گوشت قرمز به بازار همدان نمی‌رسد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  87288 تاریخ انتشار:  1397-09-14 - 12:31 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گوشت قرمز به بازار همدان نمی‌رسد

اقتصادی


محمد نظرپور با بیان اینکه مصرف سالیانه گوشت قرمز در همدان سالانه 21 هزار تن است ، اظهارکرد: سال گذشته 28 هزار و 600 تن گوشت قرمز در همدان تولید شده که 7600 تن مازاد بر مصرف بوده است.
وی با اشاره به اینکه واحدهای موجود فعال است، بيان کرد: برنامه تولید امسال 30 هزارتن است که در 6 ماهه اول 17 هزار و 900 تن تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش تولید دارد.
وی افزود: مدتی است که دام از استان خارج می‌شود که از عوامل اصلی افزایش قیمت در بازار است که اخیراً در جلسه تنظیم بازار تصمیماتی گرفته شده و قرار شده دامپزشکی اجازه خروج دام را محدود کند تا اول نیاز بازار تأمین شود.
نظرپور با بیان اینکه صادرات دام ممنوع است، به ايسنا گفت: خروج دام از استان به استانی دیگر ممنوع نیست به‌طوریکه ما بخش زیادی از بازارهای استان‌های قم، اصفهان و استان‌های شمالی را تأمین می‌کنیم.
 گوشت قرمز در همدان «۸۰ هزار تومان» شد
رئیس اتحادیه قصابان همدان هم به تسنيم گفت: قیمت گوشت قرمز در همدان به ۸۰ هزار تومان رسیده است.
اکبر سپهری‌وفا بيان کرد: به دنبال افزایش قیمت دام زنده، قیمت هرکیلوگرم گوشت قرمزی که به دست مصرف کننده می‌رسد نیز افزایش یافته است.
وی با بیان‌اینکه خروج دام از استان یکی از علل اصلی گرانی بوده است، ابراز کرد: مسئولان در تلاشند تا جلوی خروج بی رویه دام به خارج از استان را بگیرند.
رئیس اتحادیه قصابان همدان به قیمت گوشت قرمز در بازار همدان اشاره کرد و گفت: امروز قیمت هرکیلوگرم نرمه گوشت گوسفندی 80 هزار تومان و گوشت مخلوط نیز 60 هزار تومان است.سپهری‌وفا با بیان ‌اینکه قیمت گوشت گوساله نیز تفاوت چندانی با گوشت گوسفندی ندارد، بيان کرد: هرکیلو گرم نرمه گوساله با قیمت 70 هزار تومان و مخلوط نیز با قیمت 60 هزار تومان به فروش می‌رسد.وی ابراز کرد: روزانه 3 تا 4 تن گوشت منجمند وارد فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌شود اما این میزان از واردات پاسخگوی نیاز مردم نیست.
رئیس اتحادیه قصابان با تاکید بر اینکه تمهیداتی از سوی مسئولان برای کاهش قیمت گوشت اندیشیده شده است، گفت: امیدواریم در هفته‌های آینده شاهد روند نزولی قیمت گوشت باشیم.
وی افزود: سهمیه مستقلی برای تامین گوشت استان همدان تعریف نشده است و گوشت‌هایی که وارد استان می‌شود از سرریز استان تهران است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com