وزیر ما بیکار نیست! همدان پیام
 
 
شنبه - 9 اسفند 1399 - شماره 3985
 
امروز : يكشنبه ، 10 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115489 تاریخ انتشار:  1399-11-09 - 09:32 تعداد بازدید:  340
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درخواست روحانی از رؤسای قوا برای عدم حاشیه سازی
وزیر ما بیکار نیست!

داخلی

 کمتر از ده روز پیش بود که خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات دولت از سوی قوه قضاییه منتشر شد. در ابتدا برخی رسانه‌های اعلام کردند که احضار آذری‌جهرمی به دادسرا به‌دلیل استنکاف از اجرای دستور فیلترینگ اینستاگرام است.
همچنین برخی دیگر از رسانه‌ها ادعا کردند که دلیل دیگر احضار وزیر ارتباطات، اجرانشدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN‌ها همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی، بوده است.
با این‌حال، آذری‌جهرمی در اظهارات اولیه خود که تصاویرش توسط سیدجمال هادیان مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در توئیتر منتشر شده بود، درباره شایعات پیرامون این شکایت‌، نوشت: «دستور دادیار شیراز توسط دادستان کل کشور موقوف‌الاجرا شده و در دستورات بعدی دادستان کل کشور به جای عبارت مسدودسازی از عبارت فیلتر مصادیق محتوای مجرمانه اینستاگرام استفاده شده که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. لذا حکم قضایی مسدودسازی کل اینستاگرام سالبه به انتفای موضوع است. جدای از این توضیحات بنا بر مواد ۷۴۹ و ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی، شرکت‌های اینترنتی موظف به اجرای دستورات قضایی بوده و اتهام استنکاف وارد نیست زیرا در هیچ قانونی وزیر ارتباطات مسئول اجرای دستور قضایی پالایش نیست.»
و پس از آن هادیان در توئیتر فهرست شکایات وزیر جوان را منتشر که از این رو بود:
■ شکایت طومار‌وار 432 نفر از مردم اهواز در زمینه استفاده از فضای مجازی در حمله تروریستی به رژه اهواز
■ شکایت طوماروار حدود 150 نفر از طلبه‌های استان کرمان درباره فساد‌های رخ‌داده در فضای مجازی
■ شکایت 3 نفر حقیقی با یک مضمون درباره فساد‌های فضای مجازی
■ شکایتی درباره مصاحبه وزیر ارتباطات در مورد غصب فرکانی‌های باند 700 و 800 توسط صداوسیما
■ شکایتی درباره توئیتی از وزیر ارتباطات در مورد میزان پیشرفت ارتباطات پهن باند در ایران در دولت تدبیر و امید

 فیلتر اینستاگرام یک ملیون نفر را بیکار خواهد کرد
ار ابتدا نیز شکایت از وزیر ارتباطات مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. از این‌رو واکنش‌های مختلفی در این زمینه صورت گرفته است.
سخنگوی دولت در رشته توئیتی در دفاع از محمدجواد آذری‌جهرمی نوشت: به نظرم طرح شکایت از آذری‌جهرمی، فقط یک اتفاق ساده اداری یا قضایی نیست. این شکایات و احضار به شیوه‌های سیاست‌گذاری در فرهنگ و جامعه، نوع نگاه به شیوه‌هایی برای اعمال نزاهت فرهنگی و چگونگی حفاظت از دینداری، تفاوت رویکردها در سیاست‌گذاری و حکمرانی فرهنگی- اجتماعی برمی‌گردد.
علی ربیعی در ادامه این پیام نوشت: مواضع، تصمیمات و اقدامات وزیر ارتباطات موضع دولت و رئیس‌جمهوری است. دولت با تحلیل شرایط اجتماعی، اقتصادی و آینده‌نگری نسبت به تحول تکنولوژی، اهتمام خود را بر گسترش فناوری‌های ارتباطی و زیرساخت‌هایش بنا و هرگونه محدودیت و فیلتر را در بلندمدت غیرممکن و در کوتاه‌مدت، غیرمفید می‌داند.
وی همچنین افزود: با توجه به مطالعات تخصصی‌ در حوزه اشتغال و فضای مجازی، معتقدم هرگونه محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، به کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر منجر می‌شود.

