روز قدس،نماد وحدت مسلمين همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : جمعه ، 9 خرداد 1399

Today : Fri, May 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108721 تاریخ انتشار:  1399-03-01 - 13:03 تعداد بازدید:  51
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روز قدس،نماد وحدت مسلمين

یادداشت

آخرين جمعه ماه مبارك رمضان بر اســاس ســنت ماندگارى كه امام راحل(ره) پايه گذارى كرد، بهنام قبله نخســت مســلمين، قدس شريف شــناخته شده است تا فرصت و بهانه اى باشد براى بازخوانى و يادآورى مهمترين مســأله در جهان اسلام كه همچنان به عنوان يك چالش مهم مطرح است.

روز قــدس البته امروز ديگر منحصر و محدود به موضوع فلســطين نيســت؛ اگرچه اين موضوع همچنان مسأله اساسى است اما اين روز به نوعى نماد وحدت مســلمين و يكپارچگى جهان اســلام است تا تمامى مذاهب با محوريت مبانى اسلامى و براساس تعاليم قرآنى گرد هم آيند.

در ايــن ميان مقاومــت در مقابل زياده خواهــان و متجاوزان به ويژه رژيم غاصب قدس اصل پذيرفتهاى در جهان اســلاماست كه نه فقط مسلمانان بلكه ملت هاى آزادي خواه غيرمسلمان نيز به آن باور و حتى اهتمام دارند.

اين باور و نگاه مىتواند راهگشاى بسيارى از مشكلات جهان اسلام باشــد و مسلمين را به آينده بهتر اميدوار كند كه آزادى قدس شريف و رهايى ملت فلسطين از ظلم و جور دشمنان از مهمترين آنهاست.

جمهورى اســلامى ايران هموار در اين زمينه تلاشها و حركتهاى اثربخشى داشته اســت و اهتمام ويژه اى بر اســتفاده از ظرفيتهاى موجود در جهان اســلام براى حل مسأله فلســطين و تقويت محور مقاومت براى آزادى قدس شريف داشته است.

بدون ترديد يكى از اهداف استراتژيك سياست خارجى ما به موضوع فلسطين مربوط مى شود و دستگاه ديپلماسى كشورمان بر اساس اصول و مبانى نظام مســأله فلسطين را به عنوان يك مسأله اساسى در جهان اسلام دنبال كرده است.

نگاه راهبردى امام راحل(ره) در نامگذارى روز قدس سبب شده است تا امروز اين موضوع به عنوان يك اولويت در جهان اسلام مطرح گردد. در هرصورت روز قدس فرصت مناســبى است تا علاوه بر اهتمام به برنامه هاى خاص اين روز، بر 2 نكته اساسى يعنى وحدت مسلمين و مقاومت در مقابل دشمنان پرداخته شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com