تغییر قاضی القضات شهر همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85304 تاریخ انتشار:  1397-07-15 - 06:00 تعداد بازدید:  565
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

■ اژه ای معاون قوه قضائیه: ستاد اقتصاد مقاومتی تدبیر می کند تا اقدامات قضایی به اقتصاد لطمه وارد نکند
تغییر قاضی القضات شهر

اخبار

 دستگاه قضایی استان روز گذشته شاهد یک تغییر و تحول در بدنه اصلی خود بود، محمد رضا مترقب مدیر کل دادگستری استان پس از 7 سال مدیریت این مجموعه جای خود را به توکل حیدری داد تا از این پس مدیری با اصالت زنجانی بر این مسند بنشیند.
توکل حیدری زاده روستای سریش بار از توابع بخش بزينه رود شهرستان خدابنده استان زنجان است ، رئیس دادگستری شهرستان خدابنده ، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان زنجان، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی مدیر کل جدید می باشد.
مراسم تودیع ومعارفه مدیر کل دادگستری همدان صبح روز گذشته در مجتمع فرهنگی ابن سینا همدان برگزار شد. سالن مراسم مملو بود از حضور مسئولان قضایی استان و اداری استان و حجت‌الاسلام والمسلمين محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه میهمان ویژه این مراسم بود .
تاکید بر کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های قضای، محترم شمردن مردم ، پرهیز از پرداختن به مواردی که موجب یاس و ناامیدی مردم می شود، توجه به رویکرد پیشگیری در خصوص آسیب های اجتماعی و تقویت شورا‌های حل اختلاف، مطلوب نبودن تعداد نیروی انسانی در شاخه های قضایی از جمله مواردی بود که در این مراسم به آن پرداخته شد.
از آنجا که در این مراسم خبرنگاران حضور نداشتند در ادامه خبر ارسالی از سوی روابط عمومی دادگستری همدان منتشر می شود.
 تاکید بر خدمت  صادقانه و بدون منت به مردم
معاون اول قوه قضايي در اين مراسم خدمت صادقانه و بدون منت به مردم را از جمله وظايف ذاتي مسئولان دانست و تأكيد کرد در نظام اسلامي هيچ خدمتي موجب منت بر مردم نيست و بلكه مردم بر مسئولان منت دارند.حجت‌الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي مسئوليت را به عنوان امانتي از سوي مردم و نظام در دست مسئولان دانست و گفت: يكي از آموزه‌هاي اسلامي امانتداري است و همه ما بايد بدانيم در قبال اين امانت از مسئوليت جزء تا كل بايد به نحو احسن و تمام معنا، به نحو مطلوب انجام وظيفه نماييم.
 وی تشكيل ستاد اقتصاد مقاومتي در قوه قضاييه و دادگستري استان‌ها را از اقدامات مهم در اجراي مطالبات مقام معظم رهبري عنوان کرد و اظهار داشت: اين ستاد در هر استان بررسي مي‌كند چه بخش‌هايي از اقتصاد ممكن است به سمت كم‌كاري و نقصان برود و نقاط آسيب‌پذير را شناسايي و به نحوي تدبير مي‌نمايد تا اقدامات قضايي حتي‌الامكان به اقتصاد لطمه‌اي وارد نكند.
معاون اول قوه قضايي تأكيد کرد در برابر جنگ رواني دشمن نبايد ناخواسته به آن دامن بزنيم و توجه شود با نشر مطالب بدون تعقل و احراز صحت در زمين دشمن بازي نكنيم و علاوه بر گفتار، به صورت عملي هم در مقابل تبليغات دشمن بايستيم و جبهه دشمن را در اين بخش نيز ناكارآمد بگذاريم.
 بايد تمام داوري‌ها بدون حب‌وبغض باشد
نماينده ولي فقيه در استان نيز در اين مراسم با اعلام تشكر مردم قدرشناس همدان از رئيس كل دادگستري همدان عنوان کرد: بايد تمام داوري‌ها بدون حب‌وبغض باشد؛ چراكه نفسانيت و حب ذات باعث مي‌شود انسان ضعف‌هاي خود را نبيند و هر كس بايد در درجه اول خودش را اصلاح كند.
آيت‌ا... محمدي يكي از مشكلات انقلاب را سپردن بعضي از مناصب حساس به برخي افراد غير خودساخته دانستند كه بايد توجه به اين خودساختگي در زمان احراز شرايط افراد براي تصدي پست‌ها در نظر گرفته شود.
