افتتاح 100پروژه درمانی در استان همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  81012 تاریخ انتشار:  1396-05-21 - 05:46 تعداد بازدید:  112
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد
افتتاح 100پروژه درمانی در استان

اجتماعی

نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان همدان که به مناسبت هفته خبرنگار برگزار شده بیش از آنکه رنگ و بوی خبری و یا تجلیل از فعالان رسانه به خود بگیرد، رنگ  وبوی سیاسی به خود گرفته بود.
صحبت‌های حبیب ا... موسوی بهار این مدیر استانی از مراسم تحلیف و تنفیذ گرفته تا انتخاب زنان در کابینه گویای این بود که وی جدای از گزارش کار خود حرف‌هایی برای گفتن در عرصه سیاسی دارد.
وی در این نشست 3 ساعته صحبت‌های خود را چنین شروع کرد: غایبانی در مراسم تحلیف بودند که اینها به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در ایجاد همبستگی، وحدت و اتحاد بین ملت نقش بسیاری داشتند.
موسوی بهار با تاکید بر اینکه  باید روی این سرمایه‌های انسانی  کار کرد افزود: نبود این افراد در مراسم تحلیف و تنفیذ جای گله بسیار دارد.
وی ادامه داد: رئیس جمهور دولت اصلاحات( آقای خاتمی) که خود در زمان ریاست جمهوری عامل شور و نشاط اجتماعی بود در این مراسم نبود چرا باید در کشوری که دولت دوازدهم آن تحلیف می‌شود رئیس جمهورهای قبلی نباشند و یکی را منفور یکی را مغفول و یکی را ... بخوانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان همچنین از انتصاب بانوان در کابینه سخن به میان آورد و اظهار داشت: بسیار جای خرسندی است که دولت در انتصابات خود سه بانو را وارد کابینه کرده است که این قدم خوبی است و من هم حاضرم اگر بانوی لایقی در استان باشد این مسئولیت را به او بسپارم.
موسوی بهار در ادامه به نقش رسانه ها در توسعه پرداخت و با بیان اینکه ساخت اتاق شیشه‌ای برای مدیران از وظایف رسانه هاست، اظهار داشت: همراه کردن مدیران برای قرار گرفتن در این اتاق شیشه‌ای بسیار سخت است به خصوص برای مدیرانی که ریشه دوانده و آن‌هایی که می‌خواهند دور خود دیوار بکشند.
وی همچنین تصریح کرد: تأثیر رسانه‌ها در رویدادهای مختلف مشهود است و مردم با مراجعه به رسانه ها متوجه شدند که چگونه راست و دروغ را از هم تشخیص دهند.
موسوی بهار با بیان اینکه برخی قلم‌ها را شکستند و دهان‌ها را بستند اما حالا خود به دنبال این قلم‌ها هستند که صدایشان شنیده شود، تصریح کرد: کسی که زندانی را می‌سازد باید بداند که روزی خود درآن زندان گرفتار خواهد شد.
بخش دوم صحبت‌های رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان گزارشی از سفر وزیر بهداشت به همدان، گزارش فعالیت‌ها، پروژه‌ها و ... بود که در زیر می‌خوانید:
 سفر وزیر بهداشت به همدان در شهریورماه
موسوی‌بهار از سفر وزیر بهداشت به همدان در شهریورماه و همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: سفر وزیر بهداشت برای 23 مردادماه تدارک دیده شده بود که با توجه به اعلام اسامی کابینه به مجلس و جلسات پیرامونی، این سفر به بعد موکول شد که احتمالاً اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری نیز حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه 50 پروژه عمرانی در بخش مشارکت‌های مردمی اجرا شده و یا در حال بهره‌برداری است، اظهار کرد: 30 ملک برای استفاده در بخش بهداشت و درمان واگذار شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه دستگاه سیتی‌آنژیوگرافی بیمارستان قلب و عروق فرشچیان به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: با توجه به اینکه ساختمان سوختگی مرکز آموزشی درمانی فوق ایزوله است، به بهره‌برداری نرسیده و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
 افتتاح ۱۰۰ پروژه در استان همدان در آینده‌ای نزدیک
وی با اشاره به افتتاح ۱۰۰ پروژه در استان همدان در آینده‌ای نزدیک یادآور شد: طی بهره برداری این طرح ها با احتساب بیمارستان اکباتان با ۲۵۰ تخت و بیمارستان تویسرکان با ۱۵۲ تخت، در نهایت  هزار و ۱۸۴ تخت به تخت های بیمارستانی اضافه و یا جایگزین خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ تخت در استان همدان وجود داشت، گفت: ۹۰۰ تخت جدید بدون احتساب دو بیمارستان عنوان شده به تخت ها اضافه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در تمام شهرستان ها جز رزن بیمارستان ساخته شده است، عنوان کرد: وزارت بهداشت آمادگی ساخت بیمارستان در رزن را دارد اما مشکلاتی در خصوص مالکیت زمین در این شهر وجود دارد.
