1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) از طرح‌ها و برنامه‌ها استانی در زمینه اقامه نماز حمایت می‌کنیم همدان پیام
 
 
دوشنبه - 11 اسفند 1399 - شماره 3987
 
امروز : دوشنبه ، 11 اسفند 1399

Today : Mon, March 1, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  116042 تاریخ انتشار:  1399-12-04 - 10:16 تعداد بازدید:  118
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
از طرح‌ها و برنامه‌ها استانی در زمینه اقامه نماز حمایت می‌کنیم

فرهنگی

 اجلاس استانی نماز روز گذشته در همدان برگزار شد، در سال‌های اخیر این اجلاس که به همت ستاد اقامه نماز استان همدان و حمایت متولیان امر در استان برگزار می‌شود همواره این مهم را برای مردم تداعی می‌کند که نماز خواندن گامی جهت نمازی‌شدن است، نمازی شدن به آن معنا است که گفتار، رفتار و کردار انسان در 2 بعد فردی و اجتماعی، آراسته به کارکردهای نماز باشد.
فراخوان بیست‌ونهمین اجلاس سراسری نماز، از دهم شهریور‌ماه منتشر شد و علاقه‌مندان تا دهم آذر‌ماه سالجاری آثار خود را در 3 محور و و در 3 قالب، علمی ـ پژوهشی، ادبی ـ هنری و ایده‌ها و تجربیات موفق به نشانی www.namaz.ir ارسال کردند.
اجلاس استانی نماز همدان( با شعار پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد) با حضور شاهرخی استاندار همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانی نماینده ولی فقیه در استان، میرصفدری معاون حوزه توسعه انسانی استانداری، حجت‌الاسلام حسنی‌حلم دبیر ستاد اقامه نماز استان، فرمانداران سراسر استان و مدیران استانی، به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور حجت‌الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

 حمایت از طرح‌ها و برنامه‌ها استانی در زمینه اقامه نماز
استاندار همدان در این اجلاس گفت: از طرح‌ها و برنامه‌ها استانی در زمینه اقامه نماز حمایت می‌کنیم.
در حوزه نماز اقدامات خوب و مؤثر انجام شده که شایسته قدردانی است.
سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه در ابتدا و پایان سال، به دستگاه‌های اجرایی تأکید موکد بر اجرای نماز انجام می‌شود، گفت: استان همدان در ارزیابی‌های مختلف توانسته رتبه ممتاز کشوری را کسب کند.
استاندار همدان تأکید کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام عید، ضرورت دارد نمازخانه‌ها و وضوخانه‌های بین‌راهی استان بررسی شوند و نواقص آنها برطرف شوند. وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی بهترین نقطه اداره را به محل اقامه نماز اختصاص دهند، گفت: از طرح‌ها و برنامه‌های استانی در زمینه نماز حمایت می‌شود.
 نماینده ولی‌فقیه: همدان از استان‌های برتر کشور در زمینه نماز است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز گفت: بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که استان همدان یکی از استان‌های برتر کشور در بحث نماز است به نحوی که مدیران استان نسبت به این فریضه الهی توجه ویژه و مطلوبی دارند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌ا... شعبانی افزود: توجه به نماز در واقع مدیریت بر نفس است و اگر انسان می‌خواهد بر نفس خود مدیریت داشته باشد، باید اهل نماز باشد و در غیر این‌صورت فرد در عرصه مدیریت نیز به موفقیت دست پیدا نمی‌کند.
وی با تأکید بر اینکه اگر مدیری نسبت به نماز تسامح داشته باشد، شرط مشروعیت را از دست خواهد داد، اظهار کرد: بدون مدیریت بر نفس که مظهر آن مسأله نماز است مدیریت اجتماعی رخ نمی‌دهد و اگر مدیری اهل ذکرا... شد، آن موقع جامعه نیز اهل ذکرا... شده و از خلاف، بی‌بندوباری، اختلاس و کم‌کاری دوری و اجتناب می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه خداوند ۲ بار پیامبر اسلام(ص) را دعوت به قیام کردند، افزود: نخستین، دعوت به قیام شبانه و اقامه نماز و دومی نیز دعوت به مدیریت اجتماعی است که آن هم در گرو توجه به نماز محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه فعالیت در عرصه نماز دارای میدان وسیعی است، تصریح کرد: در حوزه اقامه نماز با وجود تمام فعالیت‌های انجام شده، باید گفت که کارهای نکرده فراوانی نیز داریم و نباید از آن غافل شویم.

 نماز باید در همه اعصار در اولویت باشد
رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان نیز با توجه به شرایط کشور از نظر شیوع کرونا و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برنامه‌های ستاد اقامه نماز بیشتر در فضای مجازی برگزار می‌شود، برگزاری ۱۹ مورد اجلاس دانش‌آموزی، دوره‌های ویژه آموزش مجازی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی، کارمندان، ائمه جماعات، مدیران مدارس، مربیان و مدرسان را از جمله برنامه‌های ستاد اقامه نماز استان همدان در سالجاری عنوان کرد.
حجت‌الاسلام قرائتی گفت: نماز اولویت اول و اصلی همه عبادت‌هاست و باید در همه اعصار در اولویت باشد.
وی گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در استان، به فرهنگ‌سازی نماز در زیرمجموعه خود توجه داشته باشند. رئیس ستاد اقامه نماز کشور، تصریح کرد: به اقامه نماز در مدارس و مراکز آموزشی و تربیتی به‌صورت ویژه تأکید می‌شود. نماز در ادارات و برگزاری نماز جماعت باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی همچنین از امام‌جمعه، استاندار و مدیران استان همدان برای اهتمام به امر نماز قدردانی کرد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشورگفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در استان، به فرهنگ‌سازی نماز در زیرمجموعه خود توجه داشته باشند. به اقامه نماز در مدارس و مراکز آموزشی و تربیتی به‌صورت ویژه تأکید می‌شود.

 مثلث قوام‌بخشی به شخصیت انسان
مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان پیش از این، اظهار کرده بود: این مجموعه در 6 ماهه دوم سال برنامه‌های مختلفی در دستور کار خود دارد که از این میان می‌توان به برنامه‌ریزی فعالیت‌های آموزشی ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی، کارکنان و خانواده آنها و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی در سطح استان اشاره کرد.
مرتضی حسنی‌حلم، با بیان اینکه، خانه، مدرسه و مسجد، مثلث قوام‌بخشی به شخصیت انسان است، ادامه داد: از مهم‌ترین اقدامات این مجموعه برای نیمه دوم سال، برگزاری اجلاس استانی نماز با موضوع «پیوند نماز، مدرسه، خانه و مسجد» است.
وی اشاره‌ای به نرم‌افزار‌های نماز کرد و گفت: در این بین نرم‌افزار «راه‌های تکمیل نماز»، «عطر بهشت» و «ماهک» از تولیدات حوزه نماز است که به‌همت مرکز تخصصی نماز در فصل‌‌های مختلف و متنوع برای آحاد مردم به‌ویژه گروه سنی کودک و نوجوان و خانواده به بیان مسائل مرتبط با نماز می‌پردازد، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت قنوت https://qunoot.net این نرم‌افزار‌ها را دریافت کنند.
امسال در اجلاس استانی نماز از ۲۰ دستگاه شایسته تقدیر ویژه، تجلیل شدند. امسال بخش دیگری به تقدیرات حوزه نماز اضافه شد و آن تجلیل از افراد حقیقی در هر پست و جایگاهی همچون راننده نمونه در حوزه نماز، دانشجو، خادم مسجد، ورزشکار، معلم و ... است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com