1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) تثبيت موقعيت گردشگری استان با شروع سال میلادی جدید همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83442 تاریخ انتشار:  1396-10-11 - 05:45 تعداد بازدید:  185
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده شدن صدای تبریک جهانی سال 2018 از همدان
تثبيت موقعيت گردشگری استان با شروع سال میلادی جدید

گردشگری

 امسال شروع سال ميلادي جديد براي همداني‌ها متفاوت‌تر از گذشته مي‌باشد؛ چراكه قرار است اين استان در 2018 ميزبان دو رويداد مهم جهاني در حوزه گردشگري باشد، رخدادهايي كه كم يا زياد، جسته و گريخته به آن پرداخته شده و امروز به عنوان يك برند معتبر در گردشگري همدان شناخته شده اند.
اگرچه جاي كار بسياري در فراهم آوردن شرايط و مناسبات ميزباني در استان احساس مي‌شود و بر عملكردها و برنامه‌هايي كه تا امروز تنها در كاغذبازي‌هاي اداري خود نشان داده نقدهاي بسياري احساس مي‌شود با این حال آغاز سال ميلادي و برگزاري دو رويداد جهاني در سال 2018 به میزبانی همدان اين بار بهانه‌اي شد تا به واسطه تريبون رسانه‌هاي متعدد تبريک سال نو ميلادي توسط متوليان برگزار رويداد جهاني در همدان منعکس شود اين اتفاق بيانگر آن است که همدان در سال ميلادي 2018 موضع و موقعيت کاملاً حساسي را خواهد داشت اما اینکه استان از اين موضع چقدر بهره‌مند خواهد شد قضاوتي است که به رويدادهاي آينده گره خواهد خورد.
 پيام تبريک سال نو ميلادي همداني‌ها
 روز گذشته وقتي پيام تبريک سال نو ميلادي توسط مديرعامل شرکت سياحتي عليصدر از تلويزيون پرس تي‌وي و چند شبکه چند زبانه منتشر شد اين پيام به همداني‌ها منعکس شد که سال ميلادي 2018 سالي خاص براي همدان است.
به موازات انعکاس اين پيام البته فرصتي پيش آمد تا تفاهم همکاري بين همدان و تبريز در زمينه برگزاري رويدادهاي گردشگري 2018 به صورت مشترک به انجام برسد حالا آنچه براي ما مهم جلوه خواهد کرد اين است که سال 2018 براي همدان سالي متمايز خواهد بود.
با توجه به اینکه ديار مادستان با دارا بودن فرهنگ غني و تاريخ چند هزار ساله خود داراي هويت  ارزشمندي است با تقويت ظرفيت‌هاي جانبي در حوزه گردشگري مي‌تواند يك رسانه بلندآوازه براي معرفي تاريخ و مدنيت اين مرزوبوم به جهانيان باشد.
بر همين اساس حضور وزراي گردشگري در قالب برنامه ميزباني همدان از UNWTO و همچنين معرفي استان به عنوان پايتخت گردشگري كشورهاي آسيايي در سال 2018 اتفاقات شايسته تقديري است كه به نظر مي‌رسد با تقويت برنامه‌ريزي‌ها و اجراهاي اصولي طرح‌هاي پيشنهادي مي‌تواند همدان را به جايگاه اصلي كه صنعت گردشگري دارد، بیشتر سوق دهد.
 توسعه استان گره خورده به صنعت گردشگري
ميزباني از كنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري در كنار شناخته شدن شهر جهاني سفال، لالجين مهر تأييدي است بر اين ادعا كه همدان داشته‌هاي زيادي براي توسعه صنعت گردشگري در چنته دارد اما متأسفانه در حد و اندازه‌اي كه لايق آن باشد نتوانسته به همگان معرفي شود؛ چراكه هنوز بعد از گذشت سال‌ها از شعار توسعه‌گري استان كه گره به اين صنعت خورده وضعيت مناسبي در همدان حاكم نيست اين نامطلوب بودن از ورودي‌هاي شهر آغاز مي‌شود و به برخي كوتاه‌نگري‌هاي مديريتي و به خفه كردن نطفه گردشگري در استان ختم مي‌شود.
 تب سرد روي پيشاني داغ 2018
دو رويداد مهم 2018 كه قرار است تيرماه و آبان برگزار شود بايد اين روزها حال‌وهوايي را در استان ايجاد مي‌كرد كه با شور و هيجان مردم همراه و يك چهره شاد و پرنشاط از اين استان را به جهانيان معرفي كند اما متأسفانه بازهم گير كردن سوزن نظرات بر كاغذبازي‌ها سبب شده كه همچنان تب سرد روي پيشاني داغ 2018 بنشيند و كمتر باشند افرادي از عموم مردم كه از اين رخداد اطلاع داشته باشند.

