1398-01-231398-02-02bool(false) لبخند مهر بسته به مهر شماست همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 ارديبهشت 1398 - شماره 3453
 
امروز : دوشنبه ، 2 ارديبهشت 1398

Today : Mon, April 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85025 تاریخ انتشار:  1397-06-20 - 16:46 تعداد بازدید:  104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

لبخند مهر بسته به مهر شماست

نویسنده : پروین سلیمی

گزارش

مانند توزيع لوازم‌التحرير يارانه‌اي براي عموم مردم همچنين توزيع  البسه و نوشت افزار رايگان براي دانش‌آموزان مناطق كمتر توسعه‌يافته از جمله برنامه‌هايي است كه در آغاز سالتحصيلي انجام مي‌شود. تا چراغ راهي باشد براي دستگيري دانش‌آموزان مناطق محروم
در مسير كسب علم و دانش و رسيدن اين قشر از جامعه به قله‌هاي  موفقیت.
ابتدا به سراغ مردم رفتم و ديدگاه‌ آنان را درباره  اجراي اين طرح و نتايج آن جويا شدم. ابتدا به ميدان امام خميني(ره) و محوطه سر يخچال كه پايگاه جشن عاطفه‌ها مستقر بود، مراجعه کردم حضورمردم  ضعیف بود و مصاحبه را از يك خانواده 3 نفره كه به همراه فرزندشان براي كمك و مشاركت براي طرح جشن عاطفه‌ها آمده بودند، آغاز كردم. از وي در خصوص جشن عاطفه ها و شرایط اقتصادي جامعه كنوني و كمك مردم پرسيدم.
پدر خانواده گفت: درست است كه گراني‌ها فشار زيادي روي مردم آورده اما با اين وجود مردم اين امر خداپسندانه را فراموش نمي‌كنند و علاوه بر اين افراد متمكن هستند كه از اوضاع مالي خوبي برخوردارند، می‌توانند كمك‌هاي خوبي داشته باشند و همين كمك‌هاي جزيي که من امروز و روزهاي قبل شاهد آن بودم مي‌تواند به دريايي از مبالغ و اجناس تبديل شود.
وي گفت كه امسال به دليل گراني حضور مردم مقداري كاهش يافته است.
در ادامه گفت‌وگويي با يك دانشجو انجام دادم وی نظرش را اينگونه بيان كرد: مردم چون به كميته امداد اعتماد نسبي پيدا كرده‌اند، بر همين اساس برخي از مردم كمك‌هايشان را به اين نهاد نمي‌دهند. وي مطالبش را اينچنين ادامه داد كه وقتي كميته امداد هدفي بزرگ را دنبال مي‌كند و قشر ضعيف جامعه را تحت پوشش خود دارد، بايد افرادي را كه به مرحله مطلوب رسيده‌اند را از چرخه خارج كند؛ زيرا در جامعه كساني هستند نيازمند واقعي‌اند ولي از سوي هيچ نهادي حمايت نمي‌شوند؛  كميته امداد امام خمینی (ره)به قدري وسعت حمايتش را گسترده كرده كه ديگر گنجايش بيش از اين را ندارد و به نظر مي رسد مديريت براي بررسي نيازمندان مستحق و غيرنيازمند با وقفه روبه‌رو شده است. من دانشجویی تحت پوششی را می شناسم که خیلی اوضاع اقتصادیش از من بهتر است سرکار هم می رود اما تحت پوشش است.
 در ادامه با يك مربي در حوزه آموزش زبان مصاحبه‌اي انجام دادم كه وي هم از مديران كميته امداد خواست عدالت را رعايت كنند و افراد را با شناسايي كامل تحت پوشش قرار دهند؛ زيرا برخي در روستاها داراي درآمدهاي كشاورزي هستند ولي در همدان تحت پوشش هستند .
