انتظارات از جشنواره فیلم رشد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 2 بهمن 1397 - شماره 3395
 
امروز : چهارشنبه ، 3 بهمن 1397

Today : Tue, January 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه شیراز97
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84166 تاریخ انتشار:  1397-01-28 - 05:45 تعداد بازدید:  173
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتظارات از جشنواره فیلم رشد

یادداشت

 این روزها شاهد یک رویداد فرهنگی و هنری در استان هستیم که در نوع خود حائز اهمیت بوده و قطعا آثار و نتایج مهمی برای استان به دنبال دارد.
چهل و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد که از 26 فروردین ماه آغاز شده است، این روزها در سطح مدارس، کانون های فرهنگی و دیگر مراکز و مکان های هنری نقاط مختلف استان در حال برگزاری است.
جشنواره بین المللی فیلم‌های آموزشی رشد، قدیمی ترین جشنواره فیلم در ایران و جشنواره‌ای تخصصی است كه با مدیریت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی و اهتمام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، هر سال با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی فیلم های برتر آموزشی و تربیتی، برگزار می گردد.
این جشنواره که حوزه هنری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در برگزاری آن با آموزش و پرورش همکاری دارند، به عنوان یکی از قدیمی ترین گردهمایی اهالی هنر سینما در ایران است که در میان مخاطبان خاص خود یعنی دانش آموزان، معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت و حتی سایر علاقمندان از جایگاه مهمی برخوردار است.
از طرفی پیگیری اهداف آموزشی و تربیتی در جشنواره فیلم رشد نشان می دهد که نقش هنر هفتم در عرصه های علمی، آموزشی و تربیتی بسیار مهم است، کما اینکه صاحبنظران آموزش و پرورش نیز بر این باورند که می توان از این طریق، بیشترین، بهترین و سریع ترین مفاهیم علمی، آموزشی و فرهنگی را به دانش آموزان منتقل نمود.
جشنواره بین المللی رشد به عنوان نخستین جشنواره آموزشی کشورمان طی چهار دهه با برگزاری منظم و منسجم خود یکی از پرمخاطب ترین جشنواره های سینمایی به حساب می آید.
با این تفاسیر انتظار می رود سرمایه گذاری خوبی برای این گونه جشنواره ها صورت گیرد و از فرصت برگزاری آن در جهت تحقق اهداف مورد نظر به ویژه هدف های آموزشی و تربیتی استفاده شود.
از طرفی شایسته است دست اندرکاران عرصه فرهنگ و هنر همواره در جهت ارتقای کیفی اینگونه رخدادهای مهم فرهنگی و هنری تلاش کنند تا جامعه مخاطبین بیش از پیش بتوانند از آثار آن بهره مند شوند.
 نکته دیگر این که جایگاه فرهنگی و هنری استان ایجاب می کند که چنین جشنواره هایی در سطح استان با کیفیت بهتر و مناسب تر از قبل برگزار شود و در پایان نیز شاهد آثار محسوس آن در ابعاد مختلف به ویژه بُعد آموزشی  در مدارس استان باشیم.
تجربه رویدادهای هنری در استان نیز نشانگر آن است که هر چقدر در این حوزه بهتر عمل کنیم و از تمام ظرفیت ها و امکانات جهت برگزاری مناسب آن استفاده نماییم، علاوه بر نتایج این برنامه ها برای جامعه هدف و مخاطبین، به ارتقای جایگاه فرهنگی و هنری اسان نیز کمک خواهد کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com