1397-08-161397-08-26bool(false) 1397-08-161397-08-26bool(false) قتل در نخستین دیدار پس از دوستی وایبری همدان پیام
 
 
شنبه - 26 آبان 1397 - شماره 3338
 
امروز : شنبه ، 26 آبان 1397

Today : Sat, November 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  58381 تاریخ انتشار:  1394-02-20 - 05:46 تعداد بازدید:  1612
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قتل در نخستین دیدار پس از دوستی وایبری

حوادث

نخستین دیدار پس از دوستی وایبری به مشاجره منجر شد و دختر جوان ۲۴ ساله توسط مرد ۳۰ ساله به قتل رسید.
در ساعت 7 صبح مورخ يك فروردین‌ماه 94 از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی یک فقره کشف جسد متعلق به خانمی جوان در ابتدای شهرک صنعتی عباس‌آباد واقع در جاده امام رضا به کلانتری 174 قیام‌دشت اعلام شد.
با حضور تیم تشخیص هویت، پزشکی قانونی و بررسی صحنه جنایت اداره دهم، علت مرگ ضربه‌هاي وارده شده به ناحیه سر و خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی اعلام شد؛ لذا پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» تشکیل شد و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده براي رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شناسایی هویت مقتوله
در نخستین مرحله رسیدگی به پرونده، شناسایی هویت مقتوله در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی بانک فقدان افراد موفق به شناسایی خانواده مقتوله در خیابان آذربایجان شدند.
پدر مقتوله در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دخترم آزاده (متولد 1369) در مورخ 29 اسفندماه 93 به قصد ملاقات با یکی از دوستانش به نام مریم از خانه خارج شد اما پس از آن دیگر از او هیچ خبری نشد؛ زمانی که از دخترم خبری نشد به منزل مریم مراجعه کردیم اما نبود و در تماس تلفنی با وی متوجه شدیم که وی به همراه اعضای خانواده‌اش برای گذراندن تعطیلات عید از تهران خارج شده است.
علاقه مقتوله به شبکه‌های مجازی
به گزارش فارس، در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با تحقیقات از اعضای خانواده مقتوله اطلاع پیدا کردند که مقتوله علاقه شدیدی به شبکه‌های مجازی «وایبر» و... داشته است؛ لذا اقدامات تخصصی در این خصوص آغاز شد و شخص ناشناسی به نام «ناصر» که از چندی پیش از طریق شبکه‌های مجازی با مقتوله آشنا شده بود مورد شناسایی قرار گرفت.
با شناسایی هویت کامل « ناصر.ص» (متولد 1364)، محل سکونت وی نیز در منطقه مشیریه شناسایی شد و در مورخ 15 اردیبهشت‌ماه 94 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.
اعتراف به جنایت
«ناصر» در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط و آشنایی با مقتوله شد اما زمانی که دلایل و مدارک غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان ارائه شد به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.
«ناصر» در خصوص آشنایی خود با مقتوله به کارآگاهان گفت: چندی پیش، از طریق شبکه‌های مجازی با مقتوله آشنا شده بودم تا اینکه پس از مدتی با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم؛ در مورخ 29 اسفندماه 93 در زیر پل امام خمینی(ره) واقع در بزرگراه شهید نواب قرار ملاقات گذاشتیم و صبح زود به دنبال مقتوله رفته و او را سوار ماشین کردم؛ در طول مدتی که من با مقتوله از طریق شبکه‌های مجازی آشنا شده بودم خود را مجرد معرفی کرده بودم اما ساعتی از حضور مقتوله در داخل ماشین نگذشته بود که ناگهان تلفن همراهم زنگ خورد و همسرم با من تماس گرفت؛ زمانی که مقتوله متوجه این موضوع شد با من درگیر شد و گفت که موضوع را با همسرم در میان خواهد گذاشت و به این بهانه با یکدیگر درگیر شدیم؛ در حین درگیری، چندبار سر مقتوله را به اتاق ماشین زده و نهایتاً گردنش را گرفته و آنقدر فشار دادم که دیگر قادر به نفس کشیدن نبود. نمی‌دانستم که چه کاری باید بکنم؛ جنازه را به داخل کارگاه خود در منطقه مرتضی‌گرد برده و از آنجا به خانه آمدم؛ موضوع را با برادر خود به نام مسعود (22 ساله) در میان گذاشتم و او نیز به تنهایی به کارگاه مراجعه کرد و با ماشین شخصی خود (خودرو 405) جسد را به (محل کشف جسد) منتقل کرد.
دستگیری برادر قاتل
با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به ارتکاب جنایت و معرفی برادر خود به عنوان فرد منتقل‌کننده جسد به محدوده شهرک صنعتی عباس‌آباد، این شخص نیز ساعتی پس از دستگیری برادرش، دستگیر شد و در همان مراحل اولیه تحقیقات، اظهارات برادر خود را تأیید کرد.
کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر 2 برادر، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شد و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com