استاندار به خطوط ريلي مصوب ورود کند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  91399 تاریخ انتشار:  1397-12-23 - 10:16 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار به خطوط ريلي مصوب ورود کند

نویسنده : غزل اسلامی

یادداشت
ساخت خط آهن بيجار- زنجان، همدان را از اتصال 
به شبکه ريلي  طلایی کشور بازمي‌دارد 
 
بعضي از مسئولان همداني به شهرها و استان‌هاي ديگر بيش از استان خود خدمت مي‌کنند. از آن جمله حذف خط‌آهن فامنين- تاکستان از نقشه ريلي کشور است که پيش از اين در دست مطالعه بود. 
پس از اين اتفاق، خط آهن سنندج- بيجار- زنجان مورد مطالعه قرار گرفت و به نقشه ريلي کشور اضافه شد،که بلافاصله برخي مسئولان استان خبر آن را به تيتر رسانه‌هاي همدان تبديل و اعلام کردند که همدان از طريق ريل به زنجان وصل مي‌شود و از آن به‌عنوان برگ زريني براي همدان ياد کردند. در صورتي که جايگزيني خط ريلي سنندج- بيجار- زنجان به‌جاي فامنين- تاکستان به ضرر همدان تمام مي‌شود و استان را از اتصال مفيد به شبکه ريلي طلایی کشور محروم مي‌کند.
مشخص نيست که اين تغيير به چه دليلي بوده است. زيرا تاکنون طبق نقشه راه‌آهن کشور، در همين روزنامه مشخص کرده‌ايم که اين راه‌آهن ربطي به همدان ندارد و مسير ما را در رسيدن به رشت، آستارا، تبريز، ارميه، جلفا، ترکيه و سپس اروپا دور مي‌کند و مزيت استفاده از قطار را از همداني‌ها مي‌گيرد. و اگر قرار باشد انتشار اين اخبار نفعي به حال کسي داشته باشد مسئولان، مديران و نمايندگان شهرهاي سنندج، بيجار، زنجان و تبريز بايد براي آن خوشحالي و از آن به نفع تبليغ و معرفي خود استفاده کنند. 
به‌نظر مي‌رسد که مسئولان و نمايندگان شهرهاي همدان، فامنين و رزن در مجلس شوراي اسلامي بايد ناراحت باشند که چرا خط آهني که قرار بود از شهر فامنين به تاکستان و قزوين احداث شود از روي نقشه ريلي کشور حذف شده و راه ريلي سنندج- بيجار- زنجان در دست مطالعه قرار گرفته است که ربطي هم به همدان ندارد. اما برعکس، اين اتفاق برخي‌ها را خوشحال کرده است.
 به‌نظر مي‌رسد حالا که برخي حرکت‌ها برخلاف اهداف توسعه‌اي استان پيش مي‌رود استاندار همدان به موضوع ورود کند و با بهره‌گيري از مشاوران کاربلد مانع آن بشود.
ريل فامنين- تاکستان ما را به دوراهي رشت- آستارا و تبريز- اروميه- ترکيه با کوتاهترين فاصله وصل و فامنين را به سه راهي تهران- همدان- تاکستان تبديل مي‌کند. و حذف آن ما را از اين مزيت محروم مي‌کند و مسافران همدان مجبور مي‌شوند همچنان با اتوبوس به رشت و تبريز سفر کنند. 
اگر همين مسئولان که از اين اتفاق خوشحال هستند از مشاوران زبده و کار بلد مشورت بگيرند هيچگاه اجازه نمي‌دهند اقداماتي که توسعه استان و منافع مردم را به دنبال دارد از نقشه کشور پاک شود.
چنين اقداماتي قطعاً بودجه کشور را هدر مي‌دهند. بودجه‌اي که از جيب همين مردم به دست آمده است، لکن انساني نيست که صرف اقدامات ضد منافع ملي شود. اگر مردم و آيندگان متوجه چنين اقدام غير کارشناسي شوند قطعاً بانيان آن را مورد شماتت قرار مي‌دهند.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com