دستگيري ماماهاي دروغين در همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 اسفند 1397 - شماره نورو
 
امروز : سه شنبه ، 6 فروردين 1398

Today : Tue, March 26, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83886 تاریخ انتشار:  1396-12-06 - 05:45 تعداد بازدید:  244
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مراکز درمانی غیرقانونی در استان رکورد زدند
دستگيري ماماهاي دروغين در همدان

حوادث

 همدان در برخورد با افراد و مراکز غیرقانونی درمانی رکورد زده است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بيان این مطلب از دستگيري ماماهاي دروغين خبر داد.
محمدرضا عبادیان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به پلمب مراکز غیرقانونی طب سنتی در همدان، اظهار کرد: طی 6 ماهه امسال 33 متخلف که فعالیت غیرقانونی در حوزه پزشکی داشتند را با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دستگیر کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه امسال در این حوزه رکورد زده‌ایم، گفت: چند نفر که خود را به عنوان بهورز و ماما جا زده‌اند دستگیر شدند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه حوزه درمان از لحاظ درآمد پرجاذبه است و متأسفانه متخلفانی نیز در این زمینه فعالیت دارند، افزود: متأسفانه افرادی بدون توجه به مسئولیت قانونی و حرفه‌ای و مشکلاتی درمانی که برای بیماران ایجاد می‌کنند، دست به اقداماتی زده که تنها برای آنها پول حايز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه افرادی با چند کتاب خواندن ادعای طبابت می‌کنند، گفت: با قاطعیت با افرادی که مخل سلامت مردم باشند برخورد خواهیم کرد.
عبادیان با بیان اینکه کمیته نظارت بر درمان با مشارکت نظام پزشکی جلساتی را در این راستا طی چهارشنبه هر هفته برگزار می‌کند، بیان کرد: اجازه فعالیت غیرپزشکان را در حوزه درمان نخواهیم داد و نمی‌دانم مردم نیز چگونه به این افراد اعتماد می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: آنها برای مراجعه به یک فوق تخصص تحقیق می‌کنند اما به یکباره به افرادی اعتماد می‌کنند که دور از ذهن است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه به جایی که نه تابلویی دارد و نه افراد مجوزی دارند، اعتماد می‌شود، افزود: باید آگاهی مردم ارتقا یابد و برای اینکه جامعه متشنج نشود هر بار اقدامات را نمی‌توان در بوق و کرنا کرد و بالاخره باید آرامش در جامعه باشد اما چه خوب است مردم در این حوزه‌ها اطلاعات خود را بالا ببرند.
وی با بیان اینکه روزانه بیش از ‌هزار نفر در کلینیک‌ها توسط متخصص و فوق تخصص ویزیت می‌شوند اما عده‌ای نیز به افراد غیرمتخصص در امر درمان اعتماد دارند، گفت: نظارت‌ها را در برنامه داریم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com