دوران پیشاکرونا و ماسک مارک‌دار! همدان پیام
 
 
يكشنبه - 3 فروردين 1399 - شماره سال۹
 
امروز : شنبه ، 9 فروردين 1399

Today : Sat, March 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


سال ۹۹ مبارک
همدان لیبل
مرکز چاپ و بسته بندی همدان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105918 تاریخ انتشار:  1398-11-25 - 13:28 تعداد بازدید:  83
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دوران پیشاکرونا و ماسک مارک‌دار!

نویسنده : وحید حاج سعیدی

یادداشت حقیقت امر پس‌از این‌که عزیزان شرکت هواپیمایی ماهان برایشان مسجل شد که ویروس کرونا یک ویروس با قابلیت انتشار بالاست و رضایت دادند پروازهایشان را به چین و بالعکس لغو کنند، مسئولان ذی‌مدخل در امور بهداشت هم تلاش بی‌حد و عددی را برای مقابله با این ویروس خفن آغاز کردند و آن به آن منتظرند تا به‌محض ورود ویروس به کشور هشیوار با گرز و سنان و حتی دمپایی و جارو رشتی بدان حمله کنند و پک و پوزش را خونین و مالین کنند!
رسانه ملی هم بر اساس وظیفه ذاتی خود دم‌به‌دم با زیرنویس‌های حکیمانه و مدبرانه خلق‌ا... را از مختصات و دامنه خطرآفرینی این بیماری آگاه می‌کند، منتهی بیشتر توصیه‌های صداوسیما مربوط به دوران پساکرونا است و نقدا فقط باید ماسک زد و دست‌ها را شست که البته باوجود نایاب شدن ماسک فعلاً ما داریم فقط تندتند دست‌هایمان را می‌شوییم تا یار که را خواهد و میلش به که باشد؟! در جریان هستید که شستن دست همانند معجون عسل آبلیمو، اثرات معجزه‌آسایی در دفع بیماری‌های مختلف دارد و شاعر هم معتقد است: تا توانی د‌م‌به‌دم دستت بشوی/ تا نگردی از کرونا زردروی و باقی داستان...
ناگفته نماند استفاده و اثرگذاری ماسک هم مراتبی دارد و اگر 2 روز دیگر اعلام شد که ماسک تأثیر چندانی در کنترل ویروس کرونا ندارد یقین کنید یا مافیای ماسک کلاف را سر در گم کرده یا یک آقازاده یا مسئول دم‌کلفت پشت قضیه است که نمی‌گذارد ماسک ارزان شود و لاغیر ... چون الان نون توی ماسک است تا جایی‌که بر و بچه‌های قطعه‌سازی شرکت اپل هم تولید ماسک را آغاز کرده‌اند و اگر چند صباح دیگر عکس سلبریتی‌ها را با ماسک در فضای مجازی دیدید تعجب نکنید، می‌خواهند ماسک برند و مارک‌دارشان را به‌شما نشان دهند!
با وجود این ما معمولی‌ها در دوران پساکرونا هم زیاد برای مسئولان گرفتاری ایجاد نمی‌کنیم و قول می‌دهیم علاوه بر این دستمان را کماکان بشوییم، خودمان را نیز در انباری قرنطینه کنیم. به بچه‌ها و عیال هم سفارش می‌کنیم «هر کسی در زد بگید من مرده‌ام/ نعش خود را هم از اینجا برده‌ام!»
 خیال‌تان تخت...


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com