زمینه یک تغییر خوب در مدیریت استان را فراهم کنیم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86054 تاریخ انتشار:  1397-08-10 - 10:13 تعداد بازدید:  180
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

زمینه یک تغییر خوب در مدیریت استان را فراهم کنیم

یادداشت
براساس آنچه قبل از این اعلام شده است، این کار تا اواخر آبان انجام خواهد شد تا در مهلت قانونی مدیران جدید استانی معرفی شوند.
نیکبخت، استاندار همدان نیز جزء مدیران بازنشسته ای  است که ظرف یک ماه آتی باید جای خود را به فرد دیگری بدهد تا پس از 5 سال، مدیریت ارشد استان تغییر کند.
در این خصوص آنچه تاکنون در فضای سیاسی و رسانه ای استان شاهد بوده ایم، بیشتر تحلیل ها و گمانه زنی ها به سمت افراد و چهره های احتمالی استانداری همدان رفته و به نوعی افکار عمومی را درگیر نام ها کرده اند و این در حالی است مهم تر از اسامی و چهره ها، شاخص ها و ملاک ها از یکسو و شرایط و مقتضیات استان از سوی دیگر است.
قابل تأمل اینکه در میان مباحث مطرح شده در رسانه ها و اظهارات فعالان سیاسی استان، کمتر به این موارد پرداخته شده و آنها نتوانسته اند تصویر درست و مبتنی بر واقعیات استان از وضعیت کنونی و شاخص های مدیر ارشد استان ارائه دهند.
بدون تردید علاوه بر شاخص ها و ملاک های یک استاندار موفق از جمله توان مدیریتی بالا، تجربه کافی، شجاعت، تعهد و...، فردی باید در رأس مدیریت استان قرار گیرد که شرایط استان را کاملا شناخته و بتواند برنامه های توسعه را در بهترین حالت پیش ببرد.
امروز بدون اینکه بخواهیم به عملکرد گذشته بپردازیم و یا تلاش ها و خدمات مدیریت فعلی در طول 5 سال اخیر را نادیده بگیریم، باید اذعان کنیم که همدان جزو استان هایی است که با نقطه مطلوب توسعه فاصله معناداری دارند.
هنوز آنطور که باید و شاید نتوانسته ایم از ظرفیت های ارزشمند موجود به نحو کافی در جهت پیشرفت استان استفاده کنیم  و این درحالی است که توانمندی استان بیش از اینهاست و می توان با برنامه ریزی درست و مدیریت قوی گام های موثرتری برداشت.
از اینها گذشته، امروز شرایط استان متاثر از وضعیت اقتصادی کشور و نیز برخی مسائل و مشکلات خود به گونه ای است که نیازمند تحرک بیشتر و فعالیت های هدفمندی در جهت توسعه است .
درچنین شرایطی سکان هدایت استان باید به فردی توانمند و قوی سپرده شود تا با مدیریت او بخش های مختلف جان تازه ای به خود بگیرند و شاهد وضعیت بهتری در استان باشیم.
با این اوصاف پیش از پرداختن به چهره ها و اینکه  کدام یک از آنها استاندار می شوند، به این موضوع پرداخته شود که در شرایط کنونی مدیریت ارشد استان چه ویژگی ها و شاخص هایی را باید داشته باشد و چگونه باید عمل کند که موانع و مشکلات موجود در مسیر توسعه مرتفع گردد. 
اگر با این نگاه به موضوع بپردازیم و تحلیل گران و فعالان رسانه ای و سیاسی از این زاویه بحث تغییر استاندار را دنبال کنند، آنگاه می توان امیدوار شد که زمینه یک تغییر خوب در مدیریت استان فراهم گردد

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com