امام‌جمعه همدان عنوان نمودند: بعضاً حس بدبيني باعث مي‌شود كار ارزشمند قضات و دادگستري ديده نشود و اين ظالمانه است كه مجاهدت قضاتي كه بعضاً حتي جان خود را نيز نثار مي‌كنند، ناديده گرفته شود.
  برقراري امنيت شرط استقرار آرامش در جامعه
استاندار همدان نيز در اين آيين در بخشي از سخنان خود برقراري امنيت را شرط استقرار، آرامش و احساس امنيت در جامعه دانست و گفت: قوه قضايي نهايت تلاش و كوشش و ظرفيت خود را بر آن داشته تا بتوانيم كشور را آرام اداره كنيم و هر سه قوه با هم مرتبط و هم‌افزاي يكديگر هستند و تجربه نشان داده كه با همراهي آنان با يكديگر امور به خوبي پيشرفت مي‌كند.
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) استان همدان نيز در سخناني انقلابي بودن را يكي از مهمترين ويژگي‌هاي مدیر کل سابق عنوان کرد و اظهار داشت: در مقاطع حساس مديريت انقلابي مجموععه قضايي استان موجب برون‌رفع از معضلات ومسالئ مهم اجتماعي شده است و دادگستري كل استان همدان همواره در جهت تقويت و پشتيباني از مجموعه بسيج و سپاه از هيچ تلاشي فروگذار نكرده است.
محمدرضا مترقب مدیر کل سابق نیز با تقدير از مجموعه قضايي استان و سازمان‌ها و اداراتي كه مجموعه دادگستري استان را در تحصيل نتايج و تحقيق اهداف ترسيمي ياري نموده‌اند، گفت: نتيجه اين تلاش‌ها برقراري امنيت و آرامش مطلوب و توسعه مناسب استان است.  
 مجموعه قضايي استان در كمين مديران براي مچ‌گيري نيست
رئيس كل جديد دادگستري استان همدان نيز  اظهار داشت: در نظام جمهوري اسلامي ايران شيفتگي سازماني وجود ندارد و هيچ مجموعه‌اي نمي‌تواند به تنهايي خود را مسئول پيشرفت و توسعه بداند، بلكه بايد تمام مديران مانند اجزاي يك پيكره به‌گونه‌اي متفق عمل كنند تا منويات مقام معظم رهبري و مطالعات مردمي محقق شود.
توكل حيدري با تأكيد بر ضرورت تعامل و همراهي با ساير نهادها وادارات و مديران آنها خاطرنشان کرد:  تعامل به معناي ناديده گرفتن تخلفات و جرايم و تضييع حقوق مردم و اشاعه نارضايتي نيست، بلكه بايداين قبيل امور مجدانه پيگير شود.
وی با بیان اینکه مجموعه قضايي استان در كمين مديران براي مچ‌گيري و افشاي آنها نيست افزود: رويكرد این مجموعه پيشگيرانه است و در قبال هر مديري كه در سراشيبي لغزش قرار گرفته باشد ، از باب پيشگيري، با خودش و مراجع مرتبط مذاكره و نهي و بازداري صورت خواهد گرفت و ان‌شاءا... هيچ مديري مرتكب خطا و لغزش نگردد. حیدری در خصوص مسائل اقتصادي هم انگونه اظهار نظر کرد: امروزه بسياري از مشكلات واحدهاي اقتصادي، معضل قضايي نيست، بلكه مسائل آنها با بانك‌ها و در موضوعات عرضه و تقاضا و بازاريابي است، اما بعضاً اگر رنگ و بوي قضايي داشته باشد، كمك مي‌كنيم تا واحدهاي توليدي به چرخه توليد بازگردند يا با قوّت به توليد خود ادامه دهند.
رئيس كل دادگستري استان با ابراز خرسندي از وضعيت استان در مديريت معضل بيكاري گفت که تلاش مي‌كنيم تا مردم شريف استان همدان در توليد و اشتغال توفيق داشته باشند. حیدری در ادامه افزود: برخی از مديران كم‌تحرك را تقويت مي‌كنيم تا در وظايف خود كوشا باشند و همچنين به متوليان امور در موضوعات حفاظت از منابع طبيعي و اراضي ملي و تغيير كاربري فضاي سبز و باغات و مديريت آب در كميسيون‌ها و كميته‌هاي مربوطه كمك خواهيم كرد.حيدري با اشاره به ضرورت كاهش جمعيت كيفري زندانيان اظهار داشت: حتماً بايد مجرمان حرفه‌اي و سابقه‌دار كه امنيت مردم را سلب مي‌كنند، در زندان باشند تا مردم از نعمت آسايش بهره‌مند گردند. اما بايد از زنداني كردن غيرضرور افراد كه موجب آسيب‌رساني به آنها و خانواده‌هاي  مي‌گردد، جلوگيري نمود.در این مراسم ضمن قدر دانی از زحمات محمدرضا مترقب رئیس سابق دادگستری استان همدان ، توکل حیدری به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان معرفی شد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com