مهاجران روند توسعه را در پيش گرفته است همدان پیام
 
 
دوشنبه - 24 شهريور 1393 - شماره 2166
 


امروز : دوشنبه ، 24 شهريور 1393

Today : Mon, September 15, 2014

ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال 1393 : سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی


 
کد مطلب:  17722 تاریخ انتشار:  1391-05-05 - 01:01 تعداد بازدید:  1052
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رفتاری شهردار شهر جدید مهاجران:
مهاجران روند توسعه را در پيش گرفته است

گزارش

همدان‌پيام: شهردار مهاجران با تبريك فرا رسيدن ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات به بيان عملكرد 6 ماهه شهرداري اين شهر از زمان تأسيس پرداخت.
مهندس پيام رفتاري گفت: در طول اين مدت سعي كرده‌ايم با به كارگيري پرسنل تحصيلكرده، باتجربه و متعهد پايه و اساس كاري واحدهاي مختلف اين شهرداري را بر مبناي اصول و قوانين فني و شهرسازي گذاشته و در حقيقت خشت اول را درست بگذاريم.
اولين شهردار مهاجران با اشاره به اينكه بودجه مصوب سال‌جاري اين شهرداري مبلغ 000/000/070/6 ريال بوده اعلام كرد: از اين مقدار مبلغ 000/000/120/4 ريال براي كارهاي عمراني هزينه خواهد شد.
وي سپس با اشاره به اينكه با همت و تلاش مسئولان محترم استاني و شهرستاني، شهر مهاجران در سال‌جاري روند توسعه را در پيش گرفته و اين مسأله رضايتمندي شهروندان محترم را دربر داشته است، اعلام نمود: اولويت كاري شهرداري مهاجران در سال‌جاري فعاليت‌هاي عمراني بوده و پرسنل اين شهرداري تمام توان خويش را جهت تحقق اين امر به كار بسته‌اند.
جوان‌ترين شهردار استان كه داراي تحصيلات كارشناسي ارشد عمران مي‌باشد در ادامه با اشاره به اينكه از ابتداي سال‌جاري تاكنون اين شهرداري موفق به اتمام بيش از 90 درصد پروژه‌هاي عمراني پيش‌بيني شده، گرديده است به تشريح اين پروژه‌ها پرداخت و گفت: احداث سه بلوار اصلي 30 متري (شامل جدول‌گذاري، رفوژ وسط، پياده‌روسازي، زيرسازي و آسفالت) منشعب از ميدان اصلي شهر به طور كامل موجب ساماندهي هسته مركزي شهر مهاجران شده است.
مهندس رفتاري با بيان اينكه تاكنون 2400 تن آسفالت در سطح معابر شهر مهاجران توسط دستگاه فينيشر پخش شده است، اعلام نمود با اين مقدار آسفالت و صرف هزينه‌اي بالغ بر 000/000/850/1 ريال قريب 000/17 مترمربع از معابر تحت پوشش آسفالت قرار گرفته‌اند.
وي با اشاره به اينكه احداث پارك‌هاي محله‌اي از ديگر برنامه‌هاي عمراني و فرهنگي اين شهرداري مي‌باشد، افزود: در سال‌جاري دو پارك محله‌اي در سطح شهر ايجاد و مجهز به مبلمان شهري (صندلي، سطل زباله) و وسايل بازي شده‌اند، همچنين 2 ست ورزشي شامل 42 قطعه دستگاه ورزشي در سطح شهر به منظور استفاده شهروندان نصب شده است.
