1401-05-171401-05-27bool(false) تصویب ۳۰ پروژه در سفر دولت برای ملایر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 مرداد 1401 - شماره 4386
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125516 تاریخ انتشار:  1401-05-15 - 09:54 تعداد بازدید:  53
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تصویب ۳۰ پروژه در سفر دولت برای ملایر

مادستان


  فرماندار  ملایر از تصویب ۳۰ پروژه با اعتبار ۸۶۴ میلیارد تومان برای این شهرستان در سی‌امین سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای شهرستان، این رقم می‌توانست بسیار بالاتر باشد.
به گزارش ایسنا، سلمان اسماعیلی   در حاشیه جلسه کمیته‌برنامه‌ریزی شهرستان ملایر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی و ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده از سفر رئیس جمهور برای استان همدان، ۸۶۴ میلیارد تومان برای شهرستان ملایر مصوب شد.
اسماعیلی تصریح کرد: عمده این مصوبات در سال اول محقق می‌شود و حدود ۵۰ درصد در سال دوم و باقیمانده مصوبات نیز در سال سوم دولت اجرایی خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه اولویت سفر استانی رئیس جمهور در تخصیص اعتبارات، پروژه‌های بالای ۵۰ درصد است، افزود: اعتبار مصوب شده برای شهرستان ملایر در این سفر، نسبت به بودجه سنواتی ملایر قابل قبول نیست و با توجه به ظرفیت‌های بالای شهرستان، این رقم می‌توانست بسیار بالاتر باشد.
اسماعیلی تاکید کرد: ملایر می‌توانست حداقل دو برابر این اعتبار را در سفر استانی جذب کند و سهم بسیار بیشتری از اعتبارات بگیرد.
فرماندار  ملایر دلیل اصلی سهم کم این اعتبارات را کم کاری در حوزه های اقتصادی و عمرانی طی سال های گذشته دانست و گفت: طی سال‌های گذشته آهنگ رشد و توسعه شهرستان کُند شده و به پروژه‌های زیادی نیازمند هستیم که محقق نشده و پروژه‌هایی با ۲۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم که در این سال‌ها رها شده اند.
وی مطرح کرد: از مجموع این اعتبارات هشت میلیارد تومان برای طرح‌های حمایتی در حوزه بانوان، ۱۶۲ میلیارد تومان برای طرح‌های مرتبط با آموزش و پرورش، ۲۵ میلیارد تومان برای حوزه بهداشت و درمان، چهار میلیارد تومان برای حوزه‌های فرهنگی و ۱۲ میلیارد تومان برای حوزه ورزش و جوانان در نظر گرفته شد.
معاون استاندار همدان افزود: از مجموع ۸۶۴ میلیارد تومان، ۱۰۶ میلیارد تومان برای حوزه‌های علمی، پژوهشی و دانش‌بنیان، ۱۳۰ میلیارد تومان برای حوزه‌های مرتبط با انرژی، ۱۰ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی و ۴۵۰ میلیارد تومان برای بخش مسکن، راه و شهرسازی مصوب شد.
اسماعیلی اخذ مجوز ماده ۲۳ برای پروژه‌های بزرگی از جمله نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و محور ملایر- خنداب را از دیگر دستاوردهای این سفر برشمرد.
فرماندار  ملایر خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: اعتبارات سفر استانی باید به سرعت جذب شود و مدیران ضمن تعریف پروژه‌ها، رقم اعتبار مصوب شده را از سازمان برنامه و بودجه و مجموعه ادارات کل خود مطالبه‌گری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com