی

 مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با بیان اینکه اختلاف عجیب قیمت مرغ در همدان با اعلام ستاد تنظیم بازار مرکزی دیده می‌شود، گفت: ما هم به گرانی قیمت مرغ در بازار همدان گلایه‌مندیم.
قیمت گران مرغ گرم در همدان موجب گلایه‌مندی مردم شده است زیرا در استان‌هایی نظیر کرمانشاه مرغ گرم، کیلویی 8 هزار و 500 تومان به‌فروش می‌رسد درصورتی در استان همدان به 14 هزار و 500 تومان هم رسیده است.
به گزارش فارس، طبق اعلام ستاد مرکزی تنظیم بازار قیمت مرغ باید 10 هزار و 500 تومان باشد و فروش بیش‌از این مبلغ تخلف است اما در همدان از 12 هزار و 500 تومان تا بیش‌از 14 هزار تومان به‌فروش می‌رسد.
 گلایه‌مندی از گرانی مرغ در بازار همدان
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان در این زمینه با بیان اینکه ما هم به گرانی مرغ در بازار همدان گلایه‌مندیم اظهار کرد: به سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرده‌ایم که در این‌باره بررسی‌ها انجام و تدابیر لازم اندیشیده شود.
علیرضا حسن‌پور با اشاره به اینکه مسئولان این 2 سازمان اظهاراتی دارند که درنهایت به این نتیجه رسیده‌ایم که در جلسه تنظیم بازار این موضوع مطرح و بررسی شود افزود: اگر قیمت مرغ ازسوی اتاق اصناف بر روی تابلوها را با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ملاک فعالیت خود قرار دهیم خلاف دستورالعمل ستاد مرکزی تنظیم بازار است و باید این موضوع مشخص شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با بیان اینکه ممکن است کمیسیون تنظیم بازار استان نرخی را برای مرغ گرم در استان مشخص کند، گفت: هفته آینده جلسه تنظیم بازار برگزار می‌شود و این موضوعات بررسی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی‌که به‌طور رسمی سازمان صمت و اتاق اصناف روی تابلوها قیمتی را برای مرغ مشخص می‌کنند، دست ما بسته است تا با واحد صنفی برخورد کنیم مگر اینکه این سازمان‌ها اعلام کنند، قیمت مرغ نرخ ستاد مرکزی تنظیم بازار است.
 اختلاف عجیب قیمت مرغ در همدان با اعلام ستاد تنظیم بازار مرکزی
حسن‌پور با بیان اینکه اختلاف عجیبی روی قیمت مرغ در استان و براساس اعلام ستاد تنظیم بازار مرکزی وجود دارد، گفت: طبق اعلام ستاد مرکزی تنظیم بازار قیمت مرغ 10 هزار و 500 تومان است اما در همدان 12 هزار و 800 تومان به‌فروش می‌رسد.
وی اظهار کرد: قیمت مرغ در همدان کیلویی 14 هزار و 500 نیز به‌فروش می‌رسد و پرونده‌های زیادی در اینباره تشکیل شده و با متخلفان برخورد کرده‌ایم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان در پاسخ به این سؤال که چگونه برخورد با متخلفان صورت گرفته اما همچنان در بازار یک کیلو مرغ گرم 14 هزار و 500 تومان به‌فروش می‌رسد و این قیمت عمومی است و تنها به چند واحد صنفی یا فروشگاه مربوط نمی‌شود؟ گفت: تعزیرات حکومتی رکن قضایی است و وظیفه بازرسی را ندارد اما با وجود این بیش‌از 45 درصد بازرسی‌ها توسط ما انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نباید توقع داشته باشیم تعزیرات حکومتی هم ناظر باشد و هم مرجع قضایی، زیرا این کار نه عملاً امکان‌پذیر است نه منطقی افزود: مراجع نظارتی وظیفه نظارت و بازرسی را دارند که تعزیرات حکومتی در کنار آنها کار نظارت را در برنامه دارد.
 بسته‌بندی نمی‌تواند ملاک گرانی باشد
حسن‌پور با اشاره به اینکه ما بخش عمده‌ای از نظارت‌ها را در برنامه داریم اما نباید توقع بر انجام همه نظارت‌ها ازسوی ما باشد، خاطرنشان کرد: تمام پرونده‌های وارد شده به تعزیرات حکومتی به‌سرعت رسیدگی می‌شود و می‌توانید نسبت به رسیدگی‌نشدن این پرونده‌ها از ما سؤال کنید اما نظارت همه‌جانبه وظیفه ما نیست.
وی با بیان اینکه در حوزه صنفی به صددرصد پرونده‌ها رسیدگی و حکم صادر کرده‌ایم، افزود: در کنار وظیفه اصلی یعنی رسیدگی به پرونده‌ها نظارت و بازرسی را انجام می‌دهیم اما بخشی از بازرسی‌ها به‌عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف است و نسبت به نظارت‌ها باید این سازمان‌ها پاسخگو باشند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان در پاسخ به اینکه برخی می‌گویند «دلیل گرانی گوشت مرغ گرم در همدان هزینه بسته‌بندی است درحالی‌که برخی استان‌ها به‌روش سنتی عمل می‌کنند» گفت: بسته‌بندی مرغ هیچ‌گونه هزینه اضافی نمی‌تواند داشته باشد، فروش مرغ خارج از بسته‌‌بندی هم ممنوع بوده و تخلف بهداشتی است.
وی با بیان اینکه بسته‌بندی نمی‌تواند ملاک گرانی مرغ باشد، افزود: البته در قطعه‌بندی به‌دلیل اینکه شاهد افت مرغ هستیم قیمت بالاتر محاسبه می‌شود.
حسن‌پور با اشاره به اینکه برای نمونه در مرغ شنسل استخوان‌ها و ضایعات دیگر جدا می‌شود و قمیت بالاتر خواهد رفت گفت: اختلاف قیمت منطقی بین مرغ معمولی و قطعه‌بندی وجود دارد که باید آن را نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کند.
وی خاطرنشان کرد: صبح و پس‌از ظهر بازرسی‌ها را انجام می‌دهیم و با واحدهای صنفی که بیشتر از نرخ رسمی روی تابلوها کالای خود را بفروشند، برخورد خواهیم کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com