1401-05-171401-05-27bool(false) گروه‌های سیاسی از دولت چه می‌خواهند؟ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 مرداد 1401 - شماره 4386
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124996 تاریخ انتشار:  1401-04-28 - 13:24 تعداد بازدید:  246
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گروه‌های سیاسی از دولت چه می‌خواهند؟

داخلی


 در روزهای آینده رئیس جمهوری و اعضای دولت به همدان خواهند آمد. سفر های استانی رئیس جمهوری و اعضای دولت به استان های کشور در دولت های مختلف انجام گرفته است و هر دولت با اهداف وعده داده شده به استان های مختلف سفر داشته و به مسائل و مشکلات آنان پرداخته و از این طریق به صورت نزدیک کارها را در نواحی مخلتف رصد کرده است.
احزاب نیز به عنوان محفلی سیاسی برای ورود و رصد نهاد در های قدرت همواره مورد توجه بوده اند و لذا در خصوص این و خواست های احزاب با دو حزب از احزاب استان در این باره گفتگو کرده ایم.
  احزاب می توانند به عنوان مشاور مدیران استان به آنها کمک کنند
دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در استان همدان در مصاحبه خود با همدان پیام گفت: در قانون اساسی به احزاب به خوبی پرداخته شده است و احزاب می توانند رابط بین مردم و حاکمیت باشند.
محمود احدیان به نقش ضعیف احزاب در کشور اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف ذاتی احزاب ایجاد کادر سازی برای مناصب دولتی و حکومتی است که به دلیل آن که نقش احزاب کم رنگ است، بیشتر همان نظم و نظام سنتی در جامعه که منجر به پیروی مردم می شده است، عامل انتخاب مدیران است.
وی انتظارات احزاب از سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان را برآورده سازی نیازهای توسعه یافتگی، زیرساختی و به ویژه آب دانست تصریح کرد: احزاب می توانند به عنوان مشاور مدیران استان در این زمینه ورود کنند و با طبقه بندی کردن مسائل و بررسی آنها به مدیران کمک کنند.
وی با اشاره به شعار اصلی دولت سیزدهم که مردمی بودن است از رئیس جمهوری و دولت خواست تا به نقش مردم در اجرای برنامه ها و سیاست ها بیشتر در نظر گرفته شود که یکی از نمادهای مردمی بودن است و باید برای این موضوع از اقشار مختلف، تفکرات و احزاب استفاده شود.
احدیان به مسائل مختلف سیاسی که در کشور وجود دارد اشاره کرد و افزود: احزاب به دنبال روشنگری هستند و می خواهند زمینه های خدمت و پاسخ گویی را فراهم کنند.

 مطالبات عمومی در راس مطالبات احزاب است
دبیر حزب آزادی در استان همدان هم در گفت و گو خود با همدان پیام گفت: انتظار احزاب از رئیس جمهوری این است ساختار سیاسی کشور به سمت و سوی حزبی شدن و تحزب برود و این مطالبه همواره از همه دولت ها وجود داشته است.
حمید خاورزمینی در ادامه افزود: احزاب به عنوان بخشی از جامعه مطالبات عمومی را در راس مطالبات خود قرار می دهند که مشمول وعده های داده شده در ایام انتخابات می باشد از جمله آنان برخورد با مفسدین اقتصادی دولت و وعده های اقتصادی بود.
وی در ادامه تضادها و تقابل های موجود در جامعه را اشاره کرد و خواستار آن شد تا دولت نسبت به رفع آنها اقدام کند تا به دامنه آن افزوده نشود و گسترده تر نشود.
وی به جلسات رئیس جمهوری با گروه های سیاسی مختلف من جمله اصلاح طلبان اشاره داشت و افزود: این اقدام باعث ایجاد این ذهنیت می شد که موج اصلاح طلبی مجددا تقویت شود چرا که برای موقعیت او نیز مفید خواهد بود اما در عمل اتفاق نیافتاد.
خاورزمینی از برگزار نشدن جلسات بین دولت و احزاب اصلاح طلب یا معتدل اشاره کرد و افزود: در سایر دولت ها این نشست ها و جلسات با احزاب مختلف برگزار می شد و حتی از آنان در زمینه های مختلف نظرخواهی می شد چرا که دولت برای همه مردم مدیریت انجام می دهد و لذا باید به نظرات آنان توجه کنند که این موضوع انجام نگرفته است.
گفتنی حزب جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی از احزاب اصولگرا و حزب آزادی از جمله احزاب اصلاح طلب در کشور هستند که در استان همدن نیز مشغول به فعالیت هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com