اسدآبادی‌ها فضای تفریحی ندارند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129843 تاریخ انتشار:  1401-11-05 - 15:57 تعداد بازدید:  201
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اسدآبادی‌ها فضای تفریحی ندارند

اجتماعی


■ احداث سینما،زمین فوتبال و پیست موتور سواری به کجا رسید؟

■ مردم: نشاط اجتماعی در شهر نیست


 اسدآباد-محمدجواد کوهی-خبرنگار همدان پیام: طبق آمار اداره ثبت احوال شهرستان اسدآباد 17 هزار جوان مجرد از سن 18 تا 29 سال دارد و طبق آمار 7 هزار نفر از آنها هرگز ازدواج نکرده‌اند.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که ذهن جوانان را به خود مشغول کرده است، داشتن برنامه‌ریزی برای بخش تفریحات در زندگی خود است. در سن جوانی که بدن بیشترین انرژی ممکن را دارد و حتماً باید این انرژی زیاد از طریق راه‌های خاص خود تخلیه شود، به همین دلیل همیشه باید برنامه‌های تفریحی مناسبی برای جوانان در نظر گرفته شود.

گسترش فضاهای ورزشی،تفریحی و احداث سینما و برگزاری کنسرت‌های مختلف می‌تواند کمک بسیار زیادی به جوانان برای پرکردن اوقات فراغت داشته باشد. به طور قطع اگر جوانان زمان خود را به ورزش‌های مختلف اختصاص دهند، از سلامت بدنی بیشتری نیز برخوردار خواهند شد.

نبود سینما، پیست‌موتورسورای و زمین چمن طبیعی فوتبال از گلایه‌های جوانان اسدآبادی است که در این بین برخی جوانان برای پرکردن اوقات فراغت خود و تفریح مجبور هستند به شهر همدان که در فاصله 45 کیلومتری اسدآباد قرار دارد، بروند.

چهارم تیرماه سالجاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسدآباد در گفت‌وگوی اختصاصی با همدان پیام، اظهار کرد: پیست موتورسواری از سال 1383 استارت خورده اما مهم‌ترین علت به سرانجام نرسیدن آن، نبود مکان‌یابی مناسب در اسدآباد است.

مهدی صمد پناهی افزود: زمین فرودگاه کشاورزی پیشنهاد اسدآباد برای ساخت پیست موتورسواری بود که با توجه به اینکه باید در زمین تغییراتی ایجاد می‌شد، اداره جهاد کشاورزی با این موضوع مخالفت نموده زیرا در مواقع ضروری از این فرودگاه استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر در شهرستان اسدآباد رئیس هیأت موتورسواری وجود ندارد و با شناسایی فرد توانمند می‌توانیم این هیأت را فعال نماییم.

صمدپناهی خاطرنشان کرد: ساخت پیست موتورسواری در کاهش تصادفات و آسیب‌های اجتماعی می‌تواند، بسیار تأثیرگذار باشد و همشهریان اگر مکان مناسبی برای ساخت این پیست در نظر دارند به اداره ورزش و جوانان اطلاع دهند.

پردیس سینمایی شهر اسدآباد پس از چندین سال انتظار جوانان اسدآبادی در سوم خردادماه ۱۴۰۱ در سالروز آزادسازی خرمشهر با اعتبار اولیه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در محل ساختمان قدیمی فرمانداری با بیش از ۸۰۰ مترمربع زیربنا کلنگ‌زنی شد.

با گذشت 8 ماه از کلنگ‌زنی طرح پردیس سینمایی اسدآباد هنوز طرح فوق  راکد بوده و عملیات اجرائی آن توسط شهرداری شهر آغاز نشده و تنها در حد همان کلنگ روز کلنگ‌زنی باقی مانده است.

10 آبان سالجاری رئیس اداره ورزش و جوانان اسدآباد در گفت و گو با ایسنا گفت: پروژه زمین چمن مجموعه استادیوم آزادی به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات جوانان اسدآبادی هم اکنون آماده کاشت چمن بوده و زمین چمن مورد نظر برای کاشت تسطیح شده است.

مهدی صمدپناهی با بیان اینکه در ماه جاری کاشت چمن مجموعه استادیوم انجام خواهد شد، افزود: پروژه زمین چمن استادیوم آزادی دارای ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و با اتمام کاشت چمن، این طرح مهم ورزشی شهرستان در دهه فجر امسال قابل بهره‌برداری است.

کرمی یکی از جوانان اسدآبادی به خبرنگارما گفت:متأسفانه از مشکلات جوانان این شهر هرچه بگوییم، کم است و تنها می‌توانم بگویم که جوانان این شهر مظلوم هستند و باید فکری به حال آنها شود. در اسدآباد یک زمین چمن طبیعی فوتبال بود که برای کاشت مجدد، 2 سال است که به شهرهای همجوار می‌رویم و برای هر مسابقه نفری 200 هزار تومان تنها برای کرایه پرداخت می‌کنیم، یعنی کاشت زمین این‌قدر زمان‌بر است؟

گوهری یکی دیگر از جوانان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت: من قسم می‌خورم پنجشنبه و جمعه‌ها اغلب جوانان اسدآبادی برای تفریح به شهر همدان می‌روند، در این شهر حتی یک سینما هم وجود ندارد و سالن ارشاد، فیلم‌های قدیمی را پخش می‌کند که اصلاً ارزش رفتن ندارد. من احساس می‌کنم مدیران این شهر فرزند نوجوان یا جوان ندارند که این موضوع را درک نمی‌کنند.

سالمی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت: تفریح جوان اسدآبادی، موتور سواری در ابتدای گردنه است که حداقل کار ممکن توسط مدیران این شهر احداث یک پیست موتور سواری است که باعث کاهش صدمه به جوانان می‌شود.

محمدی یکی از شهروندان اسدآبادی به خبرنگارما گفت: نشاط اجتماعی در شهر وجود ندارد و مردم دست و پا شکسته آمار خودکشی را می‌شنوند که باید بگوییم تنها راه کاهش خودکشی و آسیب‌های اجتماعی باید افزایش زیر ساخت‌های تفریحی باشد.

انسان‌ها در طول زندگی خود دوره‌های مختلفی را پشت سر می‌گذارند و  بدون شک جوانی بهترین دوره زندگی هر انسانی است. کیفیت گذراندن دوره جوانی به صورت مستقیم بر زندگی انسان‌ها در آینده نیز تأثیر دارد. امیدواریم با افزایش زیرساخت‌های تفریحی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهرستان اسدآباد باشیم.


 

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com