طرح کالاهای اساسی نخستین گام برای رسیدن به داد مردم است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Fri, September 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111819 تاریخ انتشار:  1399-06-26 - 09:19 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بهارستان؛
طرح کالاهای اساسی نخستین گام برای رسیدن به داد مردم است

داخلی


 بررسی طرح یک فوریتی کالاهای اساسی تا پایان این هفته به پایان می‌رسد و اگر هفته آینده در دستور قرار بگیرد نخستین گام برای رسیدن به عدالت اجتماعی را خواهیم برداشت.
به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور در جلسه علنی روزگذشته مجلس شورای اسلامی با این اعتقاد که آموزش و پرورش یک کار غیرقانونی در بازگشایی مدارس انجام داده، درحالی که مصوبه قوه مقننه برای آغاز مدارس یکم مهرماه است خاطرنشان کرد که ستاد مبارزه با ویروس کرونا هنوز که هنوز است اعلام نکرده که موافق یا مخالف بازگشایی مدارس است.
حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به مذاکرات و روابط اخیر رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای مسلمان منطقه (امارات و بحرین) گفت: کشورهایی مثل امارات با رفتارهای خائنانه خود که در جهان اسلام انجام می‌دهند باید بدانند که در آینده‌ای نه‌چندان دور نتیجه کارشان را از طرف ملل مسلمان دریافت خواهند کرد. رژیم صهیونیستی نیز بداند که ملت‌های مسلمان دشمن درجه یک او هستند و علتش رفتارهای مشمئزکننده اسرائیل در منطقه است.
نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی حاجی‌بابایی خطاب به 2 قوه مقننه و مجریه از وضعیت عمومی اقتصاد و معیشت انتقاد کرد و ضمن درخواست ارائه راهکارهای برای برون‌رفت از این وضعیت، گفت: ملت ایران همیشه از معبرها عبور کردند اما برخی رفتارها و عملکردها در دنیای اقتصاد شایسته ملت ایران نیست. حرف ابتدا و پایانی ما این است که سرمایه‌گذاری باید صورت گیرد اما نقدیندگی باید به شکلی هدایت شود که نتیجه‌اش ایجاد شغل و افزایش سطح عمومی رفاه باشد.
وی افزود: برخی سیاستگذاری‌ها تعریف مشخصی ندارند؛ زیرا نوع هزینه و درآمد آنها مشخص نیست. وقتی نرخ اجناس اساسی مدام درحال تغییر است این یعنی نوعی بی‌مدیریتی در کار بوده و نبود برنامه‌ریزی و تفکر و اندیشه بر کشور حاکم است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «تفکر ضد اقتصاد مقاومتی ما را با چالش مواجه کرده است» گفت: ما باید بدانیم که در جمهوری اسلامی نیروی انسانی داریم؛ پول کم نداریم؛ رهبری قدرتمند، قوی و مدیری مدبر داریم و همچنین از فضیلت اسلام به‌عنوان دینی جهانی و جاودانه بهره‌مند هستیم. باید پرسید چرا مشکل اقتصادی داریم؟ به نظرم مشکل اقتصادی به خاطر کسانی است که اعتقاد عمیق و راسخ به مسائل دینی ندارند، مشکل اصلی کشور نبود عدالت در زمینه‌های گوناگون است، چرا مجلس این روزها به‌دنبال عدالت نیست. عدالت یعنی همه بتوانند در شغل و حقوق یکسان باشند. مجلس انقلابی باید با مفاسد اقتصادی مبارزه کند و این مبارزه باید قانونی باشد. از طرفی اشرافی‌گری بزرگ‌ترین مشکل این کشوراست.
حاجی‌بابایی ادامه داد: بزرگ‌ترین مشکل کشور ما گروه‌بندی و جناح‌بندی است. در جمهوری اسلامی حل مشکلات سخت نیست اما اینکه هر کسی می‌خواهد هر کار تمام‌شده را به نام خود بزند، سخت است. هم‌اکنون سایه 1400 بر سر کشور حکمفرما است. نباید مردم را قربانی رفتارهای سلیقه‌ای، حزبی، گروهی و انتخاباتی کنیم. باید به سمتی حرکت کنیم که ملت ایران به اهداف خود در انقلاب اسلامی برسند.
نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود درباره طرح یک فوریتی کالاهای اساسی که در این کمیسیون قرار دارد، گفت: بررسی این طرح در این هفته به پایان می‌رسد و اگر هفته آینده در دستور صحن علنی قرار بگیرد نخستین گام برای رسیدن به عدالت اجتماعی برداشته خواهد شد و به داد مردم خواهیم رسید.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com