نیکبخت به کارخانه‌ها برود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Tue, May 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83760 تاریخ انتشار:  1396-11-16 - 05:45 تعداد بازدید:  135
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نیکبخت به کارخانه‌ها برود

یادداشت

 استاندار همدان در نشست خبری اخیر خود اظهارات قابل تأملی داشت هرچند که پاسخ شفافی به موضوعات مهم استان بویژه حوادث اخیر و دلایل این تجمعات اعتراضی، چرایی کندی تغییرات در استان و نرفتن مدیران ناکارآمد و ناهمراه با دولت در استان از جمله آنها بود.
اما فارغ از گزیده‌گویی و پاسخ‌های پوشیده نیکبخت به سؤالات خبرنگاران، یکی از اشارات وی پرونده معطل مانده پتروشیمی در استان بوده است. جدای از مشکلات تاریخی این پروژه و حواشی آن، نیکبخت گفت که برای این پروژه 115 جلسه با مسئولان داشته است.
150 جلسه برای پیگیری یک موضوع اقتصادی درون استانی آنهم از سوی استاندار از زوایای مختلفی می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد اما برجسته ترین برداشت رکوردزنی استاندار همدان در پیگیری برای راه‌اندازی پتروشیمی بوده است. این اصرار و پشت کار در برپایی جلسات، استاندار همدان اگرچه قابل تقدیر است اما سؤالی که مطرح است چرایی اصرار بر یک مجموعه - حتی به اندازه یک پتروشیمی- و صرف توان و وقتی است که می‌توانست صرف رسیدگی به واحدهای دیگر استان شود.
به اذعان نیکبخت همدان در هنگام ورود او با انبوهی از واحدهای تعطیل و نیمه‌‌تعطیل روبه‌رو بود که راه‌اندازی این مجموعه‌ها از اولویت‌های دولت و استاندار قرار گرفت. اما علی‌رغم تلاش‌ها و برپایی جلسات متعدد برای رفع مشکلات و موانع، امروز به اعتراف نایب‌رئیس اتاق بازرگانی همدان، صنعت همدان با یک‌سوم ظرفیت در حال چرخیدن است.
نیکبخت البته درست می‌گوید. او نه‌تنها برای پتروشیمی همدان، بلکه چند واحد گل درشت استان به نوعی تمام قد وارد شده و پیگیر امور این واحدها بوده و همواره این مجموعه‌ها را در صدر گفته‌ها و مجالس خود نشانده است.
بخشی از توجه بیش از حد نیکبخت به این واحدها طبیعی بوده؛ چراکه گستردگی و ثروت‌آفرینی این واحدها در صورت راه‌اندازی یا افزایش تولید قابل توجه است. اما در کنار این مجموعه‌ها صدها واحد دیگر در استان وجود داشته‌اند که نه در انتظار 115 جلسه بلکه در حد یک بازدید ساده یا جلسه با نیکبخت مانده‌‌اند که مشکلات خود را بازگو و رفع کنند.
استاندار به ادعای خود هدف‌گیری ایجاد 30 هزار شغل را در استان همدان دارد. با تأييد این جهت‌گیری باید از وی پرسید که مگر تحقق این هدف به غیر از واحدهای تولیدی موجود و در حال فعالیت زمینه و بستر دیگری نیز دارد؟!
جدای از اینکه هنوز تردیدهایی در مورد اشتغال 14 هزار نفری مورد ادعای استاندار در همدان مطرح است و آمارهای یکطرفه و بدون ارزیابی نتوانسته اذهان عمومی را اقناع کند.
استاندار اگر خواهان رشد اقتصادی حقیقی و متوازن در استان است باید بخشی از پیگیری‌ها و پشت کار خود را برای واحدهای مشکل‌دار و تحت فشار در استان اختصاص دهد و به حضور در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بسنده نکند.
چه اینکه یکی از آسیب‌های دولت روحانی تمایل به مدیریت ستادی و علاقه مدیران به اتاق‌های خود بوده که آنها را از درک مشکلات و چاره‌جویی آن دور کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com