تعطیل کنید همدان پیام
 
 
يكشنبه - 31 تير 1397 - شماره 3245
 
امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

Today : Mon, July 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82635 تاریخ انتشار:  1396-07-21 - 05:45 تعداد بازدید:  128
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بی خاصیتی شورای فرهنگ صدای نماینده ولی فقیه را در آورد
تعطیل کنید

اخبار

 برابر آئین نامه برگزاری شوراهای فرهنگ عمومی، جلسات این شورا با حضور عالی ترین مقامات و مدیران استانها برگزار می شود. چنین سطحی در جلسات مسئولان قاعدتا گویای طرح مسائل مهم و پرداخت به مشکلات اساسی و یا پیشگیری  از آسیب های محتملی است که پیکره اجتماعی را هدف قرار می دهد. با وجود چنین جایگاهی شوراهای فرهنگ عمومی استانها به مانند بیشتر حوزه های فرهنگی در سالهای گذشته جایگاهی فرمایشی پیدا کرده و به حضور و غیاب های آئین نامه ای و پرداخت سلسه وار و بی هدف مباحث بدون افق و چشم انداز مشخص بدل شده اند. ضعف کارکردی این شوراها را می توان در پیشروی آسیب ها و مشکلات بزرگ اجتماعی در استان همدان مشاهده کرد. این نقیصه کارکردی بارها با انتقاد و گلایه دلسوزان در استان و حتی برخی اعضای شورای فرهنگ عمومی مواجه بوده است اما راه در پیش گرفته همچنان ادامه داشته است.
نشست دیروز شورای فرهنگ عمومی که با حضور استاندار معاون سیاسی امنیتی وی و مدیران فرهنگی استان برگزار شد نماینده ولی فقیه در استان به صراحت از این وضعیت انتقاد کرد و توصیه به تغییر رویه بررسی موضوعات در این شورا و یا تعطیل کردن آن داشت. آیت ا...غیاث الدین طه محمدی در ابتدای سخنان خود در این شورا با بیان اینکه به دلیل اینکه آغاز عملیات دولت دوازدهم بوده روال همیشگی جلسه شورای فرهنگ عمومی رعایت نشده  تاکید کرد : قرار بود چندین مسأله و آسیب‌های مهم مطرح و آنها را بررسی کرده و راه علاج آن را پیدا کنیم.
امام جمعه همدان تاکید کرد که درصورت ادامه این وضعیت دیگر در این جلسات حضور پیدا نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه خانه خرابی که از سوی بانک‌های کشور بر قشر ضعیف جامعه تحمیل می‌شود ویران گر است گفت: بانک‌ها با اخذ سودهای کلان در قبال ارائه تسهیلات بی‌رحمانه با مردم برخورد می‌کنند.
بنابر گزارش تسنیم، آیت ا...طه محمدی در ادامه با اشاره به افزایش جمعیت مجردین در کشور و بیان اینکه سن خودکشی در کشور پایین آمده افزود: برگزاری جلسات فایده ای برای جامعه ندارد یا باید این جلسه به طور کلی تعطیل شود و یا اگر می‌خواهید این شورا سرپا بماند مسائل اورژانسی را در آن جلسه مطرح و همه حضار برای رفع آن مباحثه کنند و تصمیم بگیرند.امام جمعه همدان  با بیان اینکه بانک‌ها بی‌رحمانه با مردم برخورد می‌کنند گفت: وامی را به مردم ارائه می‌دهند با سود بالا، اخذ دیر کرد و برای دیرکرد نیز سود دریافت می‌کنند، از سویی می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی درست می‌کنیم و از سوی دیگر کمر اقتصاد را می‌شکنیم.
 بانکهای خانه مردم را ویران
کرده اند
امام جمعه همدان با طرح این سوال که آیا بانک نیز به سپرده‌های مردم 35 درصد سود ارائه می‌دهد که برای تسهیلات نزدیک به این رقم را دریافت می‌کند؟! بیان کرد: خانه خرابی که از سوی بانک‌های کشور بر قشر ضعیف جامعه تحمیل می‌شود  کسی هم به فکر رفع آن نیست واقعا ویران گر است.