شهردار مهاجران با بيان اينكه تاكنون بيش از 2300 مترمربع از پياده‌روهاي شهر مهاجران با مصالح جاليز به مبلغ 000/000/490 ريال فرش گرديده و بيش از 2100 متر طول جدول‌گذاري (تك وكانيو) به مبلغ قريب 000/000/350 ريال به انجام رسيده، ادامه داد: احداث ساختمان اداري و ايستگاه آتش‌نشاني شهرداري به مساحت 650 مترمربع در حال اجرا بوده و تا پايان مردادماه سال‌جاري به بهره‌برداري خواهد رسيد.
مهندس پيام رفتاري در خصوص اعتبارات استاني سال‌جاري اين شهرداري عنوان كرد: با توجه به نگاه مثبت فرماندار محترم شهرستان بهار به روند رو به رشد مهاجران در سال‌جاري مبلغ 000/000/900/1 ريال به اين شهرداري براي احداث و بهسازي معابر تخصيص داده شده كه اين مبلغ نيز در ماه‌هاي آتي و با اجراي پروژه‌هاي مهم در شهر مهاجران هزينه خواهد شد.
وي با توجه به لزوم جمع‌آوري زباله و رفت و روب معابر در سطح شهر اعلام كرد: با عقد قرارداد با پيمانكار خدمات شهري و به كارگيري 8 نفر نيرو و يك دستگاه خاور توسط وي و با خريد يك دستگاه خاور، 15 عدد باكس زباله، يك دستگاه بيل بكهو و يك دستگاه ميني‌بوس توسط شهرداري مهاجران و تحويل دادن آنها به پيمانكار مذكور توانسته‌ايم عملكرد مناسبي در اين زمينه داشته باشيم.
رفتاري تجهيز شهرداري مهاجران را به نيروي انساني و ماشين‌آلات خدماتي و عمراني از ديگر موارد مورد نياز براي خدمات‌دهي بهتر به شهروندان محترم ذكر كرد و در اين خصوص گفت: تاكنون موفق به جذب 7 نفر نيروي انساني براي استفاده در كادر اداري و تشكيل واحدهاي مختلف فني و شهرسازي، خدمات شهري و فضاي سبز، درآمد و نوسازي، امور مالي، دبيرخانه و پليس ساختمان و روابط عمومي شده‌ايم.
وي ادامه داد: خريد لوازم و مبلمان اداري، 3 دستگاه كامپيوتر و نرم‌افزارهاي مورد نياز، خريد 2 خط تلفن و فاكس و ايجاد خطوط داخلي و شبكه، خريد يك دستگاه خودرو سمند با هزينه‌اي بالغ بر 300 ميليون ريال به انجام رسيده است.
رفتاري همچنين در خصوص برنامه‌هاي آتي اين شهرداري، پوشش رودخانه عبوري از مركز شهر، زيرسازي و آسفالت كوچه‌هاي فرعي از خيابان حضرت امام(ره) و خريد تجهيزات و ماشين‌آلات آتش‌نشاني را عنوان كرد.
شهردار مهاجران از شهروندان درخواست كرد قبل از هرگونه ساخت و ساز، تفكيك يا خريد و فروش به ويژه املاك عادي از شهرداري مهاجران استعلام به عمل آورده و با پرداخت به موقع عوارض، شهرداري را در راه خدمت‌رساني مطلوب‌تر ياري رسانند.
رفتاري اظهار داشت: در پايان جا دارد در درجه اول از لطف پروردگار متعال، سپس از مسئولان محترم استاني و شهرستاني به ويژه جناب آقاي مهندس سامري (معاون محترم عمراني استانداري همدان)، جناب آقاي حيدري‌دلگرم (مديركل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري)، جناب آقاي گلكارزاده (فرماندار شهرستان بهار) و جناب آقاي سلطاني (معاون فرماندار بهار)، جناب آقاي غلامي (بخشدار لالجين)، حجت‌الاسلام سيفي (امام جمعه شهر مهاجران) و تمامي اعضاي شوراي اسلامي شهر و همچنين شهروندان شهر مهاجران كه در طول اين مدت يار و ياور بنده و ساير پرسنل شهرداري مهاجران بوده‌اند، كمال تقدير و تشكر را نمايم.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com