توسعه مسیر گردشگری غرب با قلم رسانه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138682 تاریخ انتشار:  1403-04-19 - 09:38 تعداد بازدید:  112
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مسیر گردشگری غرب، اصحاب رسانه کرمانشاه را به همدان آورد
توسعه مسیر گردشگری غرب با قلم رسانه

نویسنده : سمانه جهانگیری عرش

گردشگری


شهردار همدان: سهم گردشگری با مشارکت ۳استان غربی ارتقاء می‌یابد

کارشناس مطبوعات کرمانشاه: تور رسانه‌ای یک فرصت برای تبادل تجربه است


جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه‌های استان کرمانشاه به میزبانی شهرداری همدان، خانه مطبوعات و مجموعه فرهنگی رسانه‌ای همدان‌پیام، در استان همدان حضور یافتند و از مراکز تاریخی فرهنگی و بخش‌های مرتبط با رسانه بازدید کردند.

با وجود اینکه غرب کشور و به‌ویژه استان همدان با جاذبه‌های خود از منظر تاریخی، اکوتوریسم، موزه‌ها، مناظرطبیعی و فرهنگی، ادیان و ... فرهنگ و تمدنی دیرینه در دل خود جا داده است، نگاهی به آمارها نشان می‌دهد که گردشگری در منطقه غرب، آن‌چنان که باید و شاید متناسب با قابلیت‌ها نیست.

سال گذشته بود که برای تبیین اهداف گردشگری تاریخ و تمدن در 3 استان همدان، کرمانشاه و سنندج، "مسیر گردشگری غرب" تعریف و بر اساس آن تفاهم‌نامه مشترک بین 3 شهرکرمانشاه، همدان و کردستان با عنوان "مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران"، منعقد شد تا استان‌های غرب بتوانند با شناساندن قابلیت‌های گردشگری خود به داخل و خارج از کشور، به جذب سرمایه‌گذار از این راه بپردازند.

این تفاهم نامه تعریف جدیدی از مقاصد گردشگری داشت و بنابر آنچه هدف‌گذاری شده‌است سبب شکوفا شدن اقتصاد منطقه غرب در حوزه‌های مختلف و شناساندن عظمت بیستون، اورامانات و هگمتانه خواهد شد.

با این رویکرد، دیروز با حضور جمعی از سفیران فرهنگی و تأثیرگذاران اصلی تحقق این مهم در حوزه گردشگری، جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه‌های استان کرمانشاه به همدان آمدند.


 رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات کرمانشاه با معرفی "کتیبه بیستون" به عنوان نخستین روزنامه دیواری در کشور گفت: قدیمی‌ترین خانه مطبوعات کشور در همدان و کرمانشاه شکل گرفت که این مورد نشان دهنده قدمت تاریخی و مرز مشترک رسانه‌ای این 2 استان همسایه است.

 هیچ چیزی جای رسانه‌های کتبی و کتاب را نمی‌گیرد

فریدون معتمدیان، با حضور بین مسئولان و اصحاب رسانه همدان گفت: کرمانشاه با پیشینه طولانی جزو استان‌هایی است که رسانه‌ها با نفوذ و اثرگذاری در آن شکل گرفته‌است.

وی با اشاره به اینکه هیچ چیزی جای رسانه‌های کتبی و کتاب را نمی‌گیرد، بیان کرد: هرجایی مطبوعات نظارت نداشته باشد فساد بیشتر خواهد شد.

معتمدیان با بیان اینکه جایگاه خانه مطبوعات در مدت اخیر تضعیف شده و باید به آن توجه شود گفت: در این بین باید به رسانه‌ها هم توجه ویژه شود.

 مردم‌داری فرهنگ اصلی مردم کرمانشاه است

کارشناس مطبوعات اداره ارشاد کرمانشاه نیز با اشاره به خدمات خانه مطبوعات این استان به اهالی قلم گفت: هر چند از زمان دولت هشتم اختصاص مسکن به خبرنگاران پیگیری می‌‌شد اما سال گذشته با پیگیری جدی که انجام شد 240 واحد مسکن در بهترین نقطه استان به خبرنگاران اختصاص پیدا کرد که شهرداری، خانه مطبوعات و برخی از بخش‌های خصوصی استان در این ارتباط همکاری خوبی داشتند.

فتاح مؤمنه با اشاره به اینکه اختصاص وام، درخواست خرید خودرو و .... از جمله مواردی بود که خانه مطبوعات کرمانشاه آن را برای اعضای خود پیگیری کرد افزود: کرمانشاه دروازه کربلا است و بر این اساس با پیگیری‌های انجام شده جمعی از خبرنگاران را در روز اربعین به کربلا اعزام کردیم تا روایت‌گر اربعین حسینی باشند.