 اگر می‌خواهید کسی را احضار کنید باید من را احضار کنید
رئیس جمهور روزگذشته در جلسه هیأت دولت درباره حواشی پیش‌آمده پیرامون شکایت از آذری‌جهرمی، گفت: من در اینجا از وزیر ارتباطات تشکر می‌کنم. وزیر جوان ارتباطات ما و وزیر سابق، کار بزرگی کردند. افزایش پهنای باند کار عظیم و افتخاری برای کشور است. نمی‌توانند کسی را برای پهنای باند محاکمه کنند. این دستور من بوده و اگر می‌خواهید محاکمه کنید من را محاکمه کنید. افزایش پهنای باند یعنی آزادی مردم در کسب و کار الکترونیک، یعنی از ثبت سفارش گرفته تا بانک مرکزی و گمرک و ورود کالا به انبارها همه را مردم ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد و کسی نمی‌تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر می‌خواهید کسی را برای مبارزه با فساد احضار کنید باید من را احضار کنید نه اینکه وزیر من را احضار کنید.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تأکید بر اینکه همه وزرای ما درحال تلاش هستند، عنوان کرد: فضای مجازی برای مردم شغل و کار درست کرده است، آموزش درست کرده و دبستان و دبیرستان و معلم و شاگرد را به هم متصل کرده است. البته مشکلاتی هم دارد، هیچ کسی منکر این نیست. خب حالا اگر وزیر راه ما آمده جاده و اتوبان درست کرده و در این جاده تصادف می‌شود آیا باید وزیر راه را بگیرند، مثلا بگویند چون جاده و اتوبان را بزرگ درست کردید ماشین‌ها با سرعت آمدند و تصادف کردند، آقای وزیر پاسخگو باش؟ نه آقا آن متخلف را باید بگیرید. پلیس باید مراقبت کند. آیا می‌توان وظیفه پلیس و دوربین را به گردن وزیر راه انداخت.
وی ادامه داد: هر کسی وظیفه‌ و مسئولیتی دارد. جاده و اتوبان باید باشد. اتومبیل هم باید باشد. نمی‌شود اتومبیل را جمع کنیم و بگوییم وقتی اسب و قاطر و الاغ هست چرا ماشین بیاوریم که تصادف شود. بله اینها خطرش کمتر است اما بهره‌وری‌اش هم کمتر است. ما وقتی ماشین و ریل و هواپیما و فرودگاه می‌آوریم. ممکن است تصادف و تخلف هم صورت بگیرد. باید جلوی تخلف را بگیریم و فرهنگ‌سازی کنیم.
رئیس جمهور همچنین بیان کرد: در فضای مجازی هم درست مانند فضای حقیقی بعضی‌ها تخلف، سوءاستفاده و دزدی می‌کنند. بعضی‌ها ایمان جوان‌ها را هدف گرفته‌اند، ما باید مراقبت کنیم. همان‌طور که رها کردن نادرست است، بستن هم نادرست است. این موضوع راه دارد و برای آن مراقبت وجود دارد. اگر فضای مجازی نبود ما چطور بیماران کرونا را کنترل می‌کردیم. با همین اپلیکیشن‌ها این کار را انجام دادیم. فضای مجازی امروز به ما در بخش‌های مختلف و در سلامت و آموزش مردم کمک کرده، البته باید مراقبت‌ها را هم انجام دهیم.
روحانی در ادامه تصریح کرد: از تمام قوا، نیروهای مسلح، مردم و آنهایی که با دولت خوب نیستند و با دولت در رقابتند و یا با دولت قهرند خواهش می‌کنم که در این 6 ماه بگذارید ما کار کنیم. وزیر ما وقت ندارد که بین 3 قوه راه برود. از یک طرف در قوه مجریه کار کند. از یک طرف به کمیسیون‌های مجلس برود و از طرفی به قوه قضاییه احضار شود. کسانی که مسئولیت اجرایی دارند. باید به کارشان برسند و بگذارید کارهای نیمه‌تمام را انجام بدهیم و به سرانجام برسانیم.
پس از آنکه رئیس جمهور در جلسه مذکور از وزیر جوان کابینه خود حمایت کرد، آذری‌جهرمی در توئیتی نوشت: «ممنونم آقای رئیس‌جمهور».


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com