علل اصلی مراجعه به مراکز مشاوره در دوران شیوع کرونا چیست؟ همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 خرداد 1399 - شماره 3764
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108251 تاریخ انتشار:  1399-02-17 - 08:53 تعداد بازدید:  190
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

علل اصلی مراجعه به مراکز مشاوره در دوران شیوع کرونا چیست؟

گوناگون


 اضطراب و تنش ناشی از شیوع ویروس کرونا، وسواس، ناتوانی در تحمل ابهامات در رابطه با این بیماری و همچنین اختلاف و ناسازگاری زوجین و فرزندان از مهمترین علل مراجعه به مراکز مشاوره در این مدت است.
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اکنون ۳۵۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور در جهت کاهش و رفع اضطراب و نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا فعالیت می‌کنند.
اعظم کریمی در گفت‌وگو با ایرنا درباره نقش مراکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان در مقابله با کرونا اظهار کرد: خدمات این مراکز مشاوره به‌صورت حضوری و غیرحضوری (تلفنی و...) انجام می‌پذیرد که بی‌شک در دوران پساکرونا نیز تداوم می‌یابد.
به گفته وی، اکنون ۲۱۳ مرکز مشاوره (به‌صورت کاملا فعال) در سراسر کشور به‌منظور مقابله با کرونا فعایت می‌کنند و سایر مراکز نیز به ارائه خدمات مشاوره‌ای و... می‌پردازند.
کریمی ادامه داد: در هر یک از استان‌ها بیش از ۵ هزار متخصص در حوزه بهداشت روانی (شامل روانشناس با گرایش‌های بالینی، شخصیت، کودک، عمومی، مشاور با گرایش‌های خانواده، توانبخشی، عمومی، روانپزشک، مددکار اجتماعی، کارشناس حقوقی و مشاور درباره مباحث معنوی و مذهبی و روان‌سنج) در مراکز مشاوره به ارائه خدمات می‌پردازند.
وی درباره عملکرد این مراکز مشاوره نیز اظهار کرد: جلسات منظم و مستمر این مراکز نقش مؤثری در کنترل و مدیریت اضطراب و نگرانی و همچنین کاهش تبعات ناشی از وسواس‌های فکری و عملی مراجعان داشته و اغلب خدمات به‌صورت رایگان انجام پذیرفته است.
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: این مراکز مشاوره همچنین در زمینه تولید محتوا نیز اقدامات اثربخشی همچون تولید کلیپ، موشن‌گرافی، مصاحبه، اینفوگرافی، پوستر و گفت‌وگوهای زنده در فضای مجازی داشته است و از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به بازنشر این آثار کرده است.
وی خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان با پیش‌بینی مسائل و مشکلات دوران پساکرونا نیز درحال تدوین یک بسته با شناسایی نیازهای روز است که جامعه متناسب با آن برنامه‌ریزی کند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com