شنیده4714 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 10 آذر 1402

Today : Fri, December 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135006 تاریخ انتشار:  1402-08-04 - 08:33 تعداد بازدید:  205
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده4714

شنیده

۱- اختلاف آماری بانک مرکزی و سازمان آمار به نفع مدیران شده است. گویا مدیران آمار بهتر را به عنوان عملکرد، مورد استناد قرار می‌دهند. گفتنی است انتشار آمارهای اقتصادی از سوی مراجع آماری کشور همواره با مشکلات اساسی مانند آمار ناقص، با تاخیر و متناقض مواجه بوده است.

۲- وام مسکن تاثیری در بهبود خرید خانه توسط مردم ندارد. گویا این وام نمی‌تواند به خریداران کمک تأثیرگذاری برای خرید داشته باشد. گفتنی است با آنکه در برخی کشورها وام مسکن تا ۸۰ درصد قیمت خانه را پوشش می‌دهد در برخی شهرهای کشور وام ۹۶۰ میلیون تومانی برای خرید یک اتاق مناسب است.

۳- بحران شدید آب برنامه خودکفایی محصولات کشاورزی را با چالش مواجه کرده است. گویا  مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرده اگر هدف خودکفایی، تولید محصولات غذایی مورد نیاز جمعیت ایران باشد، با الگوی فعلی، منابع آب کافی برای آن نداریم. گفتنی است شاخص بهره‌وری آب در ایران نشان می‌دهد مقدار این شاخص در کشور از متوسط جهانی بسیار کمتر بوده و نزدیک به کشورهای با درآمد کم است.

۴- اینترنت ثابت در کشور پسرفت داشته است. گویا  اینترنت پهن باند ثابت با کاهش ۱ درصدی در تابستان مواجه شده است. گفتنی است یکی از عواملی که باعث عدم استقبال از اینترنت ثابت می‌شود، سرعت و کیفیت پایین آن است.

۵- دلالان ماهی از آشفته‌بازار آن سود ۲۰۰ درصدی می‌برند. گویا در نظام توزیع محصولات کشاورزی و شیلات به شدت دلال بازی رواج دارد. گفتنی است تاسیس فروشگاه زنجیره‌ای شیلات به دلیل زد و بند برای درج قیمت بالاتر و جذب مشتری با تخفیف صوری کمکی به حذف این دلال بازی‌ها نکرده است.

۶- قانون شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی نقص دارد. گویا در قانون اخیر که در سال ۱۴۰۲ توسط  مجلس تصویب شده، هر نامزد انتخاباتی باید یک شماره حسابی را مشخص کند که مشخصا بگوید هزینه‌های تبلیغاتی ازطریق آن حساب پرداخت می شود. گفتنی است در این قانون هزینه‌های اطرافیان داوطلب و... قابل محاسبه نیست.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com