اجرای شهر دوستدار کودک امسال با توان بیشتری ادامه خواهد داشت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113519 تاریخ انتشار:  1399-08-29 - 11:25 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی استان:
اجرای شهر دوستدار کودک امسال با توان بیشتری ادامه خواهد داشت

اجتماعی

 کوچک‌اند، ولی آرزوهای بزرگ دارند. اگر از ما بزرگتر‌ها بپرسند چه آرزویی دارید، بی‌شک آرزوی برگشتن به روزهای پاک و بی‌غل و غش کودکیمان را داریم. بین آرزوی ما و کودکان خیلی فرق است، شاید آنها بالاخره روزی به آرزویشان برسند، ولی آرزوی ما بعید و دست‌نیافتنی است.
همین که روز جهانی کودک سر می‌رسد، همه‌جا پر می‌شود از عکس‌های رنگی و شاد کودکان دور و اطرافمان؛ خب درستش هم همین است. اصل و رسمش این است که کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شود تا بتواند با مشکلات و مسائل خود در دوران بزرگسالی مقابله کند.
مفهوم «شهر دوستدار کودک» در راستای نظریه‌های حقوق شهروندی برای کودکان شکل گرفت، این طرح برای مشارکت دادن بچه‌ها به محیط اطرافشان تلاش می‌کند و به‌دنبال ضمانت تمامی حقوق آنها، مشارکت در جامعه و زندگی اجتماعی، تصمیم‌گیری درباره شهر، دسترسی به خدمات اساسی، امنیت در فضاهای شهری و محافظت در برابر خشونت، بازی کردن و ملاقات با دوستان و درنهایت به‌رسمیت شناختن کودکان به‌عنوان یک شهروند است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، در گفت‌وگو با همدان‌پیام بیان کرد: این شهر به یکی از نامزدهای دریافت نشان دوستدار کودک در سال گذشته معرفی شد که با توجه به زیرساخت‌ها و برنامه‌های اساسی که در این زمینه توسط دبیرخانه‌ در معاونت شهرداری انجام گرفته است، شهرداری نیز بر همین اساس نسبت به تحقق این امر اقدامات لازم را پیگیری کرده است.
روح‌ا... وجدی‌هویدا تجهیز اتاق مادر و کودک در مساحت ۷۰ مترمربع در بسیاری از پارک‌های سراسر استان و ایجاد 2 خانه بازی در محدوده کوی شهید مدنی را از جمله اقدام‌های انجام‌شده در راستای تحقق اهداف شهر دوستدار کودک در همدان برشمرد.
وی در ادامه افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزش ارتباط با کودکان و مهارت‌های تربیتی مادران با کودکان خود در رده سنی بین 6 تا 8 سال را درنظر گرفته است که تشکل‌ها و گروه‌هایی که در این زمینه تخصص دارند ورود پیدا کرده و کارهای ابتدایی آن درحال بررسی است و تا سال آینده به احتمال زیاد راه‌اندازی خواهد شد.
وجدی‌هویدا عنوان کرد: شهر دوستدار کودک نیز از جمله برنامه‌هایی است که اجرای آن سال گذشته آغاز شده و امسال با توان بیشتر در همدان ادامه خواهد داشت.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به مقوله ورزش بیان کرد: امسال در بحث ورزش شهروندی با رویکرد جدید به‌دنبال گسترش ورزش شهروندی در تمامی محلات همدان هستیم تا تمامی محلات درگیر ورزش شهروندی شوند.
وی در ادامه افزود: یکی از برنامه‌های این سازمان توجه به کودکان و نوجوانان در طرح شهر دوستدار کودک بوده که به‌قطع با همکاری پیرو امضای تفاهمنامه بین کانون پرورش فکری استان همدان با یکی از فرهنگسراها بوده که به‌قطع با همکاری دوطرفه می‌توانیم در تحقق این هدف گام‌های بلندی برداریم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com