در مقابله با ویروس شجاعانه عمل می شود همدان پیام
 
 
شنبه - 3 خرداد 1399 - شماره 3762
 
امروز : دوشنبه ، 5 خرداد 1399

Today : Sun, May 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107200 تاریخ انتشار:  1399-01-17 - 13:00 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در مقابله با ویروس شجاعانه عمل می شود

اجتماعی

همانطور که در دفاع مقدس شرافتمندانه و جوانمردانه در برابر قدرت های منطقه ای و فرا منطقه ای جنگیدیم در مقابله با این ویروس نیز شجاعانه عمل می شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در آیین آغاز عملیات دفاع بیولوژیکی نیروی زمینی سپاه در همدان گفت: ویروس کرونا  ۲۰۵ کشور جهان را درگیر خود کرده و هم اینک یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شدند.

به گزارش ایرنا، رشید حیدری مقدم افزود: هر چند ابهاماتی در زمینه جنگ بیولوژیک بودن یا خروج ویروس در آزمایشگاه ها از دست بشر وجود دارد اما تلفات و عوارض اجتماعی که ویروس کرونا ایجاد کرده بیشتر و فراتر از جنگ جهانی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: جنگ های دنیا دیگر ماهیت فیزیکی ندارند و ما را مجبور به حرکت به سمت جنگ ها نرم کرده بنابراین تدبیر این مجموعه میانگینی از جنگ نرم و سخت است چراکه جنگ های بیولوژیک پایه و اساس جنگ ها هستند.

حیدری مقدم اضافه کرد: بنابراین اجرای یک رزمایش به گستره روستاها و شهرها و استان ها برای مقابله با کرونا لازم و ضروری به نظر می رسید و این یک نقطه عطفی در تاریخ این مملکت بوده و ما را برای آینده استوارتر، بیمه می کند.

وی افزود: هر چند شیوع ویروس کرونا عوارض و فشار روانی زیادی را به کشور  تحمیل کرده همچنین بسیاری از خانواده ها داغدار شدند و کادر درمانی را به شدت درگیر کرده است ولی با اطمینان می توان عنوان کرد همانند تجربه جنگ تحمیلی که ایران را در برابر تهدیدهای سخت بیمه کرد این جنگ بیولوژیک هم می تواند به ما در آینده کمک کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه وضعیت کرونا در کشور پایدار است اظهار داشت:  تعبیر بهداشت و درمان این است که این ویروس مانند خودروی سنگین از یک گردنه به سمت پایین در حال حرکت بوده و ترمز، سرعت آن را کند کرده اما چنانچه پا را از روی ترمز برداریم ما را به سمت دره خوفناک می برد.

حیدری مقدم افزود: به هیچ عنوان نباید این ویروس را دست کم گرفت چرا که هم اینک کشورهای بزرگ جهان که ادعای ابرقدرتی را در حوزه های مختلف دارند در برابر ویروس کرونا زانو زدند.

وی اضافه کرد: در حالیکه ایران در حال ارزیابی و غربالگری سلامت است در اروپا و از شب گذشته در آمریکا در حال غربالگری مرگ هستند با این توصیف که در صورت ناتوانی برای مداخله و تامین سلامت بیمار می گذارند او بمیرد اما هیچ جای ایران حتی یک مریض نبوده که پذیرش نشود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همانگونه که نیروهای مسلح با اقتدار از حیثیت، قداست و شرافت این ملت دفاع کردند سربازان سلامت نیز برای پاسداری از اقتدار جمهوری اسلامی و حفظ سلامت مردم شبانه روز می جنگند تا برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی خلق کنند.

حیدری مقدم گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی برای حوزه بهداشت و درمان بسیار حائز اهمیت است بنابراین از شهروندان درخواست می شود از خروج از منزل و تردد غیرضرور در معابر خودداری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com