سازمان جهانی گردشگری روایت خبرنگار همدان پیام را منتشر کرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : جمعه ، 9 اسفند 1398

Today : Fri, February 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  99818 تاریخ انتشار:  1398-07-10 - 09:34 تعداد بازدید:  812
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتشارروایت‌های تاثیرگذاران صنعت گردشگری
سازمان جهانی گردشگری روایت خبرنگار همدان پیام را منتشر کرد

گردشگری

■ ۱۴ داستان از گردشگری ایران مورد تایید UNWTO قرار گرفت

کتاب روایت‌های گردشگری ایران شامل ۱۴ داستان از تاثیرگذاران صنعت گردشگری توسط سازمان جهانی جهانگردی مورد تایید قرار گرفت و به چاپ رسید. نام همدان نیز به واسطه داستان  مریم مقدم دبیر سرویس گردشگری  همدان پیام  در این کتاب ارزشمند  جهانی ماندگار شد.
انتشار روایت‌های تاثیرگذاران صنعت گردشگری در ایران برای نخستین بار در عرصه بین المللی رقم خورد.
مدتی پیش طبق اعلام دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی تعدادی از داستان ها و روایت های مختلف  در حوزه گردشگری کشور مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت ۱۴ مورد از بهترین های آن به سازمان جهانی گردشگری فرستاده شد. این سازمان نیز این ۱۴ مورد را در قالب یک کتاب منتشر کرد تا هر کشوری بتواند آن را در تعداد زیادتر منتشر کند. اکنون تعداد محدودی از این کتاب به زبان انگلیسی منتشر شده است و تعداد بیشتری نیز در دست چاپ قرار دارد.
وزارت میراث فرهنگی همزمان با آغاز سال نو گردشگری ۲۰۱۹ از این کتاب در ایران رونمایی کرد. این کتاب میتواند در سفارتخانه ها و مجامع بین المللی توزیع شود. چرا که به زبان ساده درباره هر یک از فعالان گردشگری که موجب تحولی در این صنعت شده اند، یک روایت ذکر شده است.
در این کتاب روایت مریم مقدم روزنامه نگار همدانی دبیر سرویس گردشگری روزنامه همدان پیام ، حاوی مطلبی است با این عنوان که چطور گردشگری مسیر زندگی یک معلم را به یک فعال گردشگری تغییر داد که به واسطه آن ظرفیت گردشگری و رسانه استان انعکاس پیدا کرده است .
 « در این کتاب فرحزاد ،  از یک روستای متروک در قلب کویر تا یک مقصد توریستی» عنوان داستان اول است که راوی آن مرحوم سید هاشم طباطبایی از استان اصفهان بوده است. روایت دوم درباره احیای حافظه فراموش شده از طریق گردشگری است که به موضوع احیای روستای اصفهک می پردازد و  راوی آن نیز محسن مهدی زاده است.
حسن محمد عمویی ساده دل از تالاب انزلی نیز راوی داستان با موضوع اهمیت جامعه محلی است. در این کتاب سید سیامک صالحی از استان چهارمحال و بختیاری درباره باشگاه جامپینگ و رفتینگ دوپلان درباره پژواک هیجان و خنده در روستای دوپلان گزارشی را ارائه کرده است.
شهاب چراغی نیز از استان سمنان و روستای قلعه بالا راوی این موضوع بود که چگونه گردشگری یوزهای آسیایی را حمایت می کند. نیما آذری فعال گردشگری نیز درباره اکوتوریسم و صنایع دستی در حمایت از لاک پشت ها و مردم محلی مطلبی را نوشته است.
آرش نورآقایی هم درباره مجله گیلگمش مطلبی را با عنوان ترویج گردشگری، حک شده بر روی سنگ نوشته است. اشکان بروج یکی دیگر از راویان این کتاب است که درباره ایجاد خلاقیت و نوآوری در صنعت گردشگری مطلبی دارد.
 امیر میری از استان فارس هم درباره «کلبه آقامیر: سفر به دنیای ستاره در پاسارگاد باستانی» راوی داستان دیگری بوده است. «جایی که صنایع دستی مردم شناسی را ملاقات می کند» عنوان داستان راضیه جعفری از موزه و مهمانکده لپویی استان فارس است. شیرین طحانان و متین لشگری راویان «تجربه خوشمزه غذای ایرانی در خیابان های قدیمی تهران» بوده اند. مهین شمسی خانی، خسرو روستا و شیوا شمشیری نیز از گیلان درباره گیله بوم صحبت کرده اند. «کلپورگان: موزه سفال باستان» عنوان داستان مینا شیرانی از استان سیستان و بلوچستان بوده است.
گفتنی است به واسطه روایت روزنامه نگار همدانی نام و تصاویر ارزشمند از پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در یک  کتاب جهانی در حوزه گردشگری تا همیشه ماندگار شد .


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com