وی بیان کرد: امروز را یک فرصت برای تبادل تجربه می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم از این تجربه به نفع استان بهره بگیریم.

وی ادامه داد: کرمانشاه در کنار اعتقاد به اصول 5 گانه دین اسلام، اصل مردم‌داری را نیز در اعتقادات خود به عنوان یک فرهنگ اصیل دارد و به این اصل شهره است.

 مسیر گردشگری غرب کشور باید مورد اهمیت قرار گیرد

شهردار همدان نیز در جمع اصحاب رسانه کرمانشاه گفت: از نظر گردشگری همدان مانند کرمانشاه سبقه کهن و طولانی داشته و در مسیر جهانی شدن است.

سید مسعود حسینی با تأکید بر اینکه باید سیاستگذاری خوبی در حوزه گردشگری رقم خورد گفت: پتانسیل های خوبی در غرب کشور وجود دارد که باید این ظرفیت‌ها به عنوان یک مسیر گردشگری مورد توجه قرار گیرد و استان‌های غرب کشور از مواهب آن بهره‌مند شوند.

حسینی با بیان اینکه باید ظرفیت‌های استان‌های همدان، کرمانشاه و کردستان باید تلفیق شوند گفت: اگر همکاری این 3 استان ارتقاء یابد سهم‌مان از گردشگری افزایش خواهد یافت و برای این کار راهی جزء سرمایه‌گذاری برای ایجاد درامدهای پایدار و ارزآوری نداریم.

وی در ادامه گزیزی به فعالیت‌های شهری شهرداری همدان زد و بیان کرد: شهرداری متولی تئاتر کودک و نوجوان شده و برای ۲۹مین دوره این جشنواره ملی قرار است در همدان برگزار شود.

حسینی افزود: در شهر همدان گردشگری ادیان راه‌اندازی شده و این نوع گردشگری در کنار گردشگری تاریخی پتانسیل خوبی ایجاد کرده است. وی گفت: گردشگری سلامت نیز از جمله فعالیت‌های استان است و برای این مهم مسیر گردشگری غرب کشور را باید کنار هم گذاشت تا دیده شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز است مسیر گردشگری غرب کشور که قدمت و تمدن کهنی در ایران دارد پیشرفت و توسعه یابد افزود: این مورد با همکاری 3 استان(همدان، کرمانشاه و سنندج) انجام شدنی است.

شهردار همدان خاطر نشان کرد: پتانسیل غرب کشور بسیار بالاست و اصحاب رسانه این پتانسیل را باید بشناسانند تا بتوان این تمدن را توسعه داد.

وی اظهار کرد: استان‌های غرب کشور، می‌توانند مسیر گردشگری طلایی استان‌های دیگر باشند که این مهم با جذب سرمایه‌گذار به نتیجه مطلوبی می‌رسد.

در ادامه مدیر مسئول روزنامه همدان‌پیام و دبیر کانون ملی کارآفرینان برتر رسمی کشور نیز گفت: حضور اهالی رسانه کرمانشاه در همدان سبب افتخار است و این ارتباط قوی همواره میان همدان و کرمانشاه از قبل بوده است.

نصرا... طاقتی احسن افزود: این دو استان از قدیم رابطه خوبی باهم داشته و از نظر رسانه می‌توانند کمک حال یکدیگر باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: مسیر گردشگری غرب کشور با همکاری همدان و کرمانشاه پیشرفت کند.

سردبیر همدان‌پیام نیز به تشریح فعالیت‌های خانه مطبوعات استان پرداخت و گفت: در این دور کمیته تخصصی خانه مطبوعات در بخش‌های مختلف شکل گرفته تا شاهد تحول در فعالیت رسانه‌ها باشیم.

ید ا... طاقتی‌احسن بیان کرد: با توجه به اثرگذاری رسانه در حوزه‌های مختلف، شورای روابط عمومی‌ها را مجاب کردیم که در تصمیم گیری‌ها یکی از اعضای خانه مطبوعات را به جلسات دعوت کنند. وی از چالش تخصصی نیروی انسانی در رسانه‌های استان خبر داد و گفت: به دنبال ایجاد دانشکده خبر هستیم تا این نقیصه را برطرف سازیم.

در سفر یک‌روزه اهالی رسانه استان کرمانشاه به همدان، از مراکز گردشگری استان و رسانه‌ها بازدید به عمل آمد.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com