محمدی تصریح کرد: در شرایط رکود بازار اقتصادی و تحریم‌هایی که وجود دارد شخصی وام با مبلغ پایینی را دریافت و دو برابرو گاهی چند برابر آن را باید به بانک پرداخت کند این شیوه بانکداری اسلامی و انسانی نیست و باید بررسی شود که راهکاری دارد یا خیر.
 تهدید به خودکشی یک جوان در دفتر امام جمعه
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: این مشکلات برای جامعه تبعات فراوان و عوارض جنبی هم به دنبال دارد به عنوان مثال دوروز پیش یک جوان در دفتر ما قصد خودکشی داشت، نسل نوجوان و جوان ما با فضای مجازی و بازیهای رایانه‌ای که از سوی استکبار طراحی شده از دست می‌رود و کسی به فکر نیست آیا در کشور مقام مسئولی برای رسیدگی به این مسائل وجود ندارد.
امام جمعه همدان با اشاره به مشکل ازدواج جوانان اظهار داشت: مسأله این است که 5 میلیون دختر مجرد و 6 میلیون خانم مطلقه در جامعه وجود دارد و کدام مراجع به فکر ازدواج این افراد هستند.
 همدانی ها به آمار بیکاری
بدبین اند
استاندار همدان هم در این شورا با بیان اینکه نگرانی بالاتر از میانگین کشوری مردم همدان در مورد بیکاری به دلیل بدبینی است گفت: همدان جز سه استان با نرخ تک رقمی بیکاری است.
محمدناصر نیکبخت اظهار داشت: آنچه مربوط به بینش دینی- اسلامی است درصد بینش مردم از میانگین کشوری بسیار بالاتر است و جای خوشحالی دارد و در بدبینی ها نیز باید راهکار داشته باشیم به ویژه در حوزه پنداشت‌ها نگرانی بیشتر واضح است.
وی بیان کرد: اینگونه نیست که بدبینی مردم فطری باشد ولی به این شکل است که می‌گویند نکند شرایط به سمت منفی حرکت کند و در این جا باید امیدواری را در مردم ایجاد کرد تا بدبینی کاهش یابد.
استاندار همدان تصریح کرد: اینکه مردم همدان در بیکاری بیشتر به بقیه نقاط نگران هستند آن نیز به سبب بدبینی مردم است چرا که همدان جز 3 استان با نرخ تک رقمی بیکاری است البته بیکاری در همدان نیز به میزان فراوان وجود دارد ولی در مقایسه با کشور وضعیت مطلوبی در همدان وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه مأموریت اصلی با توجه به دغدغه اصلی مردم که همان بیکاری است بیان کرد: هر ماه مدیران دستگاه های اجرایی باید به تمام شهرستانهای استان سرکشی کنند ضمن اینکه مدیران باید برنامه های خود را اعلام کنند ضمن اینکه برنامه مطالعه و در صورت نیاز اصلاح می شود.
نیکبخت با اشاره به اینکه باید یکی از مراسم‌های عزاداری همدان به ثبت برسد گفت: کمترین مسائل را در زمینه وارد کردن مسائل خرافی در عزاداریهای ماه محرم داشتیم ضمن اینکه شورای تأمین استان نیز کمک بسیاری برای حفظ امنیت مردم داشتند.استاندار همدان با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار در استان از اهداف اصلی ماست، عنوان کرد: باید در سطح استان تعداد بیکاران به طور دقیق در هر شهرستان مشخص شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان هم با بیان اینکه کاهش ۳۰ درصدی جرائم و کاهش ۲۲درصدی سرقت در استان همدان به ثبت رسید گفت: امسال ۶۰ پرونده طلاق در بنیاد صیانت از خانواده به سازش منجر شده است.
محمد ابراهیم الهی تبار افزود: فکر می کنم در کشور نخستین استانی هستیم که قبل از اینکه ازدواجی به ثبت برسد زوجین باید در مراکز پیش بینی شده به مدت 4 الی 6 ساعت دوره های آموزشی و مهارتی را بگذرانند.
معاون سیاسی- امنیتی استاندار همدان با اشاره به اینکه در ملایر، همدان و نهاوند این کار به انجام رسیده است اعلام کرد: در سایر شهرستانها نیز این برنامه توسط معاونت پیشگیری دستگاه قضایی، جهاد دانشگاهی و حوزه اجتماعی کار دنبال می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com