 طلب 100 میلیارد تومانی علوم پزشکی همدان از تأمین اجتماعی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی بیش از 100 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بدهکار است، گفت: تأمین اجتماعی از تابستان سال قبل یک ریال به علوم پزشکی پرداخت نکرده و با این وجود، وزارت بهداشت به مردم خدمات‌رسانی می‌کند.
 فعالیت 28 سمن و هشت خیریه در حوزه سلامت همدان
در این جلسه معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گفت: در حال حاضر 28  سازمان مردم نهاد و هشت خیریه در حوزه سلامت در استان مشغول به فعالیت هستند.
بهروز رحیمی با اشاره به تشکیل معاونت اجتماعی در 7 ماه گذشته بیان کرد: سال‌ها قبل سلامت در حوزه اجتماعی دیده نشده و مورد غفلت بوده که آسیب‌هایی را به دنبال داشته است.
وی با تأکید بر اینکه باید پذیرفت که مشارکت اجتماعی حق مردم است، افزود: حضور مردم را نباید به مثابه دخالت در کار دانست و این مشارکت حق مردم محسوب می‌شود.
رحیمی با بیان اینکه فعالیت‌های اجتماعی به هیچ عنوان سیاسی نیست، گفت: در حوزه سلامت 620 سازمان و خیریه وجود دارد که از این تعداد 28 سمن و هشت خیریه به استان همدان اختصاص دارد که با حداقل امکانات حداکثر بهره‌وری از مردم را ایجاد می کنند.
 بیماری‌های غیر واگیر درد امروز جامعه است
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه بیماری‌های غیر واگیر درد امروز جامعه است، تصریح کرد: 60 درصد بیماری‌ها غیرواگیر و 73 درصد از عوامل مرگ و میر در دنیا به دلیل این بیماری‌هاست درحالیکه 80 درصد از آن‌ها قابل پیشگیری است.
وی در خصوص تأثیر اقدامات حوزه اجتماعی در کنترل و کاهش بیماری‌های غیرواگیر، یادآور شد: می‌توان با استعمال نکردن دخانیات، ورزش و انجام  ندادن فعالیت‌های ناسالم از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کرد.
رحیمی با تأکید بر اولویت پیشگیری بر درمان، خاطرنشان کرد: برنامه‌های جامعی در حوزه پیشگیری و بهداشت در حال اجراست اما باید خودمراقبتی را در اولویت قرار داد.
وی در ادامه یادآور شد: پایش سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه در مواردی افراد مبتلا به سرطان زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که کار از کار گذشته است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه 50 درصد از مؤلفه‌های مؤثر در سلامت عوامل اجتماعی است، تأکید کرد: بخش عمده‌ای از بیماری‌ها را خود افراد می‌توانند کنترل کنند.
رحیمی به فعالیت 19 سازمان مردم نهاد در شهرستان همدان اشاره کرد و افزود: به دنبال این هستیم که سازمان‌ها و خیریه‌ها در دیگر شهرستان  نیز شکل گرفته و گسترش یابد.
 نباید قبح آسیب‌های اجتماعی حفظ شود
وی اعتیاد، طلاق، مسائل محیط‌های دانشجویی، حاشیه‌نشینی و سلامت روان از جمله آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود، گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال بررسی این آسیب‌هاست.
معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه اگر قبح آسیب‌های اجتماعی حفظ شود تأثیر بدی در جامعه خواهد داشت، تصریح کرد: اگر مسائل به مردم گفته شود می‌توان از گسترش آن جلوگیری کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com