مدیر کل کمیته امداد استان نیز  در خصوص برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت : این جشن ازاواسط نیمه دوم  به مدت 3 روز برپا بود  ودر ادمه از۱۱ مهرماه نیز در یک‌هزار و ۴۸۰ پایگاه در سراسر استان برگزار می‌شود، همچنین ۴۴ پایگاه در میادین شهرستان‌ها به‌ صورت ثابت و سیار، ۱۵۵ پایگاه بسیج و مساجد و ۲۱ مرکز نیکوکاری و۲۶۰ پایگاه نیز در سطح مدارس برای برگزاری جشن عاطفه‌ها در نظر گرفته ‌شده است.
پیمان ترکمانه  با اشاره به اینکه ۸ هزار و ۲۲۰ دانش آموز و ۹۱۴ دانشجو و طلبه تحت پوشش کمیته امداد هستند یادآور شد: دانش آموزان مددجو همواره از کمک هزینه‌های تحصیلی این مجموعه بهره‌مند می شوند اما بسیاری از دانش آموزان در استان تحت پوشش این مجموعه نبوده و نیارمند هستند که اختصاص هزینه‌های جمع آوری شده در جشن عاطفه‌ها از مدارس می‌تواند برای آنها مفید واقع شود.  در این راستا سال گذشته توسط این مجموعه حدود ۲۴۰ میلیارد تومان به خانواده‌های نیازمند کمک شد که در مقابل ۲ میلیارد تومان جمع آوری شده از جشن عاطفه‌ها رقم بسیار ناچیزی بوده اما  در این میان مهم حفظ روحیه تعاون و نو دوستی در جامعه است.
در ادامه اين گزارش با معاون توسعه و مدير پشتيباني آموزش‌وپرورش گفتگو کردم ، محمد بداغي، در مورد توزيع نوشت‌افزار به قيمت مصوب دولت گفت: در حوزه لوازم‌التحرير اين فرصت در اختيار عموم خانواده‌ها قرار گرفته و با برپايي نمايشگاه نوشت‌افزار ايراني اسلامي در 16 نقطه استان عرضه مي‌شود و قيمت‌ها بر اساس مصوب دولتي است در 2 نمايشگاه كانون مهديه و دبيرستان حاجي‌بابايي برپاست كه اين نمايشگاه با همكاري بسيج اصناف و مركز نوشت‌‌افزار فعال شده است و تا 31 شهريور نيز داير خواهد بود.
وي در خصوص توزيع لوازم‌التحرير رايگان نيز گفت: ما 100 ميليون تومان اعتبار براي توزيع نوشت‌افزار رايگان براي مناطق روستايي، حاشيه شهر و كمتر توسعه‌يافته پيش‌بيني كرديم و علاوه بر اين نيز با آستان قدس رضوي نيز تعامل و هماهنگي انجام شده است تا 100 ميليون تومان ديگر به اين امر در استان همدان اختصاص دهند كه جمعاً 200 ميليون تومان را در اختيار داشته باشيم و بتوانيم به همه دانش‌آموزان مناطق محروم خدمات رايگان بدهيم.
رضا يوسف‌وند، مديرعامل فروشگاه مركزي فرهنگيان استان نیز از فعاليت 3 شعبه در استان براي طرح ويژه توزيع لوازم‌التحرير به قيمت مصوب خبر داد كه در اختيار عموم مردم هست و فرهنگيان از مزاياي ويژه اقساطي برخوردار هستند.
يوسف‌وند از تعامل ديگر ادارات با اين فروشگاه نيز افزود:‌ مدير مركز چاپ وبسته بندی "پیام رسانه"  و مدير تحرير‌گستر غرب نيز در اين طرح ويژه لوازم‌التحرير مشاركت دارند و طبق تعاملي كه با مدير «پيام‌رسانه» داشته‌ايم، نوشت‌افزار به میزان تقاضای مردم در اختيار ما قرار مي‌دهند.
مدير فروشگاه فرهنگيان از مزاياي اجناس فرهنگي در اين فروشگاه اينگونه گفت كه همه اجناس در شعبات ما به قيمت مناسب و كمتر از قيمت بازار عرضه مي‌شود و يكي از مهمترين مورد كه در هيچ جاي ديگر مشاهده نمي‌شود اين است كه "پس از فروش پس گرفته مي‌شود".


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com