نقش‌ها و وظایف کادر مدرسه سراسر کشور در برابر کرونا همدان پیام
 
 
يكشنبه - 3 فروردين 1399 - شماره سال۹
 
امروز : شنبه ، 16 فروردين 1399

Today : Sat, April 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


سال ۹۹ مبارک
همدان لیبل
مرکز چاپ و بسته بندی همدان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107044 تاریخ انتشار:  1398-12-28 - 10:18 تعداد بازدید:  126
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نقش‌ها و وظایف کادر مدرسه سراسر کشور در برابر کرونا

اجتماعی


 کمیته آموزش‌وپرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با صدور بخش‌نامه‌ای نقش‌ها و وظایف کادر مدرسه سراسر کشور را به ادارات کل استان‌ها ابلاغ کرد.
 با توجه به شرایط خاص کشور در مواجهه با بیماری کرونا و به‌منظور حفظ سلامت و ایمنی معلمان و همکاران پرتلاش وزارت آموزش‌وپرورش که همواره در شرایط سخت کشور با تکیه‌بر شایستگی‌های خویش، پیشگام بوده‌اند و در این برهه حساس کشور نیز با ایجاد نهضت ملی جهاد آموزشی، جلوه‌هایی زیبا از خلاقیت و نوآوری را در آموزش‌وپرورش دانش‌آموزان به منصه ظهور کشاندند و یک‌بار دیگر جایگاه خویش را در سبد تقاضای اجتماعی جامعه رفعت بخشیدند، کمیته آموزش‌وپرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بخش‌نامه‌ای مبنی بر شرح وظایف و مسئولیت‌های همکاران شاغل در مدارس را به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ کرد.
به گزارش ایلنا،در متن این بخش‌نامه به تفکیک به شرح وظایف مدیران و معاونان مدرسه، آموزگاران و دبیران، معاونان پرورشی و تربیت‌بدنی یا مربی پرورشی، مربی بهداشت مدرسه، مشاور مدرسه، تشکل‌های دانش‌آموزی به‌ویژه سفیران سلامت و سرایداران و نیروهای خدماتی، پرداخته شده است.
در این بخش‌نامه تأکید شده است که لازم است تمامی همکاران مدرسه به‌منظور تحکیم، هماهنگی و یکپارچگی اقدامات در دست اجرا، متن کامل این بخش‌نامه را مطالعه کنند.
بر اساس این بخش‌نامه؛ دستگاه‌های اجرایی موظف هستند؛
■ دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به تأمین امکانات بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی‌کننده و نظیر آن‌ها برای استفاده کارکنان خود اقدام کنند.
■ ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان، نصب پیام‌ها و علائم هشداردهنده برای آگاهی مراجعان برای تعامل مناسب با شرایط ویژه ناشی از شیوع بیماری کرونا و رعایت نکات بهداشتی در محیط اداری
■ تمامی مکاتبات اداری بین دستگاه‌های اجرایی و واحدهای تابعه دستگاه‌ها باید از طریق شبکه دولت و اتوماسیون اداری انجام شود و از پذیرش اسناد و مدارک و مکاتبات اداری که به‌صورت فیزیکی و غیر الکترونیکی ارسال می‌شود، خودداری شود.
همچنین تمامی خدمات دستگاه‌های اجرایی به روش‌های زیر ارائه خواهد شد:
■ ارائه خدمت به‌صورت الکترونیکی از طریق میز خدمت الکترونیکی، سامانه‌های الکترونیکی، برنامه‌های کاربردی دولت همراه و یا مراکز تماس
■  ارائه خدمت از طریق پست به آدرس ذی‌نفعان
همچنین این بخش‌نامه، وظایف مدیران، معاونان آموزشی- پرورشی و تربیت‌بدنی، آموزگاران و دبیران، مربی بهداشت، مشاور مدرسه، تشکل‌های دانش‌آموزی به‌ویژه سفیران سلامت، سرایدار و نیروهای خدماتی را مشخص کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com