 

سال میلادی ۲۰۱۸ تحویل شد
 بر اساس سنتی دیرینه، مسیحیان ابتدای سال را اول ژانویه می‌دانند. همانگونه که ما ایرانیان ابتدای سال خود را روز اول فروردین می‌دانیم و اعراب ابتدای سال خود را ماه محرم می‌دانند. اما تاریخ دقیق سال نو 2018 چه زمانی است؟ آسمونی در این مقاله مطالب جالبی در مورد سال نو میلادي برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.
مبدأ تاریخ نزد مسیحیان تولد حضرت عیسی مسیح (ع) است که اتفاقأ در روز 25 ماه دسامبر واقع شده یعنی یک هفته مانده به تحویل سال نو میلادی (همانگونه که مبدا تاریخ شمسی ما ایرانیان و سال‌های قمری: 12ربیع الأول مصادف با هجرت پیامبر از مکه به مدینه است اما ابتدای سال، فروردین ماه در سال شمسی و محرم در ماه‌های قمری است).
اما تاریخ شروع سال 2018 کی و چه روزی است ؟
روز اول ژانویه یا شروع سال 2018 برابر با روز دوشنبه 11 دی ماه 1396 و مصادف با 13 ربیع الثانی 1439
در کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده میکنند، سال نو معمولأ در اول ژانویه برگزار میگردد. در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی می‌باشد. در شب ۳۱ دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو در بسیاری از کشورهای جهان، عمومأ قاره‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا مراسم سال نو برگزار می‌شود. در فرهنگ جدید غرب این روز با گردهمایی‌هایی در مجالس و مهمانی‌ها برگزار میشود که انتقال سال را ساعت ۱۲:۰۰ شب جشن می‌گیرند.
بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در ۳۱ دسامبر برپا میشود. شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.
چرا سال میلادی از اول ژانویه آغاز می‌شود؟
دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از اول ژانویه ذکر نشده است زیرا اقوام مختلف هر کدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند. مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسکندر از پاییز شروع می‌شد و یونانی‌ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز که هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.
مسیحی هایی که اول ژانویه را مبدأ سال میلادی قرار می دهند مدیون رومی ها هستند، در عصر امپراتوری روم روال کار براین بود که کلیه مقامات مملکتی روز ۱۵ مارس (۲۶ اسفند) را روز آغاز خدمت قرار می دادند حتی قیصرها و کنسول های رومی نیز در این روز وارد عرصه کار می شدند. لیکن چون کنسول (فول دیویس نوبیلیور) به دلایلی چند موفق نشد در روز ۱۵ مارس زمام امور را به دست بگیرد و این مهم پس از مدتی تعویق در روز اول ژانویه میسر شد، آن روز را آغاز کار اعلام کردند. ژولیوس سزار هم به یک ژانویه وفادار ماند.
در سال ۴۶ قبل از میلاد، تقویم ژولیانی به دستور ژولیوس سزار تنظیم شد در این تقویم نه فقط اول ژانویه اول سال شناخته شد بلکه خود سال نیز به ۳۶۵‎/۲۵ روز تقسیم شد، زیرا همین مدت لازم بود تا زمین یک بار به دور خورشید گردش کند. به پاس این خدمت تقویم مذکور را ژولیانی گفتند و به پاس بزرگداشت ژولیوس سزار نام او را روی ماه ژوئیه (ژولیوس) نهادند.
بر این اساس بیراه نیست که به  رخدادهای جهان در سال ۲۰۱۷ اشاره ای داشته باشیم:
■ آغاز بریگزیت
■ زلزله سیاسی در فرانسه
■ محاصره قطر از سوی کشورهای عربی
■ استعفای حریری
■ به رسمیت شناختن قدس
■ فروپاشی اقتصادی در ونزوئلا
■ تشدید اوضاع با پیونگ یانگ
■ پاکسازی نژادی روهینجا
■ همه‌پرسی کاتالونیا
■ سقوط موگابه در زیمبابوه
■ داعش شکست خورد اما از بین نرفته است
■ همه‌پرسی استقلال کردستان عراق

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com